7 липня 2014, 15:46

День реформ у Раді

Днями у Раді підбивали підсумки роботи за останні 4 місяці.Захід ініціювали громадські активісти з Реанімаційного пакету реформ. З часу зміни влади вони лобіюють ухвалення у Раді реформістських законів. Допомагають їм у цьому 26 депутатів, які увійшли до міжфракційного об'єднання "Платформа реформ".

Нажаль підсумки роботи невтішні. За 130 днів Рада ухвалила лише десяток законів, які лобіювали громадські активісти. З них лише один, який реформує цілу систему – закон про вищу освіту.

Але навіть щодо реформи вищої освіти радіти поки що зарано. Під документом ще не стоїть підпис президента. І є ймовірність вето.

У п'ятницю в Раді Арсеній Яценюк насварив депутатів за популізм. Ось його слова:

Що стосується законопроектів, які прийняті. Вдумайтесь, тільки за останніх 4 місяці прийнято 8 законів, які до 2016 року вимагають витрат з Державного бюджету України 11,5 мільярдів гривень, яких нема. Друге. Вже прийнято і знаходиться на підписі ще додатково 6 законів України, які загалом до 2016 року передбачають бюджетні видатки в розмірі ще 34 мільярди гривень. Це шоу необмеженого популізму і брехні людям – цих грошей немає!Нагадаю, що одним з противників закону про вищу освіту були/є Віктор Пинзеник та мінфін. І усе через те, що за їхніми підрахунками новий закон передбачає додаткові витрати з бюджету. Тож можна припустити, що знайдуться добродії, які будуть переконувати президента накласти вето, щоб не переобтяжувати бюджет...

Але слова про "популізм та брехню людям" треба адресувати і самому Яценюку на пару з парламентською коаліцією.

У день затвердження уряду Яценюка УП опублікувала програму діяльності Кабінету міністрів. Дуже гарний документ. Цілі, завдання, механізми, бла-бла-бла.

Тоді нам це сподобалося.

Уряд зобов'язувався побудувати країну майже з нуля. Величезний перелік реформ, 35 нових законів і змін в закони, які мала ухвалити Рада.

На виході – одна реформа вищої освіти, яка ще не доведена до завершення.


Ось, про що говорили громадські активісти на останньому засіданні Реанімаційного пакету реформ:

У Верховній Раді "зависли" більше десяти реформаційних законопроектів від РПР.Більшість з них, як от законопроект N4873 (який дозволяє визнати Римський Статут та юрисдикцію Міжнародного кримінального суду) чи законопроект N3541 (про реформу прокуратури) таємничим чином зникають з порядку денного у переддень голосування.Фокуси з порядком денним довелося побачити і на прикладі законопроекту про вищу освіту.

На погоджувальній раді лідери коаліційних фракцій та спікер говорять про необхідність ухвалення законопроекту про вищу освіту. Мега-консенсус. Але документ опиняється на 25 місці у порядку денному.

Студенти проводять акції протесту. Ходять по офісах коаліційних партій з вимогою ухвалити закон.Їх почули. "Підняли" законопроект про вищу освіту на 17 місце у порядку денному. Але за кілька днів його пересувають вже на 32 місце.

І лише у день голосування вирішують розглянути раніше. Резалуьтат відомий – 276 за.

Знайти того негідника, який проводив такі маніпуляції з законопроектом про вищу освіту, і продовжує займатися подібним з іншими реформістськими законопроектами, у Раді не можуть. Може якийсь парламентський барабашка завівся, який не хоче змінювати Україну?

Тоді давайте з ним боротися доступними методами.

Регламент передбачає проведення позачергових сесій з визначеним порядком денним. Тобто захотіли депутати на позачерговому засіданні розглянути 3 визначених законопроекти, і вже ніякий барабашка не може ані щось викинути, ані посунути, ані додати.

Тож пропоную і закликаю проводити ці позачергові сесії, на розгялд яких виносити законопроекти з пакету реформ і уряду, і громадськості. Визначили 2-3-5 законопроектів – і вперед.


Ці позачергові засідання мають стати "Днем реформ у Раді". І проходити як за участі депутатів, так і прем'єра, і президента. Тобто усіх, хто прагне реформ.

Порядок денний громадськості на найближчий час відомий.Хотілось би побачити порядок денний уряду. Чи не відмовився Яценюк від реформ взагалі?

powered by lun.ua

Путін і "Іскандери". Головні загрози для України

Українська розвідка опублікувала мапу з розташуванням російських підрозділів на кордоні та можливими напрямками наступу. На цій мапі окупованою позначена майже уся лівобережна Україна, а також столиця – Київ...

Нова "людина Ахметова" у Зеленського. Що не так?

Чувак ліворуч від сьогодні працює на Зеленського. Це Ростислав Шурма. Він був одним із ключових менеджерів Ахметова. І цілий ряд фахівців написали, що це – людина Ахметова в команді Зеленського...

Путін готує війну. Усе найважливіше про це

Усе більше розмов та запитань щодо можливості масштабного вторгнення Росії в Україну. Ось тут можна знайти частину відповідей: Американці попереджають про загрозу масштабного наступу Росії на Україну...

"Гордони" майбутнього. Хто є лідерами "антиваксерів"

Хто є лідерами українських антиваксів? Я б їх назвав умовно "гордонами". Так-так, за аналогією з одним улюбленцем головного олігарха країни. Свого часу цей "улюбленець" починав з того, що рекламував та просував різних "віщунів" та "цілителів"...

"Велика цензура" країни мрій Зеленського

Зробів собі таку футболку минулого тижня. Саме готував матеріал hromadske.ua про те, як телеканали один за одним за вказівкою, ой, листом з Банкової видали в ефір піарний фільм про Єрмака і К...

Країна в сматфоні, Рада – "в заборе"

Спікер Разумков обіцяв відкрити для журналістів роботу у кулуарах Ради. А замість цього вигадава нові обмеження. Нагадаю. Під приводом коронавірусу журналістам заборонили працювати у кулуарах Ради...