19 червня 2009, 11:34

Оцінка президентських можливостей 2010 у порівнянні з 2004 роком

На сьогоднішній день вже визначились потенційні кандидати на пост Президента України. За методологією агенції Bohush Communications розроблена схема оцінки президентських можливостей кандидатів на червень 2009 року.

Схеми побудовані на базі інформації з трьох джерел: соціологічних даних, наявних ресурсів (електоральних, інформаційних, фінансових, технологічних тощо) та політичного позиціонування. Кандидати розподіляються на три ліги: вищу, середню і нижчу. (див. схему 1)



У 2009 році у вищу лігу потрапили Янукович, Тимошенко та Яценюк. До середньої – Симоненко, Литвин, Ющенко. В нижчий лізі опинилися: Гриценко, Тягнибок, Черновецький, Семиноженко, Тигіпко, Супрун, Семенюк, Костенко тощо.

Відповідно основна боротьба за президентське крісло в 2009-2010 роках буде навколо вищої ліги кандидатів.

Якщо згадати ситуацію перед виборами 2004 року (див. схему 2), то перед президентськими виборами 2004 року у вищій лізі були Ющенко, Янукович, Симоненко.



Виборці Симоненка частково голосували за Януковича. Боротьба була за голоси Мороза, який міг приєднатись як до Симоненка, так і до Ющенка так і до Януковича. Тоді команда Ющенка змогла залучити Мороза і зробити своїм прихильником. Відповідно і виборці Мороза голосували за Ющенка.

В 2004 році сюрпризів не сталося: ніхто з середньої та нижчої ліги не зміг "прорватися" в вищу лігу і реально позмагатися за посаду президента.

P.S. До речі, ця методологія розроблена для теледебатів. І адекватне змагання під час теледебатів відбувається між кандидатами зі своєї ліги. Якщо з різних – то кандидат з вищої ліги "підтягує" кандидата з нижчої.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Українські війська на території Росії – що це означає?

6 серпня 2024 року українські регулярні війська ввійшли у Курську область російської федерації. Ця подія кардинально змінила сприйняття російсько-української війни, яка почалась у 2014 році і в 2022 році продовжилась з широкомасштабним вторгненням в Україну...

П'ять безпекових сценаріїв російської війни в Україні на 2024-2025 роки: наслідки та політичні рекомендації західним партнерам (GLOBSEC)

Вийшло важливе дослідження майбутніх сценаріїв цієї війни у #globsec Приймав участь в цьому дослідженні. Це дослідження організувала Юлія Осмоловська з командою GLOBSEС https://www...

VICTORY MATRIX OF UKRAINE 2023

Denys Bohush and the "8 owls" analytical group Ukraine, Kyiv, March 2023 Forecasting is still possible Looking into the future and predicting events and scenarios in our time is a very thankless business...

МАТРИЦЯ ПЕРЕМОГИ УКРАЇНИ 2023

Денис Богуш та аналітична група "8 сов" Україна, Київ, березень 2023 Прогнозування можливе Заглянути у майбутнє та прогнозувати події і сценарії в наш час, дуже невдячна справа...

Розмінування української території (слухання у Конгресі США)

130 000 кв. км української території на сьогодні забруднено вибуховими пристроями та заміновано. За даними Гельсінської комісії Конгресу США та українців, щоб її очистити, знадобиться понад 20+ років і понад 73 мільярди доларів...

ЩЕ РАЗ ПРО 9 КІЛЕЦЬ І ГАРЕМ ПУТІНА

Те, що росіян на цій війні називають орками, а росію – мордором, команда путіна вирішила зробити собі на користь. Так як у творі "Властелин колец" є єпізод, що утворилося Братство з дев'яти персонажів для боротьби зі злом, то вони вирішили це використати...