Олексій Братущак журналіст

Російські тролі на службі українських студентських організацій

09 червня 2015, 02:09

Готую матеріал про вибори до Нацагенства забезпечення якості вищої освіти (НАЗЯВО). Їх результати вже називають не інакше як "реванш радянсько-януковичського ректорського корпусу. Табачник і Сулима торжествують".

У першу чергу через те, кого обрали представники державних вишів. Ці "достойники", еліта вищої освіти з легкої руки підтримали люстрованих чиновників від освіти часів Табачника: екс-голову державної інспекції навчальних установ Віктора Бондаренка та екс-директора департаменту атестації кадрів МОН Віктора Бондаренка.

Запитання виникли і щодо брання представників від інших інституцій. Як результат міносвіти заявило, що не погодиться з цими результатами та ініціюватиме законодавчі зміни:

Маніпуляції, інертність, дезорієнтація, відсутність позитивного досвіду, коли професійна громадськість незалежно ні від кого приймає власні рішення, призвели до того, що Міністерство освіти і науки України не може погодитися з результатами проведених виборів та пропонуватиме Кабінетові Міністрів України й Верховній Раді України внести зміни до Закону України "Про вищу освіту".Єдине, до кого не виникло запитань у міносвіти, так це студенти.На фото: учасники Всеукраїнського з'їзду органів студентського самоврядуванняМені пощастило провести аналіз кандидатів від студентів до НАЗЯВО. Це відбулося в рамках StudMP-аналізу, яке самі студенти назвали "репутаційною перевіркою".

Дивіться: Презентація результатів StudMP-аналізу кандидатів від студентів до НАЗЯВО.

Чи не основними у цьому аналізі-перевірці були 2 пункти: ставлення студентів до Революції гідності (Євромайдану) та участь у громадських організаціях.

Як видно з результатів Лише 5 з 13 кандидатів отримали позитивну оцінку за свою участь у подіях Євромайдану, 2 – негативну. Ці двоє по суті працювали на режим Януковича. Як тоді використовували "правильну молодь" кожен може пам'ятати по участі студента КІМО у круглому столі влади та опозиції...

Щодо участі у громадських організаціях, то 3 кандидати отримали негативну оцінку. Чому? Бо входять або входили до тих студентських організацій, яких так само використовували для створення картинки "Конструктивні студенти проти безладу у центрі столиці європейської країни".

Ось організації, які допомагали Табачнику "розвивати" вищу освіту:

- Національний студентський союз (НСС) . Допомагав Табачнику з проведенням так званого "студентського референдуму" на підтримку законопроекту про вищу освіту від міністерства

- Всеукраїнська студентська рада при МОН (ВСР) . Це взагалі була кишенькова організація заступника Табачника Суліми. Її також активно використовували для підтримки законопроекту Ківалова-Табачника та тиску на опозиційно налаштовану молодь.

- Студентська рада Києва (СРК) . З приходом Табачника цю організацію спочатку знищили. Координатора СРК залякали просто залякали. Восени 2013 року студенти вирішили відродити організацію. Але її захопили рейдерським способом. Спочатку провели паралельний з'їзд, обрали паралельне керівництво, а потім шляхом тиску на незгодних студентів та дзвінків з МОН у виші змусили відмовитися від "дублюючої" структури. Залишилася лише "конструктивна".

Це був такий пул "студентських організацій Табачника".

І представники усіх трьох організацій мали своїх чинних або колишних представників у якості кандидатів до НАЗЯВО. Але жоден не переміг.Майже одразу по завершенні почалася дискредитація студентського з"їзду.

Одним з перших висловився проректор КНУ Шевченка Володимир Бугров. Ось яким чином він спробував перевести стрілки з організації з'їзду представників державних вишів на студентів:

ну а про з"їзд студентства нині – хотілося би детально – як не інформували про нього, як 100 з лишком присутніх за тисячу необхідних голосували. і які там інструктори були??? то така демократія?Така "демократія", що до Ініціативної групи студентів, які розпочали процес обрання студентів до НАЗЯВО, входив представник КНУ Шевченка. Досить випадково цей студент є координатором вже згаданої Студентської ради Києва. І якось випадково, що маючи свого представника в Ініціативній групі, КНУ Шевченка не зміг вчасно делегувати свого представника на з'їзд...

Але цікавіше інше.

У своїх групах Вконтакте СРК та НСС також почали писати про численні порушення в організації та проведені студентського з'їзду.

Ось, наприклад, допис зі сторінки Студентської ради Києва, який відображає ставлення організації до StudMP-аналізу:Складається враження, що СРК взагалі вирішила зібрати у своїх групі усі негативні дописи щодо студентського з'їзду. Зібрала аж 5: від представника Одеської юракадемії Ківалова, екс-учасника ВСР та Молодих регіонів, екс-голови Студентського парламенту КНУ Шевченка, СРК та НСС. Ось така цікава "коаліція"...

Допис від НСС найцікавіший. У ньому вказують на 11 помилок. Зокрема, і на оприлюднення результатів StudMP-аналізу:

Виступ представників StudMP взагалі являється колосальним порушенням, адже на слайдах також використовувались зелені та червоні кольори із явними ознаками хорошого або поганого кандидата. Також озвучувалась інформація, що взагалі не відповідає дійсності або дискримінує інших кандидатів та громадські об'єднання, що сьогодні працюють в Україні із студентами; (По даному виступу можна назвати їхню думку повністю суб'єктивною, адже із такою інформацію або іншою міг вийти будь-який з учасників з'їзду із залу, та на свою думку оголосити її);Але зверніть увагу, яке поширення отримав цей допис у соціальній мережі Вконтакте. Більше тисячі репостів та лайків!Звідки така популярність? Це банальна накрутка. Боти.

Перший же коментатор цього посту має аж 1 (одного) друга. Перші 5 коментаторів на своїх сторінках роблять лише репости з різних груп. І судячи з цих репостів ці акаунти використовують для розкрути тих чи інших груп, дописів, товарів. Реальних людей за цими акаунтами немає.

Коли я почав дивитися тих "людей", які зробили репости допису НСС, то чомусь найчастіше натрапляв на "людей" з російською пропискою.

Але більш показовими є коментарі під дописом: "укрожопые дебилы))) ", "сало хероям" та "укрожопы тухлые"

Тож можу припустити з великою ймовірністю: допис українського Національного студентського союзу розкручується штучно конторою ботів. І контора має російські коріння.

Якось не добре виходить, що борцям за якість української вищої освіти допомагають боти Кремля...

