23 січня 2019, 10:18

5 років суддівської безкарності

5 років тому була, мабуть, одна з найдовших ночей в моєму житті. Однак навіть зараз я пам'ятаю її фактично посекундно. Пам'ятаю паніку і купу різної інформації в автомайданівському каналі Zello, пам'ятаю, як ми разом з Олександром Кравцовим намагалися розібратися, що насправді відбувається, а потім, не витримавши, зібравши кілька машин, виїхали з Європейської площі в напрямку, який нам вказували голоси з Zello.

Пам'ятаю, як купа бійців "беркуту", на ходу вистрибуючи з автобусу, почала трощити наші автомобілі та витягувати звідти людей. Пам'ятаю беркутівський ПАЗік, стусани та холодний "Маріїнський парк".

Пізніше цю ніч назвуть "полюванням на Автомайдан", спланованою акцією "Беркуту" з метою помститися автомайданівцям за блокування та часті візити до їх гуртожитку.



Мені пощастило, близько 5 ранку я змогла самостійно вийти з Маріїнського парку, а не поїхала до Оболонського чи Дарницького райвідділу міліції як 29 інших автомайданівців затриманих по вул.Щорса та Кріпосному пр.

Я також чудово пам'ятаю наступний день, який багато хто провів під Оболонським районним судом, де обирали міру запобіжного заходу 11м автомайданівцям. Слухання мали розпочатися в обід, натомість почалися пізно ввечері, за цей час на вулиці зібралися сотні людей, які вимагали відпустити побитих людей.

Лише ввечері до судової зали почали заводити побитих хлопців, деякі з них ледь трималися на ногах.

Весь цей час я провела під залою засідання наївно очікуючи, що мене вислухають як свідка, і я розповім судді про те, що сталося насправді. Я знала, що судді виносять свавільні рішення, забороняючи протести та позбавляють водійських посвідчень посилаючись на явно сфальшовані документи. Але тоді я не могла навіть уявити, що суддя побачивши перед собою понівечену людини повірить, що саме вона, голими руками, побила роту "Беркуту", а не навпаки.







Тоді ми вже звикли до безчинств та жорстокості "Беркуту" та поліції, але ще повністю не розуміли на що здатні судді...

Як свідка мене так і не заслухали, так само жодний із суддів не відреагував на прохання десятка нардепів про поруки. З суду практично всі хлопці поїхали в СІЗО, частина сильно побитих – до лікарні швидкої допомоги.

І ось, через 5 років, ми підготували спеціальну інофографіку про те, як склалася доля суддів, які кидали за грати безневинних та побитих активістів, як у випадку з нападом на Автомайдан так і в інших не менш жорстоких епізодах.

Владислав Дев'ятко, Микола Місечко, Світлана Кушнір, Людмила Кізюн, Віктор Дубас, Олена Журавська, Тарас Заєць, Володимир Бугіль та Тетяна Шевченко – судді, які ув'язнювали активістів, продовжують працювати на своїх посадах. Володимир Бабенко, який, як голова суду, доводив іншим суддям "спущені згори" вимоги затримання активістів – також намагається зберегти свою посаду.



Збільшена інфографіка тут

Судді, які без докорів сумління ув'язнювали поранених майданівців, продовжують будувати успішну кар'єру, проходять кваліфікаційне оцінювання підтверджуючи здатність довічно здійснювати правосуддя, приймають участь у конкурсах до Верховного та Антикорупційного судів та не відчувають жодної загрози щодо своєї подальшої кар'єри.

І допомагають їм зберегти крісла та уникнути покарання зовсім не представники Януковича, які давали накази ув'язнювати активістів 5 років тому, а ті, хто називає себе представниками реформованих органів, розповідає про очищення та прозорість суддівських органів та про те, що високо цінує ідеали Майдану. Зараз я говорю про Сергія Козьякова та членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів завдяки яким судді на зразок Владислава Дев'ятка не тільки без проблем і далі виносять рішення, але й розглядають надважливу справу щодо того, чиї накази 5 років тому безапеляційно виконували.

Завдяки Вищій раді правосуддя більше 80% суддів Майдану не понесли ЖОДНОГО покарання через затягування розгляду їх справ.

Ну і звичайно, не можна не згадати слова Петра Порошенка, який неодноразово обіцяв, що жоден суддя, який кидав за грати майданівців не залишиться на своїй посаді. Як бачимо все це так і залишилося не більше ніж пустими обіцянками.

Очевидно, що суддя, який після дзвінка "з гори", або розмови з головою суду, не кліпнувши оком, може ув'язнити побиту та безпідставно звинувачену людину – потрібен будь-якій владі. Саме на таких суддях, останніх гвинтиках репресивної системи, будується влада страху, терору та диктатури.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Як проходять конкурси до НАБУ. Часткова прозорість та інші нюанси.

Наприкінці минулого року Верховна рада проголосувала за збільшення штату НАБУ на 300 людей (загалом до 1000 співробітників). Таким чином починаючи з цього року Антикорупційне бюро має добирати до своєї команди по 100 детективів протягом трьох років...

Рік після ліквідації вовчого суду

Рівно рік тому, 15 грудня 2022 року, набув чинності закон про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва, а отже скандальний ОАСК перестав існувати...

Мільйони за нічого: чому судді ліквідованого ОАСКу продовжують отримувати величезні зарплати?

Цього тижня минуло пів року з ліквідації скандального Окружного адміністративного суду міста Києва. Після того, як "вовчу зграю" позбавили права вершити "правосуддя", увага до головних дійових осіб значно спала...

Справа судді Чауса за крок до антракту

Вже завтра, 14 червня, справа ще донедавна найбільшого суддівського хабаря – добіжить фіналу. У Вищому антикорупційному суді пролунає вирок екссудді Дніпровського районного суду м...

Врятуватися мобілізацією: як судді, обвинувачені у корупції чи держзраді, мобілізуються до ЗСУ

Зловживання правом під час судового процесу – не українське ноу-хау, але саме в нас маніпуляції подекуди вражають своєю винахідливістю. Учасники справ часто вдаються до різних тактик для затягування справ або уникнення відповідальності...

Ленінський, Октябрський, Совєтський – як довго в Україні існуватимуть суди з такими назвами?

Минулого тижня в соцмережах точилась активна дискусія щодо перейменування Повітрофлотського проспекту в Києві. Це не перше й, напевно, не останнє активне обговорення зміни назви вулиці, яка має радянське чи імперське коріння...