Імідж України: можливі перемоги і поразки
Спробую на тлі політичних баталій поговорити про стратегічні речі. Про імідж України з точки зору перемог і поразок.
Про стан з міжнародним іміджем України вже багато говорилося, писалося, приймалися державні і бюджетні програми (навіть виділялися якісь кошти ), а за багатьма показниками імідж нашої країни погіршується. Туристичні потоки в Україну знижуються, інвестиційні рейтинги погіршуються і, відповідно, ці потоки знижуються. Посилюється процес імміграції в інші країни та виїзд на заробітки.
Конкуренція під час світової кризи росте, 200 країн все більше конкурують не тільки за ресурси, ринки, кадри, а і за увагу, повагу, відомість в сучасному світі.
В епоху інформаційних та постінформаційних технологій нематеріальні активи, знання, іміджі і бренди легко конвертуються в туристичні і інвестиційні потоки в країни (навіть в міста). Тому і країни вкладають мільярди доларів (США-1,5 млрд, Китай – 6 млрд.) в подібні іміджеві програми.
Для України це питання вкрай важливе останні роки. Як покращити цей стан?
По-перше, знаючи реальний стан з міжнародним іміджем України в різних країнах (дослідження) – необхідно уявити ідеальну картину, або те, як ми бажаємо виглядати на міжнародній арені. На жаль, в різних країнах настільки викривлено сприймають Україну, з такою кількістю негативних стереотипів, що найкращою стратегією було б, спочатку, донести реальний образ, як бачимо його ми. І це не є простим завданням, навіть при спланованій професійній діяльності на протязі 5 років.
По-друге, треба вважати що найбільше впливає на імідж і позиціонування держави. Найбільше впливають – перемоги і поразки на міжнародній арені (!). Тобто в рік є близько 10-20 міжнародних "знакових" подій (конкурси, змагання, виставки, військові події, олімпіади, презентації проривних технологій, тощо) в яких змагаються провідні країни. І до переможців – найбільший фокус уваги міжнародного співтовариства.
Наприклад, олімпіада, – всі говорять про переможців (перші три місця), десь 10 перших місць в світових рейтингах – це учасники, які могли бути переможцями, а інші – лузери. А якщо країни немає в таблиці вище 10 місця – немає в увазі світового співтовариства. Про переможців пише світова преса, обговорюється першість спортсменів і першість країни.
.
Спробуємо проаналізувати декілька найближчих міжнародних подій з цієї точки зору.
Зимова олімпіада у Ванкувері 2010 Офіційний сайт олімпіади
0-0-0. Повна поразка України. Команда країни приймала участь – і не здобула жодної медалі.
Поїздка Януковича в Брюссель
Зустрічі на найвищому рівні в Європі. Зустрічі з президентом ЄС Германом Ван Ромпеєм, президентом Єврокомісії Жозе Мануелем Баррозу, президентом Європарламенту Єжи Бузеком та Верховним представником із закордонних справ і політики безпеки ЄС Кетрін Ештон. Можна назвати перемогою – авансом (плюс). Але частина обговорення про цей візит в міжнародній пресі – "ляпи" Януковича (мінус).
Поїздка Януковича в Москву
Зустрічі на найвищому рівні з Президентом РФ Дмитром Медведєвим та Прем'єр-міністром Росії Володимиром Путіним. (Віктора Ющенка так не приймали).
Поки перемога-аванс покращення україно-російських відносин (плюс). Але яка ціна буде покращення цих відносин? Які перемоги Януковича будуть в відстоюванні українських національних інтересів?
Євробачення 2010 (травень, Норвегія) Офіційний сайт
Чи зможемо ми перемогти на Євробаченні в цьому році в Норвегії? Нагадаю, що в цьому році будуть змагатись 39 країн в прямому ефірі Європи.
Тільки факти:
Представника України, Василя Лазаровича на "Євробачення-2010" обрали без глядацького голосування.
"Було вирішено, щоб не створювати ажіотажу довкола конкурсу "Євробачення", обрати представника шляхом внутрішнього голосування", – пояснив президент Національної телекомпанії України Василь Ілащук".
"Музичний директор НТКУ Олена Загороднюк абсолютно конкретно визнає, що Вася і не був найкращим претендентом на "Євробачення-2010". "Ні, не найкращим, просто перевага була надана йому. Тому що декілька років поспіль це були у нас дівчата. Але ж є ще й співаючі чоловіки. І взагалі вони ще є у світі. Треба ж про це нагадати".
Поживемо-побачимо.
ЕКСПО 2010 в Китаї (травень, Шанхай) Офіційний сайт
Чи зможемо м перемогти і бути найкращими на цій міжнародній виставці?
ЕКСПО-2010 – це 70 мільйонів відвідувачів, з всіх країн світу і 200 міжнародних учасників. Ця виставка – найкраща можливість вигідно позиціонувати Україну в світі.
Тема ЕКСПО-2010 "Найкраще місто – найкраще життя" і презентаціями моделей моделей міст та гармонійного міського життя від різних країн світу.
Презентація досвіду розвитку міст, з передовими ідеями, новими підходами до місць перебування людини, способу життя і праці в новому часі.
До речі, як Росія готується до цієї виставки
Український павільон (Дякую – KVolodymyr)
Офіційний сайт України на ЕКСПО 2010
.
ЄВРО 2012 (Україна – Польща) Офіційний сайт
Хочу бути переконаним, що Україна зможе:
По-перше, достойно провести цей чемпіонат, на який в Україну, по прогнозам, приїдуть 400 000 вболівальників.
По-друге, мати від проведення цієї події користь у вигляді туристичних і інвестиційних потоків.
Тут поки що все в наших руках.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.