3 лютого 2023, 19:21

Спершу КСУ, тепер ДАП: нардеп Маслов хоче знову провалити зобов'язання перед ЄС

2 дні тому з другої спроби Урядовий комітет затвердив проєкт Державної антикорупційної програми (ДАП) на 2023-2025 роки. Перед цим документ пройшов кілька кіл пекла, зокрема, через чималу кількість зауважень від представників судової мафії про що я писала раніше.

Здавалось би, після цього залишився лише 1 крок – ДАП має затвердити Кабінет Міністрів і після цього ми вперше в історії отримаємо документ з чіткими кроками, які має зробити кожен з Державних органів у боротьбі з корупцією.

Зробити це Кабінет Міністрів може вже завтра, 4 лютого, на своєму черговому засіданні.

Проте за крок до затвердження ДАП до саботажу долучився парламент, а саме Голова Комітету з питань правової політики – Денис Маслов.



Так, виявляється, що кілька днів тому Маслов розіслав 11 державним органам, зокрема, Верховному суду, КСУ, ВРП, Раді суддів, Міністерству юстиції, Державній судовій адміністрації, Вищому антикорупційному суду, ЦВК та іншим проєкт Державної антикорупційної програми з проханням надати свої зауваження до тексту ДАП.





Абсурдність цього запиту в наступному: ВСІ ці органи вже розглядали проєкт ДАП і надавали свої зауваження, НАЗК проводило погодження з їх представниками та в результаті в тому чи іншому вигляді кожен з цих органів підтримав ДАП.



Такий запит за кілька днів до можливого затвердження Антикорпрограми в Кабміні може нести лише одну мету: затягування часу. Адже тепер кожен з 11 держорганів має офіційно відповісти на запит Голови Комітету про те, що вони вже надавали та погоджували свої зауваження.

Про якнайшвидше затвердження Державної антикорпрограми неодноразово прямо говорили наші Європейські партнери та посли G7.





Проте для Дениса Маслова таке ігнорування вимог наших міжнародних партнерів – не вперше. Саме Комітет під головуванням Маслова був профільним при розгляді Закону про КСУ і рекомендував затвердити його у вигляді, який суперечив рекомендаціям Венеційської комісії.

Про те, чи зможе таке рішення Маслова тимчасово заблокувати прийняття ДАП – ми дізнаємось вже за кілька годин, коли Кабінет Міністрів опублікує порядок денний завтрашнього засідання та чи знайдемо там питання затвердження Антикорпрограми.

Однак у час, коли міжнародна підтримка – критично важлива для виживання нашої країни, в день, коли в Києві проходить довгоочікуваний саміт "Україна-ЄС", блокування питання, до якого прикута увага партнерів – є очевидно не тільки програшною стратегією, але і прямою дискредитацією євроінтеграційних зусиль України. Пан Маслов, судячи з кейсу з Конституційним судом, чудово на цьому розуміється.

Сподіваюсь, уряд на чолі зі Шмигалем, який тепер особисто відповідає за долю документу, на ці маніпуляції не поведеться і виконає роботу, яку від нього чекає суспільство.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Як проходять конкурси до НАБУ. Часткова прозорість та інші нюанси.

Наприкінці минулого року Верховна рада проголосувала за збільшення штату НАБУ на 300 людей (загалом до 1000 співробітників). Таким чином починаючи з цього року Антикорупційне бюро має добирати до своєї команди по 100 детективів протягом трьох років...

Рік після ліквідації вовчого суду

Рівно рік тому, 15 грудня 2022 року, набув чинності закон про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва, а отже скандальний ОАСК перестав існувати...

Мільйони за нічого: чому судді ліквідованого ОАСКу продовжують отримувати величезні зарплати?

Цього тижня минуло пів року з ліквідації скандального Окружного адміністративного суду міста Києва. Після того, як "вовчу зграю" позбавили права вершити "правосуддя", увага до головних дійових осіб значно спала...

Справа судді Чауса за крок до антракту

Вже завтра, 14 червня, справа ще донедавна найбільшого суддівського хабаря – добіжить фіналу. У Вищому антикорупційному суді пролунає вирок екссудді Дніпровського районного суду м...

Врятуватися мобілізацією: як судді, обвинувачені у корупції чи держзраді, мобілізуються до ЗСУ

Зловживання правом під час судового процесу – не українське ноу-хау, але саме в нас маніпуляції подекуди вражають своєю винахідливістю. Учасники справ часто вдаються до різних тактик для затягування справ або уникнення відповідальності...

Ленінський, Октябрський, Совєтський – як довго в Україні існуватимуть суди з такими назвами?

Минулого тижня в соцмережах точилась активна дискусія щодо перейменування Повітрофлотського проспекту в Києві. Це не перше й, напевно, не останнє активне обговорення зміни назви вулиці, яка має радянське чи імперське коріння...