Олексій Братущак журналіст

Чому Блок Порошенка втратив півсотні депутатських мандатів

27 жовтня 2014, 16:36

Останні виміри політичних симпатій соціологи провели за кілька днів до виборів. До Ради проходили 4 політичні сили. Але була значна частина виборців, які не визначилися.

У день голосування вони визначилися. За даними Національного екзит-полу прохідний бар'єр долали 7 партій.

Найбільший приріст продемонстрував Народний фронт: додаткові 14,4%, що у перерахунку дає +20 депутатських мандатів.

Ляшко за даними соцопитування був другим, за результатами екзит-полу – п'ятим. Радикал втратив 2,2% або -29 мандатів.

Блок Петра Порошенка хоч і залишився першим та трохи покращив підтримку (на 2,6%) значно втратив у кількості депутатських мандатів – майже півсотні.На графіку:

- сині стовпчики демонструють зростання або падіння рейтингу політичної сили

- червоні стовпчики демонструють збільшення чи зменшення розрахованої кількості мандатів

Незначне збільшення підтримки та значне зменшення кількості розрахованих мандатів у Блока Порошенка пояснюється різною кількістю партій, які долають прохідний бар'єр за наслідками соцопитування напередодні виборів та результатами Національного екзит-полу.
Розрахунки:

- стовпчик "Демініціативи" – результати соцопитування (на 22 жовтня) та розрахована кількість мандатів для кожної політичної партії;

- стовпчик "екзит-пол" – результати Національного екзит-полу та розрахована кількість мандатів для кожної політичної партії;

- стовпчик "різниця" – результати екзит-полу мінус результати соцопитування окремо по відсоткам і окремо по мандатам.


Ці результати – наслідки роботи політтехнологів та виборчих штабів партій протягом останнього тижня кампанії.

Народний фронт зробив ставку на підтримку свого лідера як прем'єра. І виграв. Напевно, спонсори проекту мають виписати додаткову премію політтехнологу Сергію Гайдаю.

А от іншому переможцю виборів доведеться провести нелегкий розбір польотів. На початку виборчої кампанії у Блоці Петра Порошенка планували наростити підтримку до 40-45%. 23% від Національного екзит-полу просто шокував кандидатів у депутати. І хоча лідери вийшли до журналістів аби переконати, що задоволені перемогою, обличчя видавали їхні справжні відчуття."Генії піару показали свою ефективність", – слова одного з наближених до Президента. Усі, з ким довелося поспілкуватися "не на камеру" вказували на автора "перемоги" – Ігоря Гриніва. Журналісти його навіть не помітили у просторих залах Мистецького арсеналу. і Дуже символічно, що з прес-центру політтехнолог Блоку Порошенка йшов сам самісінький: Президент зі світою в одному напрямку, головний політтехнолог – в іншому.Значний перерозподіл голосів виборців не на користь Блоку Порошенка Ігор Грринів пояснив наступним чином:

Невизначені визначилися в якусь іншу сторону. Виборці хотіли мати запобіжник від ситуацій, які сталися у 2005 році і мати єдину команду президента і прем'єра. Тобто хотіли показати необхідність єдності усіх демократичних сил. І досить ефективно це зробили. Я не думаю що (у Блока Петра Порошенка) хтось відбирав. Йде мова про тих, хто до останнього не визначалися. І вони визначилися перш за все на користь Самопомочі і Народного фронту.

Таке пояснення природно сприймалося б, якби автором слів був сторонній політтехнолог. А для того, хто безпосередньо відповідає за результат президентської партії, це визнання поразки. Опоненти з Народного фронту та Самопомочі розбили Гриніва і компанію з розгромним рахунком. Для самого Гриніва було б чесно відмовитися від мандату, аби компенсувати хоча б одному висуванця з тих десятків, які ще тиждень тому уявляли себе у залі під куполом.

І чергові висновки мають зробити керівники Блоку Порошенка. Вони втрачають великі можливості, коли ставлять на ключові посади малоефективних працівників.

powered by lun.ua
Коментарі — 54
Switlana _ 28.10.2014 23:10
IP: 92.113.229.---
Змін на краще немає, тому нікому не вірю навіть своїй сраці, хотіла перднути і всралась.
Майор Булочкин _ 28.10.2014 16:30
IP: 94.244.52.---
Шура Балаганов:
Міліонери і мільярдери ніколи не хотіли допускати до влади тимошенко, ні при кучмі, ющенку, янику і порошенку. Вона заважала веденню їх воровському бізнесу. А малий і середній бізнес, електорат схавав 15 літню травлю ювт.
Стадо баранів
Вы определитесь, пишете от имени Шура Балаганов, а подписываетесь настоящим именем 5,7%, проголосовавших за вАну "Стадо баранов". То, что это так, все в Украине, кроме 5, 67% понимают, но причем здесь тогда Шура Балаганов?))))
Alexander Vasilevsky _ 28.10.2014 13:34
IP: 93.74.169.---
Костянтин Свіржецький:
Просто люди голосуванням дали більш високу оцінку Яценюку як прем"єру, ніж Порошенку як президенту. Якщо Порох і надалі буде наплювательські ставитися до деяких своїх прямих обов"язків (призначення керівників різного рівня, турбота про армію), то його рейтинг буде ще меншим.
+1
Romal Fed _ 28.10.2014 12:25
IP: 74.125.18.---
Вполне естественная реакция избирателя на решения Порошенко по кадрам,"перемирию",договоренностей с путлером,перспективам суверенитета и целостности Украины,обеспечения и вооружения армии.Сюда же накладываются проблемы прокуратуры и судов,безнаказанность коррупционеров и сепаратистов из так называемой "пятой колоны" бывшей ВР.Проще говоря надежды не оправдались и это разочарование автоматически распространилось и на его БПП (кстати не удачное название,возникает настороженность в возможных попытках узурпации власти).
SARA21 _ 28.10.2014 12:07
IP: 91.226.4.---
На виборах президента я голосувала за Петра Порошенка,але коли під Іловайськом загинув внук мого брата,а Порошенко замість наказати за втрати генералів зрадників,він звинувачує Прикарпатський батальйон,він уже не мій президент.І тому я голосувала за Яценюка і Самопоміч.Вони наші западенці,а ми все голосуємо за чужих.
gvaavg _ 28.10.2014 12:03
IP: 46.201.3.---
Любі друзі-бізнесмени у адміністрації та нацбанку, які свідчать про подальше продовження ставки на особисту відданість до президента, а не пріоритет інтересів держави; провальна банківська та військова політика; роздача високих звань без належних на те підстав, бездарний і підлабузливий міністр-"особистоохоронець", дії якого "на посту" повинні бути розглянуті компетентними органами з огляду на їх результати; малоефективний генпрокурор, якого пов'язують з президентом; загравання з сепаратистами, яка призвела до їх фактичної легалізації; необов'язковість виконання даних обіцянок; кампанія на ТБ про "службу сина в АТО"; – невже цього мало, щоб люди задумалися, на кого ставити на цих виборах. Я не думаю, що дуже переважила креативність Яценюка і його кампанія, просто люди вже потроху перестають вірити красивим словам і обіцянкам, і дай боже, щоб вони позбулися цієї вади якнайшвидше. Тільки тоді від виборів буде користь не для депутатів, а для країни і її громадян.
чорнозем _ 28.10.2014 10:14
IP: 91.202.128.---
тому люди і продають свої голоси чимподорожче, бо знають, що вибори нічого не вирішують. до влади все одно приходять ті самі, ті самі популісти, ті самі олігархи і ті самі зрадники, тільки під іншими чи різними гаслами
Vadim Derkach _ 28.10.2014 09:49
IP: 94.179.121.---
Впевнений, що ті, хто "не визначився", дійсно приймали рішення за кого голосувати в останню мить. Це було, на мій погляд, практично напівсвідомо, інтуітивно. Так що ганити Гриніва, практично, нізащо. Перш за все винні у такому рішенні виборців сам Порошенко і команда. Його позиція останнього періоду, як у тому анекдоті щодо мавпи, яка не може визначитися до кого їй пристати – до розумних чи до красивих, зіграла з ним та його приспішниками злий жарт...
Костянтин Свіржецький _ 28.10.2014 09:14
IP: 212.90.169.---
Просто люди голосуванням дали більш високу оцінку Яценюку як прем"єру, ніж Порошенку як президенту. Якщо Порох і надалі буде наплювательські ставитися до деяких своїх прямих обов"язків (призначення керівників різного рівня, турбота про армію), то його рейтинг буде ще меншим.
novicky _ 28.10.2014 09:03
IP: 95.132.61.---
Олексій не дружить з арифметикою: кількість мандатів розрахована з помилкою в 100%.
Адже портрібно рахувати від 225 мандатів, а не від 450!
Не буде в Порошенка 111 мандатів, а максимум 46. Плюс "мажоритарка". А там ще не все ясно.
бун _ 28.10.2014 07:32
IP: 77.123.161.---
123456:
123456:
на сегодня абсолютно отсутствует судебная ветвь власти, ее последние сто лет просто не было. прокуратура, суды, следственные органы лишь обслуживали диктатуру. коммунистическая диктатура не демонтирована
і не тільки судова гілка, все, куди кинеш оком, народжене в СРСР, – органи тз місцевого народовладдя, відношення до власності, перерозподіл через державу результатів праці громадян, монополізація всього і вся, відсутність конкуренції, ЗМІ, що належать кільком олігархам та ін.
123456 _ 28.10.2014 04:36
IP: 74.125.18.---
главное не в том, ошибся избиратель или нет, а в том чтоб полномочия правительства (в широком смысле этого слова от президента до парламента) были строго разделены и ограничены. чтоб особой разницы не было кого выбирать. на сегодня абсолютно отсутствует судебная ветвь власти, ее последние сто лет просто не было. прокуратура, суды, следственные органы лишь обслуживали диктатуру. коммунистическая диктатура не демонтирована, на государственных должностях остались люди соучастники узурпации власти народа и сопутствующих преступлений, самое неопасное из которых коррупция. дело не в том кого выбрали, а куда выбрали
Варвара Лисенко _ 27.10.2014 22:11
IP: 176.38.89.---
Люди, на жаль, не хочуть помічати, що брехня, проти чого вийшли, продовжується. Яка різниця – це БПП чи НФ. Їм надали можливість продовжити домінувати. Їм не дали зрозуміти, що брехати і красти народ вже не дозволить. Дозволяє. Як і дозволяє "избранним" агітувати в "день тиші". І ви сподіваєтесь, що буде після цього діяти принцип: "закон один для всіх"?
Tatiyna Bobrova _ 27.10.2014 21:34
IP: 93.77.153.---
Втратив...Чому...?чоколяду менше вживати треба...
Шура Балаганов _ 27.10.2014 20:01
IP: 46.119.125.---
Міліонери і мільярдери ніколи не хотіли допускати до влади тимошенко, ні при кучмі, ющенку, янику і порошенку. Вона заважала веденню їх воровському бізнесу. А малий і середній бізнес, електорат схавав 15 літню травлю ювт.
Стадо баранів
Nikolae Charevsrie _ 27.10.2014 19:56
IP: 74.125.18.---
і ГЛАВА НБУ Гонтарева, і ГЕНПРОКУРОР. Більш того, коли Порошенку вказували на помилковість міністра, то він казав, що не бачить інших кандидатур. А коли йому назвали декілька достойних кандидатур, тоді він мовчав. У кінці кінців по міністру виправив. Але у мене сумніви і по новому міністру.
Nikolae Charevsrie _ 27.10.2014 19:54
IP: 74.125.18.---
Український виборець є вередливим і справедливим.
До слова вередливий можна додати ще синоніми примхливий, вибагливий, перебірливий, брикливий, вимисливий, забагливий, мінливий, непостійний. Все це відповідає різноманіттю українців. Але це тоді, коли ж розглядаються жартівливі речі.
Але ж коли річ заходить про занадто серйозні речі, коли виборцю перед цим сто раз нагадали про свою відповідальність на виборах, то український виборець стає справедливим до всіх.
Якщо ж говорити про партію БПП і скільки вона втратила, то я б не акцентував на втратах і втрати це чи не втрати.
Українці ШВИДКО ЗАВОДЯТЬСЯ і вірять. Але стоїть зробити проколи, і частина виборців начинає ШВИДКО РОЗЧАРОВУВАТИСЬ. І вже є такі, що розчарувались у Порошенку, навіть автор цих коментів, хоча 25 травня його кандидатуру підтримав. Я був першим керівником і вважав – не помилитись у підлеглих. А якщо помилився, то швидко кадрову помилку виправляв.
Але Порошенко вже зробив НАДРОВІ ПОМИЛКИ. І МІНІСТР Гелетей,
Pokemon9 _ 27.10.2014 19:42
IP: 178.74.192.---
Олег Миронов:
Не думаю, що Гринів винуватий. Перш за все – сам Порошенко. Пригадайте скільки було повідомлень, що БПП "зливає" округи на користь регіоналів. Пригадайте, як він спробував "наїхати" на журналістів із "ДТ" і тут вже включив задню. Пригадайте, як його людина – губернатор Донецької обл. Кіхтенко не встиг ще вступити на посаду, як відразу заявив, що Донецький аеропорт, можливо, прийдеться віддати. Можна ще пригадати, але й цього достатньо
Вот именно. Была свобода слова и ей воспользовались, чтобы лить грязь на президента. Жажда власти и аморальность снова играет против Украины.
Олег Миронов _ 27.10.2014 19:38
IP: 46.201.53.---
Не думаю, що Гринів винуватий. Перш за все – сам Порошенко. Пригадайте скільки було повідомлень, що БПП "зливає" округи на користь регіоналів. Пригадайте, як він спробував "наїхати" на журналістів із "ДТ" і тут вже включив задню. Пригадайте, як його людина – губернатор Донецької обл. Кіхтенко не встиг ще вступити на посаду, як відразу заявив, що Донецький аеропорт, можливо, прийдеться віддати. Можна ще пригадати, але й цього достатньо
lodjur _ 27.10.2014 19:07
IP: 74.125.18.---
7654321:

Оба блока БПП и НФ – лузеры по существу.
И эти лузеры получили незаслуженный подарок народа.
Теперь народу Украины важно не снимать руку с пульса нашей новой/старой власти и заставлять их делать нужную работу для хорошей жизни в Украине.
100%
Pokemon9 _ 27.10.2014 19:07
IP: 178.74.192.---
Потерял, потому что он провел честные выборы.
Иван Гелан _ 27.10.2014 19:06
IP: 213.110.136.---
Просто чекали елементарної справедливості. Діяння Проруратури показали, что призидент хоче морно жити не тільки з сепаратистами, а й з крадіями, вбивцями
Olexiy Klasztorny _ 27.10.2014 19:04
IP: 93.75.64.---
Отже, керуючи президентською кампанією у травні І.Гринів був "ефективним керівником", а за 5 міс став "неефективним"?... – "смішно звучіт"...
Яна Якимцова _ 27.10.2014 18:55
IP: 94.154.208.---
hot111:
Анна Черкасова:
Я вам скажу, что сеня-зайчик грамотно "играл" на настроениях людей: выступал против раши как никто другой, голосовали не за него, а против раши!
Tat Atfender _ 27.10.2014 18:49
IP: 74.125.181.---
Tse rezultat rozcharuvannia u prezydenti za korotkyh 5 misiatsiv. Maut buty zrobleni vysnovky, bo reiting bude tilky padaty iakshcho prodovzhuvaty – 1. vidsutnist reform, 2. poturannia agresoru shcho e demoralizuiuchym dlia bilshosti gromadian, 3. neprozore pryiniattia rishen iake vlastyve dyktaram.
Уряд реформ410 Корупція1365 Aтака Путіна1244 Україна та Європа1103 Зеленський41
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter