25 січня 2010, 15:17

Теледебати – найцікавіша технологія виборів (фото, відео)

На тлі різних поворотів та страстей президентських виборів в демократичних країнах, в наш час, є найцікавіша політтехнологія виборів – це теледебати фаворитів виборчої кампанії.

Технології теледебатів

Деба́ти (фр. debat) – чітко структурований і спеціально організований публічний обмін думками між двома сторонами з актуальної теми.

Історія політичних дебатів починається з античної Греції, коли дебати використовували як демократичний метод обговорення законів. Сучасні політичні дебати засновані на дебатах у британському парламенті, що веде свою історію з 1265 р.

Цей різновид публічної дискусії учасники дебатів спрямовують на переконання в своїй правоті третьої сторони, а не одне одного. Тому вербальні і невербальні засоби, що використовуються учасниками дебатів, мають на меті отримання певного результату – сформувати у слухачів позитивне враження від власної позиції.

Популярність дебатів сьогодення пов'язана з політичними дебатами. Першими телевізійними дебатами були теледебати між Дж. Кеннеді та Р. Ніксоном у ході передвиборчої президентської кампанії в США в 1960 році. Можна сказати, що після цього дебати міцно ввійшли в політичне життя як на американському континенті, так і в Європі. Перші теледебати в Україні також викликали велику зацікавленість.



В технології підготовки до теледебатів пам'ятають, що зміст промови запам'ятовується лише на 10%, а більше запам'ятовується зовнішній вигляд та манери поведінки, а ще – впевненість в тембрі голосу. Запитання – відповіді – це ціле мистецтво для політика. І якщо вербальні змісти, цифри і факти мають значення для прийняття рішень, то і теледебати – важливий механізм обговорення найболючіших проблем.

Теледебати 1994



Історія "знакових" теледебатів на президентських виборах іде з 1994 року між Леонідом Кравчуком і Леонідом Кучмою. Технології того часу використовувались для того, щоб Леонід Кучма був більш переконливим. Леонід Кравчук не приділив достатньої уваги до технологічної підготовки до публічних теледебатів. Але набор тих технологій – тема окремої розмови.

1999 року Україна, на жаль, теледебатів Кучма – Симоненко не побачила.

.

Теледебати 2004



Кандидати 2004 погодились на два тури теледебатів, але явної перемоги-поразки телеглядачі не побачили. Янукович і Ющенко виглядали впевненими.

.



Технологічна фраза-заготовка Ющенка "оці руки нічого не крали"

.



Технологічна фраза-заготовка Януковича "Виктор Андреевич, будьте мужчиной!"

.

Теледебати Ющенко-Янукович (відеосюжет "Інтера")

.

Теледебати 2010

На першому турі вибрів фаворити гонки відмовились від публічних теледебатів



Чи погодяться фаворити-кандидати на публічні теледебати?

Теледебати між кандидатами на посаду президента перенесено на 1 лютого. У кандидатів є можливість розповісти своїм виборцям про всі звинувачення, викласти всі принципові позиції своїх програм.

Необхідно, щоб вони довели свою відданість демократичним принципам та повагу до власних виборців. А ще до цивілізованих процедур, які є елементами відповідальності політика перед народом.

І в такому двобої ми побачимо – чи можуть відстоювати свої позиції майбутні Президенти України в публічній, а не підкилимній боротьбі.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Українські війська на території Росії – що це означає?

6 серпня 2024 року українські регулярні війська ввійшли у Курську область російської федерації. Ця подія кардинально змінила сприйняття російсько-української війни, яка почалась у 2014 році і в 2022 році продовжилась з широкомасштабним вторгненням в Україну...

П'ять безпекових сценаріїв російської війни в Україні на 2024-2025 роки: наслідки та політичні рекомендації західним партнерам (GLOBSEC)

Вийшло важливе дослідження майбутніх сценаріїв цієї війни у #globsec Приймав участь в цьому дослідженні. Це дослідження організувала Юлія Осмоловська з командою GLOBSEС https://www...

VICTORY MATRIX OF UKRAINE 2023

Denys Bohush and the "8 owls" analytical group Ukraine, Kyiv, March 2023 Forecasting is still possible Looking into the future and predicting events and scenarios in our time is a very thankless business...

МАТРИЦЯ ПЕРЕМОГИ УКРАЇНИ 2023

Денис Богуш та аналітична група "8 сов" Україна, Київ, березень 2023 Прогнозування можливе Заглянути у майбутнє та прогнозувати події і сценарії в наш час, дуже невдячна справа...

Розмінування української території (слухання у Конгресі США)

130 000 кв. км української території на сьогодні забруднено вибуховими пристроями та заміновано. За даними Гельсінської комісії Конгресу США та українців, щоб її очистити, знадобиться понад 20+ років і понад 73 мільярди доларів...

ЩЕ РАЗ ПРО 9 КІЛЕЦЬ І ГАРЕМ ПУТІНА

Те, що росіян на цій війні називають орками, а росію – мордором, команда путіна вирішила зробити собі на користь. Так як у творі "Властелин колец" є єпізод, що утворилося Братство з дев'яти персонажів для боротьби зі злом, то вони вирішили це використати...