7 липня 2014, 15:46

День реформ у Раді

Днями у Раді підбивали підсумки роботи за останні 4 місяці.



Захід ініціювали громадські активісти з Реанімаційного пакету реформ. З часу зміни влади вони лобіюють ухвалення у Раді реформістських законів. Допомагають їм у цьому 26 депутатів, які увійшли до міжфракційного об'єднання "Платформа реформ".

Нажаль підсумки роботи невтішні. За 130 днів Рада ухвалила лише десяток законів, які лобіювали громадські активісти. З них лише один, який реформує цілу систему – закон про вищу освіту.

Але навіть щодо реформи вищої освіти радіти поки що зарано. Під документом ще не стоїть підпис президента. І є ймовірність вето.

У п'ятницю в Раді Арсеній Яценюк насварив депутатів за популізм. Ось його слова:

Що стосується законопроектів, які прийняті. Вдумайтесь, тільки за останніх 4 місяці прийнято 8 законів, які до 2016 року вимагають витрат з Державного бюджету України 11,5 мільярдів гривень, яких нема. Друге. Вже прийнято і знаходиться на підписі ще додатково 6 законів України, які загалом до 2016 року передбачають бюджетні видатки в розмірі ще 34 мільярди гривень. Це шоу необмеженого популізму і брехні людям – цих грошей немає!



Нагадаю, що одним з противників закону про вищу освіту були/є Віктор Пинзеник та мінфін. І усе через те, що за їхніми підрахунками новий закон передбачає додаткові витрати з бюджету. Тож можна припустити, що знайдуться добродії, які будуть переконувати президента накласти вето, щоб не переобтяжувати бюджет...

Але слова про "популізм та брехню людям" треба адресувати і самому Яценюку на пару з парламентською коаліцією.

У день затвердження уряду Яценюка УП опублікувала програму діяльності Кабінету міністрів. Дуже гарний документ. Цілі, завдання, механізми, бла-бла-бла.

Тоді нам це сподобалося.

Уряд зобов'язувався побудувати країну майже з нуля. Величезний перелік реформ, 35 нових законів і змін в закони, які мала ухвалити Рада.

На виході – одна реформа вищої освіти, яка ще не доведена до завершення.


Ось, про що говорили громадські активісти на останньому засіданні Реанімаційного пакету реформ:

У Верховній Раді "зависли" більше десяти реформаційних законопроектів від РПР.Більшість з них, як от законопроект N4873 (який дозволяє визнати Римський Статут та юрисдикцію Міжнародного кримінального суду) чи законопроект N3541 (про реформу прокуратури) таємничим чином зникають з порядку денного у переддень голосування.



Фокуси з порядком денним довелося побачити і на прикладі законопроекту про вищу освіту.

На погоджувальній раді лідери коаліційних фракцій та спікер говорять про необхідність ухвалення законопроекту про вищу освіту. Мега-консенсус. Але документ опиняється на 25 місці у порядку денному.

Студенти проводять акції протесту. Ходять по офісах коаліційних партій з вимогою ухвалити закон.



Їх почули. "Підняли" законопроект про вищу освіту на 17 місце у порядку денному. Але за кілька днів його пересувають вже на 32 місце.

І лише у день голосування вирішують розглянути раніше. Резалуьтат відомий – 276 за.

Знайти того негідника, який проводив такі маніпуляції з законопроектом про вищу освіту, і продовжує займатися подібним з іншими реформістськими законопроектами, у Раді не можуть. Може якийсь парламентський барабашка завівся, який не хоче змінювати Україну?

Тоді давайте з ним боротися доступними методами.

Регламент передбачає проведення позачергових сесій з визначеним порядком денним. Тобто захотіли депутати на позачерговому засіданні розглянути 3 визначених законопроекти, і вже ніякий барабашка не може ані щось викинути, ані посунути, ані додати.

Тож пропоную і закликаю проводити ці позачергові сесії, на розгялд яких виносити законопроекти з пакету реформ і уряду, і громадськості. Визначили 2-3-5 законопроектів – і вперед.


Ці позачергові засідання мають стати "Днем реформ у Раді". І проходити як за участі депутатів, так і прем'єра, і президента. Тобто усіх, хто прагне реформ.

Порядок денний громадськості на найближчий час відомий.



Хотілось би побачити порядок денний уряду. Чи не відмовився Яценюк від реформ взагалі?

Благали про допомогу – врятовані! Неймовірна історія з Херсона

Неймовірна історія з хеппі-ендом. На лівому березі Дніпра під Херсоном застрягла жінка з хлопчиком та дівчинкою. Вода поступово підіймалася, вони рятувалися на другому поверсі, на даху будинку...

Я потрапив у Херсон

Я потрапив у Херсон. Одразу зателефонував своїй редакторці Жені Моторевській, сказав, що буде репортаж з окупованого міста. Але чомусь вона такій новині від мене не зраділа...

Гол усього життя. За це і воюємо

За такі моменти ми любимо життя. Наприкінці матчу Динамо проти Евертона на поле вийшов ось цей чоловік. Він – вболівальник з Евертона. Але на поле він не вибіг, як іноді роблять фанати...

Легенди ЗСУ. Позивний "34"

Герой України танкіст Сергій Пономаренко має позивний "34" – по номеру його танка в АТО. Цю цифру "34" добре запам'ятали російські окупанти...

Зеленський, Демченко і "Харківські угоди"

"Гасите этих казлов!" Саме цей заклик асоціюється у мене з ратифікацією т.зв. "Харківських угод". З такими словами регіонали.ру кидалися на тих депутатів, хто протестував проти продовження базування руzкого флоту в українському Севастополі...

"Понять и простить"? Ще раз про медведчуківських медійників

Ми стали забувати, як виглядають медведчуківські медійники. Але от колишній спікер вирішив нагадати. Цією світлиною Разумков дякував медійникам з закритих телеканалів Ахметова...