17 грудня 2022, 11:20

50 підземних заводів та антипутінська коаліція

Що є Перемогою України? Таке питання звучало вчора на форумі "Розвиток подій у російсько-українській війні: оцінки експертів"

Який організувала Академія Фольке Бернадотта та Центр безпекових досліджень "СЕНСС".

Хочу поділитися своїми думками, які висловив там.

По-перше, неможливо говорити про контури перемоги України, коли ситуація динамічно змінюється. Це коли два боксера бʼються і один великий, набагато більше і сильніше свого супротивника, а другий маленький, верткий і технічно вправніший. Так, маленький раз 10 викрутився і не зловив жодного нокаутуючого або смертельного удару, але такий удар може відбутися кожної миті, поки йде поєдинок.

Тому обговорювати перемогу і виграші, премії маленького – не адекватно ситуації.

Але це не значить що це неможливо. Для цього потрібно взяти якусь аналітичну матрицю і зважити потенціали і можливості.

Наприклад ми беремо чотири контексти: військовий, інформаційний, економічний та міжнародний і зважуємо. Оцінюємо в росії і Україні, в світі. Впевнений, з таким підходом нас чекають цікаві висновки.

По-друге, нам треба визначити, що робити з деокупованими територіями. Хто є колаборантами? Хто є пособниками ворога, а хто ні. Це стосується як деокупованих територій Херсонської, Луганської, Запорізької області тощо, а головне, це стосується територій, окупованих 8 років. Ті що ми називаємо ТОТ, а вони ЛНР, ДНР, Крим.

Чи є у нас стратегія що ми там будемо робити після деокупаціі?

Хто буде приймати участь у виборах, що робити з російськими паспортами, пенсіями і ще купа незрозумілих питань.

По-третє, це зброя. Йде найбільша континентальна війна за останній час. Кількість боєприпасів, які використовуються шалена. За тиждень-місяць вистрілюється боєприпасів стільки, скільки виготовляються за роки. Так, нам Захід дає боєприпаси і новітню зброю, але рівно стільки, щоб тримати війну під контролем. У кожної країни, яка нам допомагає своє національні інтереси і проблеми. У кожних є громадська думка свого народу. Це велика вдача, що вони нам допомагають, за це їм велика дяка. Але вони не хочуть перемоги України, вони не хочуть розвалу росії. Тому у нас поки немає F-15, F-16, танків і ППО в необхідній кількості. Як тільки ми почнемо перемагати швидко, ці поставки уповільняться.

Єдиний, на мою думку, вихід – це побудова нової інфораструктури по виготовленню зброї. З таким сусідом це можливо тільки у вигляді підземних заводів. Нам потрібні патрони, снаряди, пушки, ракети, літаки, танки тощо. Тому таких заводів повинно бути біля 50. І ми це повинні зробити. І бюджет і інтелектуальний потенціал. У нас поки є побудований один (!) завод за 9 місяців війни по виробництву снарядів.

Наведу простий приклад, що Німеччина в 40-х роках за декілька років побудувала 300 (!) підземних заводів, які виготовляли зброю. На глибині 70 метрів. Хто цікавиться, подивіться в інтернеті тільки одну систему "Лагерь дождевого червя" (145 км підземних комунікацій).

По-четверте, це антипутінська коаліція. Ми чомусь це не робимо. Є двусторонні відносини, є формат Рамштайну, але ми там не ініціатори. На початку війни почав утворюватись союз Велика Британія-Польща-Україна, але чомусь ми не бачимо конкретних кроків.

За нашою ініціативою є тільки "Кримська платформа", але там ми зобовʼязалися забирати Крим виключно дипломатичним шляхом і підписали купу документів про це.

Треба збирати антипутінську коаліцію і Україна повинна бути там ініціатором.

Якщо зрозуміємо що треба це робити швидше – перемога буде швидше.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Українські війська на території Росії – що це означає?

6 серпня 2024 року українські регулярні війська ввійшли у Курську область російської федерації. Ця подія кардинально змінила сприйняття російсько-української війни, яка почалась у 2014 році і в 2022 році продовжилась з широкомасштабним вторгненням в Україну...

П'ять безпекових сценаріїв російської війни в Україні на 2024-2025 роки: наслідки та політичні рекомендації західним партнерам (GLOBSEC)

Вийшло важливе дослідження майбутніх сценаріїв цієї війни у #globsec Приймав участь в цьому дослідженні. Це дослідження організувала Юлія Осмоловська з командою GLOBSEС https://www...

VICTORY MATRIX OF UKRAINE 2023

Denys Bohush and the "8 owls" analytical group Ukraine, Kyiv, March 2023 Forecasting is still possible Looking into the future and predicting events and scenarios in our time is a very thankless business...

МАТРИЦЯ ПЕРЕМОГИ УКРАЇНИ 2023

Денис Богуш та аналітична група "8 сов" Україна, Київ, березень 2023 Прогнозування можливе Заглянути у майбутнє та прогнозувати події і сценарії в наш час, дуже невдячна справа...

Розмінування української території (слухання у Конгресі США)

130 000 кв. км української території на сьогодні забруднено вибуховими пристроями та заміновано. За даними Гельсінської комісії Конгресу США та українців, щоб її очистити, знадобиться понад 20+ років і понад 73 мільярди доларів...

ЩЕ РАЗ ПРО 9 КІЛЕЦЬ І ГАРЕМ ПУТІНА

Те, що росіян на цій війні називають орками, а росію – мордором, команда путіна вирішила зробити собі на користь. Так як у творі "Властелин колец" є єпізод, що утворилося Братство з дев'яти персонажів для боротьби зі злом, то вони вирішили це використати...