26 березня 2015, 20:21

Дурні та дороги

Всі знають, що дороги входять в ТОП головних проблем нашої країни. Тому, кроки для покращення ситуації – гарний намір. Але, виявилося, що не завжди. Приведу свіжий приклад:

Нещодавно було проведено конкурс на підписано контракт на капітальний ремонт траси, яку в народі називають "Новообухівська". Сума тендеру немаленька – майже 50 мільйонів евро.



А тепер, подивимося, як виглядає ця дорога зараз, до ремонту:



Далеко не ідеальна, але все ж краща ніж 85% українських доріг. Впевнена, кожен зможе назвати десятки доріг, що знаходяться в набагато гіршому стані.

Так чому ж так пощастило саме Новообухівській трасі? Як видно з документу, Укравтодор пояснює свій вибір, як проект пан'європейських коридорів України. Та віднести Новообухівське шосе до числа пан'європейських коридорів складно.



Можливо, це певна "фішка" Укравтодору всіх часів – адже, вони раніше аргументували ремонт дороги до Межигір'я вимогами УЕФА та підготовкою до ЕВРО-2012.

Більш того, дана дорога не є єдиною в Обухівському напрямі. Паралельно ній йде, так зване, Старообухівське шосе, що знаходиться в ідеальному стані.



*H01 – Новообухівська траса, P01 – Старообухівська

Тому, як не шукали ми логіку в розподіленні коштів Укравтодором знайти її виявилося вкрай важко. Єдине пояснення – розкішні будинки чиновників та депутатів, що знаходяться поруч з шосе.

До речі, ще один цікавий момент – переможець тендеру. Турецька компанія Onur Taahhüt на українському ринку вже певний час, якимось дивом, ця компанія вигравала багато самих "смачних" тендерів за часів Януковича та Азарова. Можна б подумати,що вони просто гарно роблять свою роботу, але в прозорі тендери без відкатів в часи Януковича мало віриться.

Складається думка, що уряду було просто байдуже як використати гроші, та й для чого думати про це, якщо попереду ще кілька європейських траншів, а віддавати українському народу,а не вам. Все ж, хочеться звернутися до нашого прем'єр-міністра: Арсенію Петровичу, якщо ви й далі думаєте, просто бездарно витрачати кошти та робити видимість процесу – просто відійдіть і дайте, працювати тим, хто дійсно буде змінювати нашу країну на краще, в тому числі і якість наших доріг.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Як проходять конкурси до НАБУ. Часткова прозорість та інші нюанси.

Наприкінці минулого року Верховна рада проголосувала за збільшення штату НАБУ на 300 людей (загалом до 1000 співробітників). Таким чином починаючи з цього року Антикорупційне бюро має добирати до своєї команди по 100 детективів протягом трьох років...

Рік після ліквідації вовчого суду

Рівно рік тому, 15 грудня 2022 року, набув чинності закон про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва, а отже скандальний ОАСК перестав існувати...

Мільйони за нічого: чому судді ліквідованого ОАСКу продовжують отримувати величезні зарплати?

Цього тижня минуло пів року з ліквідації скандального Окружного адміністративного суду міста Києва. Після того, як "вовчу зграю" позбавили права вершити "правосуддя", увага до головних дійових осіб значно спала...

Справа судді Чауса за крок до антракту

Вже завтра, 14 червня, справа ще донедавна найбільшого суддівського хабаря – добіжить фіналу. У Вищому антикорупційному суді пролунає вирок екссудді Дніпровського районного суду м...

Врятуватися мобілізацією: як судді, обвинувачені у корупції чи держзраді, мобілізуються до ЗСУ

Зловживання правом під час судового процесу – не українське ноу-хау, але саме в нас маніпуляції подекуди вражають своєю винахідливістю. Учасники справ часто вдаються до різних тактик для затягування справ або уникнення відповідальності...

Ленінський, Октябрський, Совєтський – як довго в Україні існуватимуть суди з такими назвами?

Минулого тижня в соцмережах точилась активна дискусія щодо перейменування Повітрофлотського проспекту в Києві. Це не перше й, напевно, не останнє активне обговорення зміни назви вулиці, яка має радянське чи імперське коріння...