Будинок-монстр на Подолі. Демонтаж має відбутися!
Інформація про початок збору підписів щодо демонтажу незаконних поверхів будівлі по вул. Нижній Вал 27-29 підняла неабиякий галас в соціальних мережах та породила довгі дискусії про те, чи потрібен демонтаж взагалі. У зв'язку з цим, я вирішила поетапно розповісти суть проблеми, результати незалежних експертиз, наші дії до та після того як підписи буде зібрано та про те, які саме норми порушив забудовник.
Для початку представлю вам проект будинку на зведення якого замовник "Пателі Лізинг" отримав дозвіл 12.07.2010, саме цей проект в 2008 році було схвалено на засіданні архітектурно-містобудівної ради, а в 2007р. він був погоджений на громадських слуханнях. Висотність даного будинку – 5 повних поверхів+3 мансардних. До сьогодні це є ЄДИНИМ затвердженим проектом.
А ось внутрішній документ забудовника – зверніть увагу на те, що в даному проекті зазначена тільки ОДНА квартира, все інше планувалося продавати як офіси. Тобто, люди які інвестували в квартиру в цьому будинку, або всі разом претендують на одну, або зробили це вже після того як забудовник, без жодних дозволів, збільшив кількість поверхів.
Нажаль, враховуючи кількість незаконних забудов в м.Києві, зараз, інвестуючи в житло, потрібно детальніше перевіряти всі документи забудовника. Карта найбільш проблемних будівництв, куди аж ніяк не можна інвестувати, є на цьому сайті.
В кінці 2010 року забудовник "Пателі Лізінг" надіслали листа до Київської міської ради з проханням дозволити відкоригувати проект будівництва, при цьому вони "забувають" вказати те, що "коригуватися" буде кількість поверхів... Новий, відкоригований проект так і не потрапив для погодження та отримання містобудівних умов до департаменту архітектури...
В 2011 "Пателі Лізинг" починають будівництво, але в 2013 році, саме під час революції Гідності, забудовник раптом вирішує, що 8 поверхів мало, починає споруджувати ще і ще, при цьому на фасаді будинку так і залишається висіти 8ми поверховий план. Коли ж, революційні події закінчуються і люди знову мають час щоб спокійно дивитись навколо себе виявляється, що на Подолі, в частині міста де висота більшості будинків не перевищує 4 поверхів вже стоїть 12-ти поверхове одоробло. Звичайно ж, побачивши це громадськість б'є на сполох та звертається до суду, але той кілька разів відмовляється прийняти позов від громадської організації і тільки після того, як до суду на забудовника, в грудні 2014року, подає Київська міська рада нарешті починається розгляд судової справи. Ознайомившись з позовом 9 лютого 2015 року Господарський суд м.Києва приймає своє перше рішення, а саме: заборонити будівництво, введення в експлуатацію та продаж квартир в будинку-монстрі.
Та чи зупинила ухвала суду забудовника, який і до неї порушив практично всі можливі закони? "Пателі лізинг" продовжують вести будівництво весь час, виклики міліції, відкрите кримінальне провадження в МВС та генеральній прокуратурі нічого для забудовника, який прагне заробити грошей будь-якою ціною.
Суддя Господарського суду Босий тим часом продовжує відмовляти громадськості в праві вступити в справу в якості третьої сторони, затягувати та переносити справу, не зважати на результати всіх експертиз, які говорять про те, що будівництво 13ти поверхового монстру в історичному центрі Києва є НЕПРИПУСТИМИМ.
А в червні суд вирішує, що має відбутися ще одна експертиза і провести її має експерт з Кіровограді, адже, очевидно, що кіровоградському "профі" краще відомо як має виглядати центр нашого міста. Результати експертизи вийшли на радість забудовнику: виявилося, що будувати зайві поверхи замовник не хотів – його змусила це зробити економічна ситуація в країні. Тиск верхніх поверхів розраховано так, що їх демонтаж призведе до пошкодження нижніх поверхів та прилеглих будівель, що, звичайно,ніяк не суперечить законам фізики. Ну і найбільш геніальний вивід кіровоградського експерта говорить про те, що верхні поверхи побудовані так, що їх просто непомітно і вони ніяк не дисонують з іншими будівлями на Подолі.
Залишається, сподіватися, що експерт витратить частину грошей отриманих від замовника на окуляри, так як не помітити будинок з будь-якої частини Подолу НЕМОЖЛИВО.
А в неділю, 13 вересня, стало відомо, що наступне слухання в Господарському суді відбудеться вже в цю середу, 16 вересня. Враховуючи поспіх з яким призначили розгляд справи, схоже на те, що рішення хочуть прийняти як можна скоріше і не привертаючи зайвої уваги.
Закликаю кожного прийти до суду 16 вересня о 10:00 та вимагати знесення незаконних поверхів. Зараз вкрай необхідно показати якій кількості людей не байдуже як буде виглядати історичне серце Києва, адже, будівництво 13ти поверхового будинку на Подолі створить прецендент за яким всі наступлі будівлі можуть бути такими ж, або навіть вищі, що повністю знищить архітектуру Подолу.