Ольга Богомолець Народний депутат України, кандидат в президенти

Злочинна бездіяльність уряду призводить до нових смертей

19 січня 2018, 13:13

В Одесі – вже восьма смерть від кору. Між тим, протягом останнього року Комітет ВР з питань охорони здоров'я неодноразово звертався до всіх очільників держави з попередженням про те, що злочинна бездіяльність МОЗ закінчиться трагедією.

Ми говорили прямо: у сфері захисту населення від інфекційних хвороб та вакцинопрофілактики склалася критична ситуація, яка становить загрозу епідемічній безпеці країни та може призвести до масових спалахів небезпечних інфекційних захворювань в країні.

Але жодних заходів з попередження спалаху кору вжито не було. Міністерство охорони здоров'я стрімко перетворюється на Міністерство смерті...

Для громадськості представляю перелік звернень Комітету до керівництва країни, які були проігноровані.

20 лютого 2017 р. Президенту України Порошенку П.О. з проханням терміново скликати засідання Національної ради реформ з питань охорони здоров'я, на якому розглянути питання щодо організації державних закупівель із залученням міжнародних спеціалізованих організацій та стану фактичного забезпечення населення життєво необхідними лікарськими засобами, вакцинами та медичними виробами.

8 вересня 2017 р. Першому віце-прем'єр-міністру України – Міністру економічного розвитку і торгівлі України Кубіву С.І. Порушено питання щодо забезпечення належного охоплення населення профілактичними щепленнями для стабілізації епідемічної ситуації доведення рівня вакцинації до рекомендованих ВООЗ 90-95% з проханням доручити МОЗ України терміново здійснити поставку закуплених за кошти 2016 року вакцин.

6 жовтня 2017 р. Секретарю Ради Національної безпеки і оборони України Турчинову О.В. повідомлено, що на фоні критично низьких рівнів охоплення профілактичними щепленнями зростає захворюваність населення на кір, краснуху, правець, кашлюк, епідпаротит, Хіб-інфекцію, що становить загрозу національній безпеці країни, та порушено клопотання розглянути питання щодо стану забезпечення закладів охорони здоров'я та населення лікарськими засобами, централізовано закупленими МОЗ на найближчому засіданні РНБО.

21 грудня 2017 року. Я, Ольга Богомолець, як член Комісії з біобезпеки та біологічного захисту при РНБО особисто взяла участь у засідання цієї Комісії, на якому серед порушила питання щодо забезпечення епідеміологічного благополуччя населення, стану і проблемних питань проведення імунізації громадян України.

22 грудня 2017 року. Прем'єр-міністру Україну Гройсману В.Б. з проханням взяти питання щодо ситуації у сфері захисту населення від інфекційних хвороб та вакцинопрофілактики під особистий контроль та дати доручення МОЗ проаналізувати причини низьких рівнів вакцинації населення і терміново вжити заходів для забезпечення належної організації вакцинації населення України.

17 січня 2018 року. Прем'єр-міністру Україну Гройсману В.Б. щодо вкрай неблагополучної та небезпечної епідемічної ситуації, що склалася в Україні з настійним проханням доручити МОЗ провести у період з 22 по 26 січня 2018 року розширене засідання колегії МОЗ України за участі представників Уряду, народних депутатів України, представників МОН та інших зацікавлених міністерств та відомств, на якому заслухати питання про стан захворюваності населення на кір в Україні та заходи, що вживаються для недопущення епідемії.

Протягом 2017 року Комітетом Верховної Ради України з питань охорони здоров'я роботу МОЗ України чотири рази визнано незадовільною (1 – щодо закупівлі лікарських засобів, імунобіологічних препаратів та медичних виробів, проведених через спеціалізовані міжнародні організації за кошти державного бюджету 2015 -2016 років; 1- як блок охорони здоров'я до звіту Уряду; 1 – лікування за кордоном; 1 – по протидії туберкульозу).

Що в результаті? Жодних заходів реагування не вжито. Люди продовжують вмирати, а виконавчої влади ніби не існує. Бездіяльність такого міністерства, як МОЗ – рівносильна умисному вбивству. І відповідати за смерті людей чиновники мають за всією суворістю закону.

powered by lun.ua
Україна та Європа1104 Aтака Путіна1245 Корупція1366 Уряд реформ410 Зеленський41
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter