Теледебати – найцікавіша технологія виборів (фото, відео)
На тлі різних поворотів та страстей президентських виборів в демократичних країнах, в наш час, є найцікавіша політтехнологія виборів – це теледебати фаворитів виборчої кампанії.
Технології теледебатів
Деба́ти (фр. debat) – чітко структурований і спеціально організований публічний обмін думками між двома сторонами з актуальної теми.
Історія політичних дебатів починається з античної Греції, коли дебати використовували як демократичний метод обговорення законів. Сучасні політичні дебати засновані на дебатах у британському парламенті, що веде свою історію з 1265 р.
Цей різновид публічної дискусії учасники дебатів спрямовують на переконання в своїй правоті третьої сторони, а не одне одного. Тому вербальні і невербальні засоби, що використовуються учасниками дебатів, мають на меті отримання певного результату – сформувати у слухачів позитивне враження від власної позиції.
Популярність дебатів сьогодення пов'язана з політичними дебатами. Першими телевізійними дебатами були теледебати між Дж. Кеннеді та Р. Ніксоном у ході передвиборчої президентської кампанії в США в 1960 році. Можна сказати, що після цього дебати міцно ввійшли в політичне життя як на американському континенті, так і в Європі. Перші теледебати в Україні також викликали велику зацікавленість.
В технології підготовки до теледебатів пам'ятають, що зміст промови запам'ятовується лише на 10%, а більше запам'ятовується зовнішній вигляд та манери поведінки, а ще – впевненість в тембрі голосу. Запитання – відповіді – це ціле мистецтво для політика. І якщо вербальні змісти, цифри і факти мають значення для прийняття рішень, то і теледебати – важливий механізм обговорення найболючіших проблем.
Теледебати 1994
Історія "знакових" теледебатів на президентських виборах іде з 1994 року між Леонідом Кравчуком і Леонідом Кучмою. Технології того часу використовувались для того, щоб Леонід Кучма був більш переконливим. Леонід Кравчук не приділив достатньої уваги до технологічної підготовки до публічних теледебатів. Але набор тих технологій – тема окремої розмови.
1999 року Україна, на жаль, теледебатів Кучма – Симоненко не побачила.
.
Теледебати 2004
Кандидати 2004 погодились на два тури теледебатів, але явної перемоги-поразки телеглядачі не побачили. Янукович і Ющенко виглядали впевненими.
.
Технологічна фраза-заготовка Ющенка "оці руки нічого не крали"
.
Технологічна фраза-заготовка Януковича "Виктор Андреевич, будьте мужчиной!"
.
Теледебати Ющенко-Янукович (відеосюжет "Інтера")
.
Теледебати 2010
На першому турі вибрів фаворити гонки відмовились від публічних теледебатів
Чи погодяться фаворити-кандидати на публічні теледебати?
Теледебати між кандидатами на посаду президента перенесено на 1 лютого. У кандидатів є можливість розповісти своїм виборцям про всі звинувачення, викласти всі принципові позиції своїх програм.
Необхідно, щоб вони довели свою відданість демократичним принципам та повагу до власних виборців. А ще до цивілізованих процедур, які є елементами відповідальності політика перед народом.
І в такому двобої ми побачимо – чи можуть відстоювати свої позиції майбутні Президенти України в публічній, а не підкилимній боротьбі.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.