ЄС та "ЄС" розійшлися у своїх оцінках виборів у Білорусі
Є ЄС, а є "ЄС". І в питанні подій в Білорусі дуже добре видно відмінності.
ЄС (Європейський союз) уже засудив насильство і попередив, що білоруська ЦВК має "опублікував результати, які відображають вибір білоруського народу". І додали, що гарантувати суверенітет може лише повага до прав людини та чесні вибори.
"ЄС" (партія "Європейська солідарність") висловила "глибоку стурбованість тим, що відбувається". (Ох, як ми плювалися від західних заяв, коли вони "висловлювали стурбованість" щодо подій в Україні в 2014-му)
Загроза для суверенітету у заяві "ЄС" зростає, бо Росія б'є тоді, коли країна ослаблена.
І найцікавіше: у своїх оцінках виборів партія "спиратиметься на висновки ОБСЄ та РЄ". Ну, по-перше, з 1995-го Європа жодні вибори в Білорусі не визнавала чесними. По-друге, ці вибори взагалі перші, коли ОБСЄ не має своєї місії спостерігачів у Білорусі. Їх взагалі не запросили. Та й без ОБСЄ оцінка виборів вже очевидна.
То чому ж так відрізняється тональність заяв ЄС та "ЄС". Відповідь проста: в особистих стосунках лідера "ЄС" і Лукашенка.
Зверніть увагу: заяву від "ЄС" озвучив не Порошенко, а Федина. Хіба ж це якась другорядна подія для партії?
Через таку позицію "ЄС" окремим представникам цієї фракції довелося йти обхідним шляхом. Від міжфракційного об'єднання ініціювати постанову про невизнання легітимності виборів в Білорусі та з закликом до країн світу засудити насильство проти протестувальників.
Цим би нардепам спочатку у лідерів "ЄС" отримати підтримку таких оцінок, а вже потім звертатися до ЄС.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.