Олексій Братущак журналіст

Як парламентську корупцію приховують популізмом

17 липня 2015, 20:08

Зекономлені на зарплатах депутатів гроші підуть на підручники для шкіл. Таке рішення у п'ятницю 17 липня ухвалила Верховна Рада.

Автори відповідного законопроекту N2335а у пояснювальній записці вказали: у зв'язку з фактичним зменшенням заробітної плати народних депутатів та їх соціального забезпечення... зекономлена значна сума грошових коштів – 131 млн. грн.

У перерахунку на одного депутата це 310 тисяч гривень, а якщо цю суму розкидати на 12 місяців, то вийде близько 25 тисяч на місяць.

Ось ці гроші "соціально справедливо" і спрямували на закупівлю підручників. Ну це ж красиво, правда? Депутати таким чином "забезпечили реальне конституційне право на безкоштовну освіту", вважають автори документу.

Але разом із "безкоштовною освітою" по суті Україна отримує ще й "безкоштовних депутатів". А "безкоштовні депутати" так само допомагатимуть українцям, як наших дітей вчить "безкоштовна освіта", а лікує "безкоштовна медицина".

Звісно, депутати "подешевшали" не прямо завдяки законопроекту 2335а. Зарплати їм урізали іншим популістичним рішенням ще минулого літа. Тоді цим хизувався сам прем'єр Арсеній Яценюк. А зекономлені гроші спрямовували на інші популярні видатки – фінансування армії.

І фінансування армії, і закупівля підручників – важливі справи для країни. Але не менш важливим є і відсутність корупції у Верховній Раді. А зарплата депутата у 4900 грн. – це прямий шлях до корупції.

Про це весною прямо говорив Сергій Лещенко з БПП. На допис Голови Верховної Ради Володимира Гройсмана депутат відреагував наступним чином:

Мені соромно за Гройсмана. За його примітивний популізм, наслідком якого буде збереження 0,1% його особистого рейтингу та мільярдні втрати бюджету, спровоковані політичною корупцією. Бо що зробив Гройсман? Ідучи на поводу в популістів, він не лише не збільшив – він зменшив зарплату депутатам. До сьогодні вона становила 7 мінімальних зарплат – десь 8.500 гривень, тобто на руки після виплати податків депутат отримував 6.677 гривень. З 1 квітня 2015 року зарплата депутата буде 6.100 гривень, на руки – 4.900 гривен. Це пряма дорога до корупції в парламенті.Для порівняння. Середня зарплата у Києві в травні цього року склала 6331 грн. "Нові" поліцейські отримують 8-10 тисяч гривень, і це вважається однією з причин, чому вони не стануть "старими" мєнтами.

А ми зменшуємо зарплату "новим" депутатам і сподіваємося, що вони не працюватимуть як "старі". Що серед них не буде безпринципних тушек та зговірливих кнопкодавів...

Вас не дивує, що лише окремі депутати і лише іноді згадують про низьку зарплату?

І це при тому, що:

• трохи складно дорослій людині з родиною прожити у Києві на 5 тисяч;

• у людини з розумом та здібностями є багато можливостей знайти роботу на значно більшу за депутатську зарплату як в Україні, так і закордоном;

• є безліч спокус та спокусників у Раді "взяти на утримання" українських парламентарів.

Мене дивує. Точніше дивувало.

Але протягом останнього тижня для мене все стало на свої місця. Бо різні джерела розповіли, що депутати вже "взяті на утримання".

Додаткові виплати в конвертах у розмірі кількох тисяч доларів отримує 90% однієї коаліційної фракції. В іншій коаліційній фракції існує 2-3 групи депутатів, які також отримують додаткові доходи з рук "кураторів груп". Ці гроші, звичайно, ніхто не декларує.

Публічно про це не говорять. Але у четвер Віктор Чумак з БПП у коментарі одному з телеканалів розповів про "доплати" депутатам.

Дехто ці "доплати" пояснює "зарплатою від партії". Дивно, бо я думав, що члени партії мають самі сплачувати внески до бюджету партії. Це перше.

Друге: звідки у парламентських партій такі бюджети, щоб щомісяця виплачувати депутатам сотні тисяч доларів? Одними членськими внесками таку суму не назбирати. А от якщо у партії є свої представники у виконавчій владі. Або якщо партія продавала місця у виборчому списку. Або якщо продає голосування фракції у Раді.

Яке б "або" не було, усі ці доплати депутатам – чиста корупція. І гроші, які парламентарі отримують, так само мають корупційне походження. І допоки ці "доплати" гулятимуть Радою, ні на які системні зміни сподіватися не варто.

Тому з парламентською корупцією у вигляді доплат потрібно боротися. І для цього мають бути виконанні щонайменше два пункти:

1) Доплатами мають зацікавитися Генпрокуратура та СБУ. І як згадував Петро Порошенко при призначенні Віталія Яреми, за корупцію мають бути посаджені три друга. Чиїми б друзями юнацтва вони не було.

2) Популізму має бути покладений край. Зарплати депутатів мають підвищитися на порядок. І про це мають говорити і вимагати цього не лише "нові обличчя" у кількості до 5 осіб, а й політичні лідери.

Щодо спроможності останніх боротися з парламентською корупцією є величезні сумніви. Більше того, є підозри, що вони свідомо знижували депутатську зарплату, щоб тримати парламентарів на короткому доларі.

Нажаль, і депутатський корпус заражений популізмом. За згаданий на початку допису законопроект про перерозподіл зекономлених "депутатських" на підручники проголосували 262 депутата.

Серед тих, хто підтримав таке "популярне" рішення, є чимало так званих "нових облич": Світлана Заліщук, Сергій Лещенко, Олександр Черненко (усі – БПП), Вікторія Сюмар, Тетяна Чорновол (НФ), позафракційні Юрій Левченко та Оксана Сироїд, Ганна Гопко, Вікторія Пташник, Олена Сотник, Єгор Соболєв, Аня Романова (усі – Самопоміч), Ігор Попов (РПЛ), Альона Шкрум та Олексій Рябчин з "Батьківщини".

Не голосував Ігор Луценко з "Батьківщини", а Мустафа Найєм з БПП був відсутній.

І на останок.

Сьогодні один друг поділився радістю. Він став батьком.

У пологовому будинку він сплатив 1000 грн. до благодійного фонду. Щоб пологи приймав досвідчений лікар, довелося б викласти додатково 8000 гривень. Через ускладнення виплата виросла до 15000 гривень. За ці гроші професіонал своєї справи знайшов час, щоб прийняти пологи. Усе пройшло майже ідеально.

Мій друг сплатив 3 депутатські зарплати, бо хотів отримати здорову дитину. "Безкоштовна медицина" йому цього не гарантувала.

Так само і з державою.

Якщо ми хочемо, щоб у нас народилася нова країна, ми маємо брати на високі зарплати професіоналів. Зокрема і у Верховну Раду. "Безкоштовні депутати" нам не допоможуть у будівництві нової України. Скоріше будуть перешкоджати у цьому.

powered by lun.ua
Коментарі — 28
Валерій Олефіренко _ 25.01.2016 14:24
IP: 46.211.234.---
А як виживають пенсіонери,вчителі,наймані працівники в невиликих містах,де отримують в кращому випадки1500грн.?А в цих підорів-нердепів ще наявні компенсації за житло в розмірі 14000грн.А14000+4900=18900грн.Хіба мало?Пора вже саджати на коли всіх ций хапуг!
stork _ 21.07.2015 03:13
IP: 104.197.34.---
Кількість коментарів залежить не від відсутності зацікавленості до матеріалу. Мабуть, більшість читачів
знає, що редакція УП заблокувала доступ до коментарів великій кількості читачів. Читачі втрачають інтерес
до видання, яке Маніпулює їх думкою.
MM2 _ 20.07.2015 19:49
IP: 79.135.193.---
Взагалі – ця публікація повинна була бути бомбою.
Але... лише 25 коментарів.
Незрозуміло, чи літні відпустки, чи народ не вкурився, про що йдеться.
Варто було б запитати Найема, Геращенко та небагатьох інших, які публічно висловлювалися про мізерність депутатських зарплат.
Якщо дійсно є ці партійніі доплати і всі "нові" депутати їх БЕРУТЬ – це все, кінець.
Це значить, що герої другого майдану загинули задарма.
boh _ 20.07.2015 10:44
IP: 194.44.142.---
Якщо автор так піклується про депутатів, то чому він не проведе розслідування, наприклад, яка тарифна сітка в галузі освіти. І він побачить на яку суму офіційно держава грабує праціників цієї сфери через те, що І-й тарифний розряд не дорівнює мінімальній зарплаті. Спочатку треба забезпечити безбідне існування громади (щоб з'явився середній клас) і тільки тоді думати про "бідних" депутаів...
spitfire _ 19.07.2015 13:24
IP: 104.197.42.---
до речі, кожен із учасників таких схем може спробувати отримати додаткову користь від своїх прихованих знань.

наприклад, Петро Порошенко може шантажувати фракцію БЮТ кримінальною справою про корупційні дії міністра екології, і таким чином отримати від депутатів пані Тимошенко бажану підтримку змін до Конституції.

давайте запитаємо пана Соболєва, які саме аргументи висловив йому пан президент, що призвело до різкої зміни поведінка фракції БЮТ під час того голосування?
spitfire _ 18.07.2015 15:41
IP: 104.197.63.---
дякую автору за цікаву і корисну інформацію.

але маю дещо додати до його твердження
"...А от якщо у партії є свої представники у виконавчій владі. Або якщо партія продавала місця у виборчому списку. Або якщо продає голосування фракції у Раді."

...Або якщо власник кишенькової партії, що не має сталої історії та ідейної платформи, а була створена лише для участі у виборах та отримання влади, та водночас господар її фракції в парламенті має успішний бізнес, що може підгодовувати своїх депутатів із власних прибутків та надійно тримати їх на короткому ланцюжку.

саме тому Roshen ніколи не буде проданий: інакше фракція і партія будуть зруйновані за лічені тижні як паперовий будиночок, а політичні хвойди почнуть шукати нового хазяїна.
хто зна, можливо навіть в ОППОблоці?
mihaylenco _ 18.07.2015 10:00
IP: 46.201.237.---
Споконвічні людські чесноти, на новоруском жаргоні називають "комплєксамі".
Правду, яка не подобається владі, називають "популізмом". Це вже новоукраїнський термін.
-Vesna- _ 18.07.2015 09:29
IP: 93.72.139.---
kobrina:

Ти реально хворе.
kobrina _ 18.07.2015 01:23
IP: 104.197.42.---
ДЕПУТАТКИ В ВЕРХОВНІЙ РАДІ ПОШТОВХАЛИСЯ.!!!!!

А КАГДА НАЧНУТ ПІЗДІТЬ ЦІЛЮ ВСЕРЬЙОЗ.????

112-Й ПОКАЗИВАЄТ КАК ТАНЯ МІНЬЄТЧІЦА І САРА КУЖЕЛЬ "ПОШТОВХАЛИСЯ" ВПЕРВИЄ В ІСТОРІЇ УКРАЇНИ.!!!!!
kobrina _ 18.07.2015 01:15
IP: 104.197.71.---
под студієй Шустера толпа с вилами і смолоскипами ожидаєт вихода Цілі.!!!!!!!

где правий сектор.?????
где скорая помощь.????
на каторой они в похожей ситуації спаслі Царьова.
kobrina _ 18.07.2015 00:54
IP: 104.197.63.---
Березюк мєшаєт суку с дерьмом за защіту Шокіна.!!!!!

Березюк мєшаєт суку с дерьмом за защіту Шокіна.!!!!!

Березюк мєшаєт суку с дерьмом за защіту Шокіна.!!!!!

Березюк мєшаєт суку с дерьмом за защіту Шокіна.!!!!!

Березюк мєшаєт суку с дерьмом за защіту Шокіна.!!!!!

Березюк мєшаєт суку с дерьмом за защіту Шокіна.!!!!!

Березюк мєшаєт суку с дерьмом за защіту Шокіна.!!!!!
kobrina _ 18.07.2015 00:47
IP: 104.197.80.---
кто не ставіт подпісь за отставку Шокіна у того договорняк.

Ціля аж переменілясь в ліце.

піскун гаваріт шо ціля скурвілась.
Шустер аж переспросіл – он такого слова не слишал.
kobrina _ 18.07.2015 00:37
IP: 146.148.41.---
Ціля похлопала єгорку по плечу.
мальчік успакойся с Шокіним.

нас спасут тімчасові слідчі камісії.!!!!

єто піз дєц.
kobrina _ 18.07.2015 00:32
IP: 146.148.41.---
Александр 1:
kobrina:
ціля ізображаєт учітельніцу у класной доски.
Юлия Тимошенко слегка увлеклась расчетами, сильно напоминающими игру в наперстки. Так навскидку, успел заметить, что в ее выкладках не учитывается, что часть газа в отопительный сезон будет продаваться по цене 3,6 грн за куб, а не 7,188 грн. Еще она "забыла", что около 2,2 млрд. куб. уйдёт на обеспечение нужд самих газовиков (работа компрессоров и пр.). И еще в Украине из 19,6 млрд. куб. газа собственной добычи, только 16,2 добывается госкомпаниями. Короче, "следите за руками". В первый раз она утверждала, что цена газа завышена в 3-4 раза. В этот раз оказалось – на 60%.
во всьом виновен калькулятор (с) Тимошенко
kobrina _ 18.07.2015 00:30
IP: 23.251.154.---
Єгорка мєшаєт суку с дерьмом за защіту Шокіна.!!!!!

Єгорка мєшаєт суку с дерьмом за защіту Шокіна.!!!!!

Єгорка мєшаєт суку с дерьмом за защіту Шокіна.!!!!!

Єгорка мєшаєт суку с дерьмом за защіту Шокіна.!!!!!

Єгорка мєшаєт суку с дерьмом за защіту Шокіна.!!!!!

Єгорка мєшаєт суку с дерьмом за защіту Шокіна.!!!!!

Єгорка мєшаєт суку с дерьмом за защіту Шокіна.!!!!!
Александр 1 _ 18.07.2015 00:25
IP: 92.113.66.---
kobrina:
ціля ізображаєт учітельніцу у класной доски.
Юлия Тимошенко слегка увлеклась расчетами, сильно напоминающими игру в наперстки. Так навскидку, успел заметить, что в ее выкладках не учитывается, что часть газа в отопительный сезон будет продаваться по цене 3,6 грн за куб, а не 7,188 грн. Еще она "забыла", что около 2,2 млрд. куб. уйдёт на обеспечение нужд самих газовиков (работа компрессоров и пр.). И еще в Украине из 19,6 млрд. куб. газа собственной добычи, только 16,2 добывается госкомпаниями. Короче, "следите за руками". В первый раз она утверждала, что цена газа завышена в 3-4 раза. В этот раз оказалось – на 60%.
mihaylenco _ 18.07.2015 00:19
IP: 46.201.237.---
Зараз Порошенко, та його камарилья, знову заговорили про підготовку Пітуна до нового вторгнення. Від чого хоче відволікти увагу? Від скандалу з прокурорами? Від ганебного переслідування ПС? Чи вже не поміщається у шафі якийсь черговий скелет?
kobrina _ 18.07.2015 00:07
IP: 23.251.154.---
Віка Нудельман красавіца.!!!

вот нам би єйо на премьєра.!!!!

Ціля аж кіпіт смотря на нейо.
kobrina _ 18.07.2015 00:02
IP: 199.223.235.---
Шабунін мєшаєт суку с дерьмом за защіту Шокіна.!!!!!

Шабунін мєшаєт суку с дерьмом за защіту Шокіна.!!!!!

Шабунін мєшаєт суку с дерьмом за защіту Шокіна.!!!!!

Шабунін мєшаєт суку с дерьмом за защіту Шокіна.!!!!!

Шабунін мєшаєт суку с дерьмом за защіту Шокіна.!!!!!

Шабунін мєшаєт суку с дерьмом за защіту Шокіна.!!!!!

Шабунін мєшаєт суку с дерьмом за защіту Шокіна.!!!!!
kobrina _ 17.07.2015 23:51
IP: 104.197.80.---
Ціля накаталу на Пісяя бамагу в прокуратуру.
і передала прокурору в ефіре.
мама, шо ж теперь будет.!!!!!!!
kobrina _ 17.07.2015 23:46
IP: 104.197.66.---
ціля ізображаєт учітельніцу у класной доски.
===
госпожа учітельніца.
я плохая девочка, потребующая наказания.
лінейкой по голой попочке.
щас камеру включу...
kobrina _ 17.07.2015 23:39
IP: 23.251.151.---
суку на гіляку.!!!

Ціля іздеваєтся над Єгоркой.!!!

сука дала єму іспорчений калькулятор, а он не умеет ево вклчіть.

вана називаєт єво 5-і летнім ребьйонком
kobrina _ 17.07.2015 23:05
IP: 104.197.52.---
пропал вечер, Цілі нету.

Шустер закриваєт шарагу, ето унилоє гавно невозможно сматреть.
с сентября запускаєт вместе с Піскуном прокуроскій канал.
где Піскун с Чумаком будут обниматься.
єгорка підор загрустіл...
Індра _ 17.07.2015 21:46
IP: 94.76.81.---
А чи не можна і мене дописати на отримання тисяч доларів при ВР? Мені вистачить невеличке щомісячне надходження з ВР – по якихось там 10 тисяч доларів щомісяця. Куди можна подати анкету чи заявку? І чи потрібно подавати довідку від лікаря про щеплення зроблені впродовж останніх 5 років?
vik7352 _ 17.07.2015 21:42
IP: 46.175.75.---
kobrina:
5 мінут.!!!

5 мінут осталось до мочилова Цили у Шустера.!!!!
Тітка целюлітна, піди прийми 9 пігулок пургену і заспокойся.
Україна та Європа1104 Aтака Путіна1245 Корупція1366 Уряд реформ410 Зеленський41
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter