25 січня 2010, 15:17

Теледебати – найцікавіша технологія виборів (фото, відео)

На тлі різних поворотів та страстей президентських виборів в демократичних країнах, в наш час, є найцікавіша політтехнологія виборів – це теледебати фаворитів виборчої кампанії.

Технології теледебатів

Деба́ти (фр. debat) – чітко структурований і спеціально організований публічний обмін думками між двома сторонами з актуальної теми.

Історія політичних дебатів починається з античної Греції, коли дебати використовували як демократичний метод обговорення законів. Сучасні політичні дебати засновані на дебатах у британському парламенті, що веде свою історію з 1265 р.

Цей різновид публічної дискусії учасники дебатів спрямовують на переконання в своїй правоті третьої сторони, а не одне одного. Тому вербальні і невербальні засоби, що використовуються учасниками дебатів, мають на меті отримання певного результату – сформувати у слухачів позитивне враження від власної позиції.

Популярність дебатів сьогодення пов'язана з політичними дебатами. Першими телевізійними дебатами були теледебати між Дж. Кеннеді та Р. Ніксоном у ході передвиборчої президентської кампанії в США в 1960 році. Можна сказати, що після цього дебати міцно ввійшли в політичне життя як на американському континенті, так і в Європі. Перші теледебати в Україні також викликали велику зацікавленість.В технології підготовки до теледебатів пам'ятають, що зміст промови запам'ятовується лише на 10%, а більше запам'ятовується зовнішній вигляд та манери поведінки, а ще – впевненість в тембрі голосу. Запитання – відповіді – це ціле мистецтво для політика. І якщо вербальні змісти, цифри і факти мають значення для прийняття рішень, то і теледебати – важливий механізм обговорення найболючіших проблем.

Теледебати 1994Історія "знакових" теледебатів на президентських виборах іде з 1994 року між Леонідом Кравчуком і Леонідом Кучмою. Технології того часу використовувались для того, щоб Леонід Кучма був більш переконливим. Леонід Кравчук не приділив достатньої уваги до технологічної підготовки до публічних теледебатів. Але набор тих технологій – тема окремої розмови.

1999 року Україна, на жаль, теледебатів Кучма – Симоненко не побачила.

.

Теледебати 2004Кандидати 2004 погодились на два тури теледебатів, але явної перемоги-поразки телеглядачі не побачили. Янукович і Ющенко виглядали впевненими.

.Технологічна фраза-заготовка Ющенка "оці руки нічого не крали"

.Технологічна фраза-заготовка Януковича "Виктор Андреевич, будьте мужчиной!"

.

Теледебати Ющенко-Янукович (відеосюжет "Інтера")

.

Теледебати 2010

На першому турі вибрів фаворити гонки відмовились від публічних теледебатівЧи погодяться фаворити-кандидати на публічні теледебати?

Теледебати між кандидатами на посаду президента перенесено на 1 лютого. У кандидатів є можливість розповісти своїм виборцям про всі звинувачення, викласти всі принципові позиції своїх програм.

Необхідно, щоб вони довели свою відданість демократичним принципам та повагу до власних виборців. А ще до цивілізованих процедур, які є елементами відповідальності політика перед народом.

І в такому двобої ми побачимо – чи можуть відстоювати свої позиції майбутні Президенти України в публічній, а не підкилимній боротьбі.

powered by lun.ua

Чи можливо приймати бюджет країни без програми Уряду?

Сьогоднішня ситуація з Державним бюджетом України показує що у країни немає стратегії. Тільки на рік і тільки у вигляді бюджету. Це не новина, адже Уряд Дениса Шмигаля давно працює без власної програми...

Вірусна загроза 2022

Коли розпочалася паніка у зв'язку з розповсюдженням нового вірусу по планеті в кінці 2019 на початку 2020 року, багато хто подумав, що це сезонний вірус по типу "пташиного або свинячого грипу", або навіть, простого грипу і за пару місяців він сам зникне без допомоги вакцин і різних карантинів...

ЧИ МОЖЛИВИЙ НОВИЙ ПОЛІТИЧНИЙ ПРОЕКТ В УКРАЇНІ?

Вибори – це стратегічна гра, але дуже різна для всіх, хто приймає участь. Одні вирішують і стратегічно контролюють процес, а інші – тільки споглядають, і не все бачать...

УКРАЇНА-2020: ВІДСУТНІСТЬ ЛОГІКИ

Україна вже більше ніж півтора року живе з новим президентом і новою владою. Президентом, який "із простого вчителя став Президентом", депутатів, які пишалися тим, що вони не були в політиці, державному управлінні і не мають досвіду...

ДЕНЬ ДИСКРЕДИТАЦІЇ ГІДНОСТІ

Сьогодні в Росії вже святкують проведення вдалої інформаціонної спецоперації по дискредитації Майдану Гідності і гордості українців за подвиг Небесної сотні...

ШОУ РОЗСЛІДУВАННЯ

Прийшли часи коли розслідування кримінальних справ проводять як шоу, з великим екраном, спікерами для телевізору і суд не має значення... І Президент України до суду (!) зовсім не тисне на слідство (!)...