24 вересня 2014, 09:56

"Всесвітньовідомий хакер" йде на вибори з проднаборами

У 2009-му році мені довелося робити сюжет про українських хакерів. Поїхав писати коментар у МВС. Керівник відповідного відділу/департаменту розповідав, як вони борються з кіберзлочинністю. На останок офіцер запитав, коли вийде сюжет. Коли почув, що у гостьовій студії, то поцікавився, хто буде гостем. Далі була приблизно така розмова:

- Запрошуємо одеського хакера Дмитра Голубова. Він нещодавно прес-конференцію з Femen давав.

- Голубов? А коли саме він у вас буде?

- Та він ще не дав відповіді, чи буде. Думає.

- А якщо він погодиться, можете нам повідомити? Хочемо з ним поспілкуватися.

Далі вже мені було цікаво, чому міліціонер так хоче поспілкуватися з "рядовим одеським хакером". Після цього довелося дізнатися про "всесвітньо відомого хакера Скріпта".Сам Голубов не приховує, що мав справи з правоохоронцями. Ось, що він написав про це у своєму блозі на lb.ua:

В 2005 году, на протяжении 5,5 месяцев находился под следствием, по обвинению в хакерском взломе американских банковских систем, и краже 11 миллионов долларов. Полностью оправдан Соломенским судом города Киева, в связи с отсутствием состава преступления.

Тут Голубов "забув" згадати, що ним більше цікавилася не українська міліція, а ФБР. І УБОЗ брав його у 2005-му саме за "наводкою" ФБР. І ось ці 5,5 років він перебував не просто "під слідством", а у СІЗО. З-під арешту його випустили на поруки депутатів-регіоналів Володимира Демьохіна та Володимира Макеєнка.

А ось, як про Голубова згадували у річному звіті за 2005-ий американської служби поштової інспекції (на 50-ій сторінці) :

Based on a request by Postal Inspectors, members of the Ukraine Organized Crime Control Department arrested Dmitry Ivanovich Golubov (online screen name: "Script") in Odessa, Ukraine, on July 8, 2005. The arrest of Golubov, who was founder and operator of Carder Planet's Internet Web site, was considered the highest priority of the investigation. Golubov and his associates used the Web site to coordinate the activities of more than 7,000 criminals around the globe. The ring used identity theft and credit card fraud to victimize major business mailers of the U.S.Postal Service and U.S. citizens.

У 2008-му один з авторів The Washington Post, який спеціалізувався на комп'ютерній безпеці, посвятив Дмитру Голубову окремий допис "Загадкова історія Дмитра Голубова".У матеріалі інформація від колишнього агента ФБР E.J. Hilbert, який у 2005-му відвідав Голубова у СІЗО. Цей допис автор завершив словами цього агента:

I can tell you this much: He was very egotistical then and seems so now. He will be one to watch. I bet he goes far in Ukrainian politics.

Голубов справді пішов далеко в українській політиці. Спочатку він створив Інтернет партію України. Потім вигадав "космічного кандидата" Дарта Вейдера. А цієї осені йде у депутати. У 136-му окрузі Одесі його висуває Блок Порошенка.Чи знали у політичній силі про "хакерську історію" свого висуванця? Складно сказати. давайте послухаємо самого Голубова зразка 2010-го. Ось уривок з матеріалу KyivPost:

Golubov told the Kyiv Post in 2010 that the FBI had asked then-Ukrainian Interior Minister Yuriy Lutsenko to arrest him.

Отже, за версією самого Голубова, щодо його арешту у 2005-му ФБР звернулося до міністра внутрішніх справ Юрія Луценка. Можливо, версія Голубова і вигадана. Але зараз і Голубов, і Луценко – кандидати у депутати від однієї політичної сили.

І Голубов вже встигнув відзначитися у цій виборчій кампанії. Пенсіонерам 136-го виборчого округу вже почали роздавати продуктові набори: гречка, рис, макарони,цукор, борошно, олія, кава, згущене молоко.Одесити вже порахували, що такий набір коштує 90 грн.

По-старому роздає "кандидат" і подарунки дітям. До дня фізкультури він відвідав шкіли у своєму виборчому окрузі. Не с порожніми руками:

З подарунками для дітей їздить Голубов і по дворам свого округу. Визнає: подарунки підбирає не випадково, настільні ігри "Менеджер" та "Ерудіт" допомагають розвивати одеситам властиві їм підприємницькі здібності. І, напевно, не визнає, що робить це з корисною метою.

Подібні подарунки та продовольчі набори Комітет виборців України трактує як непрямий підкуп виборців. Усе це супроводжується матеріалами у місцевих ЗМІ, які носять замовний характер.сюжет DumskayaTV

У Блок Порошенка Голубов потрапив завдяки Олексію Гончаренку. Одесити вже давно співпрацюють. От тільки своїм знайомим Гончаренко двічі підставив Порошенка та президентьску політичну силу.

По-перше, такою виборчою кампанією з роздачею продуктових наборів. Опоненти отримали чудову можливість дорікнути: вибори проходять по-старому.

По-друге, можливими репутаційними втратами на міжнародній арені. У разі обрання Голубова до парламенту американці можуть поцікавитися у українських дипломатів: чому політична сила Президента допомогла відомому у США як "хакер Скріпт" потрапити до Ради?

Цю історію можна переграти. Кваліфікувати продуктові набори як підкуп виборців. Стаття 157 КК – до років позбавлення волі. І Генпрокурор може прозвітувати про роботу по-новому, і з американцями складнощів у спілкуванні не виникатиме...

PS У 2009-му на ефір Голубов так і не прийшов. Міліціонер з ним тоді так і не поспілкувався. Але вже невдовзі у правоохоронців може з'явитися можливість частіше зустрічатися з "всесвітньовідомим хакером". Десь у кулуарах Верховної Ради.

Благали про допомогу – врятовані! Неймовірна історія з Херсона

Неймовірна історія з хеппі-ендом. На лівому березі Дніпра під Херсоном застрягла жінка з хлопчиком та дівчинкою. Вода поступово підіймалася, вони рятувалися на другому поверсі, на даху будинку...

Я потрапив у Херсон

Я потрапив у Херсон. Одразу зателефонував своїй редакторці Жені Моторевській, сказав, що буде репортаж з окупованого міста. Але чомусь вона такій новині від мене не зраділа...

Гол усього життя. За це і воюємо

За такі моменти ми любимо життя. Наприкінці матчу Динамо проти Евертона на поле вийшов ось цей чоловік. Він – вболівальник з Евертона. Але на поле він не вибіг, як іноді роблять фанати...

Легенди ЗСУ. Позивний "34"

Герой України танкіст Сергій Пономаренко має позивний "34" – по номеру його танка в АТО. Цю цифру "34" добре запам'ятали російські окупанти...

Зеленський, Демченко і "Харківські угоди"

"Гасите этих казлов!" Саме цей заклик асоціюється у мене з ратифікацією т.зв. "Харківських угод". З такими словами регіонали.ру кидалися на тих депутатів, хто протестував проти продовження базування руzкого флоту в українському Севастополі...

"Понять и простить"? Ще раз про медведчуківських медійників

Ми стали забувати, як виглядають медведчуківські медійники. Але от колишній спікер вирішив нагадати. Цією світлиною Разумков дякував медійникам з закритих телеканалів Ахметова...