powered by lun.ua
Коментарі — 17
Микола Злочевський _ 09.06.2015 20:11
IP: 46.185.103.---
Вова Пупкин:
Logic2009:
Вова Пупкин:
Вова Попкин, бабушке своей это уже рассказали?
Вы в украинских делах как свинья в астрономии.
Люстрацию с кастрацией перепутал как раз
Ваш любимый Янукович. Вы такой же "проффесор".
Янукович не наш, а ваш.Нам больше В.В. Путин нравится,он нам Крым вернул.
Ваван, ты зачем Васю Уралова и Зайца Серого безпардонно вытеснил? Они, что тебе, рылами своими свиными, угрофинскими не вышли...Знаешь, такие свинорылые, покрытые свинной щетинкой кацапо – тролли. Но уже возврастные... Ты как насчет педофила? Или тебя больше устраивает келья Кэрыллки-педрилки?
Logic2009 _ 09.06.2015 16:41
IP: 91.196.177.---
Вова Пупкин:
Вова Попкин, бабушке своей это уже рассказали?
Вы в украинских делах как свинья в астрономии.
Люстрацию с кастрацией перепутал как раз
Ваш любимый Янукович. Вы такой же "проффесор".
Logic2009 _ 09.06.2015 13:07
IP: 91.196.177.---
Вася Уралов:
В точку попал, следуящая скотина подала голос.
Недоумок, Вам жизни не хватит доучиться до моих знаний.
Logic2009 _ 09.06.2015 13:05
IP: 91.196.177.---
Райхер:
Та власть хоть и воровала но и много делала -согласитесь?
...
Соглашаюсь, особенно такие фрукты как Алексей Азаров.
Бросил бизнес в сытой Европе для того чтобы стать депутатом
и заботьтся о народе.
Ваш ник как раз подходит к действиям той власти-
первая половина что обещали, а вторая что дали.
У Януковича и Азарова рук не хватило воровать – детей привлекли.
Logic2009 _ 09.06.2015 12:58
IP: 91.196.177.---
Сергей Зайцев:
Российская скотина, общайтесь со своим пигмеем.
Вы такой же школьник как Путлер человек.
Максим Яковенко _ 09.06.2015 10:36
IP: 104.197.59.---
У цього бота одна " пугалка" – російська прописка!) це ж треба таким ідіотом бути і думати, що всі ідіоти... А те, що використовувався адмін ресурс МОН в обличчі Гевка і ДАКу в обличчі Смірнова, які телефонували ректорам і давали вказівки, за кого повинні голосувати студенти на з'їзді – про це цей" бот" ні ні... Про те, що ініціативна група була створена " кишеньковою" організацією МОН УАСС – про це теж тиша. Про те, що ця ініціативна група виписувала " свої правила для з'їзду" – про це теж нічого, хоча це була чиста калька з прикладу маніпуляції " технічним завданням", як при лютому тендері, при якому хочуть відрізати конкурентів і написати ці умови під конкретного переможця тендеру. Також в цьому " опусі" цей горе-журналіст і словом не обмовився щодо того, що реєстрували делегатами на з'їзд тільки тих, хто був лояльним і входив до прибічників УАСС... І все це " демократичні" вибори на " демократично" зібраному з'їзді одабрямців від студентів... Але правда є правдою!
Алексей Св _ 09.06.2015 10:32
IP: 104.197.35.---
Сергей Зайцев:
Вася Уралов:
Мне всё время интересно в каких моих фразах, хохлы меня уличили,что я полковник КГБ.В тех, что хохлов на майдане расстреливали снайперы из Польши,так это сами поляки говорят и ссылку давал им.
Слсбаки он в аналитике! Какой Вы полковник, – Вы ж генерал! Я Вас раскусил!
Bruvis2 _ 09.06.2015 10:31
IP: 212.26.133.---
Сергей Зайцев:
Уважаемые хохлы с вами вести беседы может посредственный российский школьник,а вы мните себе,что вас троллят ФСБ,НКВД и лично В.В. Путин.С такой тупой и неразвитой нацией,как хохлы,нужно просто приводить, всем известные исторические факты и отрывки из статей самой украинской прессы.И в ответ услышешь полный набор ругательств и бредовые идеи про их эйропейское прошлое и их отнятую Россией корону "Великого народа Укров".
О, однокласснички на помощь подтянулись:) А Вы не волнуйтесь, "нехохол", уж распознать интеллектуаный уровень собеседника мы в состоянии. И уже то, что подобные Вам тут "пасутся" регулярно, вместо того, чтобы заняться СВОИМ делом, говорит о том, что кому-то это очень нужно. А уж время покажет, кто из наций более недоразвит, раз уж вам так нравится идея Гитлера о существовании интеллектуально-национальной дискриминации человечества. Будь здоров, Сережа, – иди читай "Майн Кампф" дальше – пригодится.
Алексей Св _ 09.06.2015 10:29
IP: 104.197.60.---
Bruvis2:
Райхер:
Порошенко в день зарабатывает по миллиону а сколько Янукович?
Та власть хоть и воровала но и много делала -согласитесь?
А эта только ворует!
Определитесь: эта власть ворует или зарабатывает? Вы противоречите сами себе:) Ну, по крайней мере, с тем, что делала предыдущая власть, вы определились – значит еще не потеряны для общества:)
Нет противоречия, – см. на северного соседа
Алексей Св _ 09.06.2015 10:28
IP: 104.197.54.---
Если в СССР "правильность" оценивали по отношению человека к "линии партии", то теперь – по отношению к "революции гидности". Интересно, – замена одного идеологического критерия на другой – это и есть признак "евродемократии"?
Bruvis2 _ 09.06.2015 10:11
IP: 212.26.133.---
Вася Уралов:
Bruvis2:
Вася Уралов:
Bruvis2:
Вася Уралов:
Как только видишь фразу "российский тролль", дальше можно не мучится читать...
Ну, Василий, раз чтение для Вас – мучение, значит Ваше призвание – писать: "Чукча не читатель, чукча – писатель"
Мучение – это читать заведомо околесицу...
Ну да, ну да:) А писать комменты и, что примечательней, отслеживать отзывы на свои комменты – это мы всегда любим. Больную тему затронули? Боитесь потерять работу?:)
Вот опять очередной бред про платных троллей... Ни ума, ни фантазии в незалежней...
Ага, значит в существование "платных троллей" мы верим, а понятие "российский тролль" Вы называете "околесицей"...Василий, вы в логическом тупике...
Bruvis2 _ 09.06.2015 10:00
IP: 212.26.133.---
Вася Уралов:
Bruvis2:
Вася Уралов:
Как только видишь фразу "российский тролль", дальше можно не мучится читать...
Ну, Василий, раз чтение для Вас – мучение, значит Ваше призвание – писать: "Чукча не читатель, чукча – писатель"
Мучение – это читать заведомо околесицу...
Ну да, ну да:) А писать комменты и, что примечательней, отслеживать отзывы на свои комменты – это мы всегда любим. Больную тему затронули? Боитесь потерять работу?:)
Bruvis2 _ 09.06.2015 09:43
IP: 212.26.133.---
Вася Уралов:
Как только видишь фразу "российский тролль", дальше можно не мучится читать...
Ну, Василий, раз чтение для Вас – мучение, значит Ваше призвание – писать: "Чукча не читатель, чукча – писатель"
Bruvis2 _ 09.06.2015 09:41
IP: 212.26.133.---
Райхер:
Порошенко в день зарабатывает по миллиону а сколько Янукович?
Та власть хоть и воровала но и много делала -согласитесь?
А эта только ворует!
Определитесь: эта власть ворует или зарабатывает? Вы противоречите сами себе:) Ну, по крайней мере, с тем, что делала предыдущая власть, вы определились – значит еще не потеряны для общества:)
Татьяна Покуш _ 09.06.2015 09:37
IP: 213.110.97.---
Сергей Зайцев:
Не надо передергивать, дружок!
Андрій Дейнека _ 09.06.2015 08:57
IP: 109.86.121.---
Якийсь плутаний текст, нічого не зрозуміло.
Олександр Антипець _ 09.06.2015 07:16
IP: 46.149.81.---
перша спроба НАБу (громадська антикорупційна рада) показала гнилість системи тут те ж саме. чергове лайно спливло. скасувати результати бо результатом роботи буде обранння Бондаренка-Януковоща головою і корупційний совок
Зеленський20 Україна та Європа1086 Корупція1336 Порошенко2 Свобода слова568
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter