Поляки бояться агресії Росії – ''Адольф Путін''
Дуже цікаво біло ознайомитись з точкою зору поляків з приводу подій в Грузії. Позиція більшості населення однозначна, а влада і населення не мають на цю тему великих суперечок. Позиція настільки жорстка, що деякі матеріали варті ознайомлення.
По-перше, за результатами опитування громадської думки, проведеного польською агенцією Pentor, 12 серпня 2008 року на питання "Яка країна є найбільшим ворогом Польщі?" відповіли: 38,9% – Росія, 8,2% – Німеччина, 2,5% – США, 0,6% – Україна, 0,5% – Китай, 0,2% – Білорусь, 0,2% – Ірак, 44,5% – жодна, 2,8% – не знаю.
На питання "Чи в найближчій перспективі можлива агресія Росії на Польщу?": 49,8% відповіли "так", 38,1% – відповіли "ні", 12,1% – важко сказати.
На питання "Чи в зв'язку з подіями в Чечні і Грузії керівництво Росії повинно відповідати перед міжнародним трибуналом?": 57% відповіли "так", 25% відповіли "важко сказати", 18% – "ні". (данні наведені з Wprost, #34, від 24 серпня 2008 р.)
По-друге, вважається, що ініціатором процесів в Грузії є Володимир Путін. І він зараз керує і внутрішньою і зовнішньою політикою Росії. І для нього принциповим питанням є – не дати Україні і Грузії вступити в НАТО. Для цього будуть ініційовані війни, конфлікти, аби не втратити вплив на ці країни пострадянського простору. Також, в цьому контексті, говориться, що атака на Грузію є прикладом для України та Європи. Ще наводиться цитата Путіна, що він навесні цього року сказав, що Росія "розділить" Україну і "відірве" Крим.
По-третє, поляки жваво обговорюють системи ПРО США, які будуть встановлені в Польщі. В деяких виданнях місцем ракетної агресії є Іран, а в деяких згадується Росія. Обговорюється не тільки принципова позиція захисту за допомогою НАТО, США території Польщі, а і конкретні питання "протиракетної парасольки". Як і коли вона спрацьовує, система супутників, яким чином знищуються ракети, які націлені на територію Польщі.
В багатьох містах стоять борди з закликом до допомоги Грузії шляхом перерахунку коштів шляхом відсилання СМС.
Шукав позицію з приводу захисту Південної Осетії та Абхазії. Переважна точка зору стосується того, що це частина Грузії і це її внутрішні проблеми, які допомагає створювати Росія.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.