Євген Бистрицький Доктор філософських наук, професор, завідувач відділом Інституту філософії НАН України ім. Г.С. Сковороди

САМООРГАНІЗАЦІЯ ЯК СТРАТЕГІЯ РОМІВ І ДЕМОКРАТИЧНОЇ УКРАЇНИ

25 червня 2018, 17:52

За умов, коли погроми набули підступної системності і завершились вбивством рома.

За умов, коли влада замовчуванням і нерішучістю протидіяти потурає активістам праворадикальним рухів у переслідуванні ромів, тобто, фактично, сприяє розвою національно-радикального екстремізма.

За умов, коли не звертається увага на українських підлітків, які виховуються і тренуються на участі у погромних і насильницьких діях невідомо за чиї кошти.

За цих умов я бачу єдиний спосіб самозахисту ромів, крім апеляціі до верховенства права всередині країни та за допомогою від міжнародної спільноти. Це громадська самоорганізація ромів. Самоорганізація не лише через органи самоорганізації ромського населення. Не лише через громадські організаціі, які вже крок за кроком допомагають правозахисту, формуванню правосвідомості, інклюзивній освіті, медичному посередництву та розвитку великої ромської культури і мистецтва.

За цих нових умов, коли більш-менш притушена сегрегація ромського населення набула наглий характер самосуду і вбивства рома, цієї самоорганізації вже замало. Роми мають єднатись. І це є нагальним, хоч в не простим, завданням для розрізненого, табірного, способу життя і світогляду ромів.

Я не одного разу доносив це розуміння до лідерів ромських таборів і різних громадських об'єднань. Ми говорили про те, що вони всі мали б єднатись. Єднатись у більш цілісну спільноту, яка долає внутрішні незгоди і суперечки. Спільноту народу Рома, який знаходить і погоджено висуває своїх лідерів.

Ці мріяні лідери, чоловіки і жінки роми, вже формуються, вже починають діяти, публічно невідомі краіні, але відомі у середовищі ромів. Ці лідери могли б згодом політично представляти різноманітні етнічні інтереси ромського народу на загальноукраінському рівні. Такі лідери були б в змозі захистити свій народ від неонацизму. І ці лідери тим самим могли б допомогти всьому нашому суспільству, всім громадянам, залишитись на шляху побудови європейськоі демократії, протистояти крайньому радикалізму.

В Україні такі спільноти з такими видатними провідниками є. Етнічні спільноти, наші народи, які допомагають Україні боротись проти агресора, а також міжнародно захищають нас від гибридної брехні про нашу історію і про наше теперішнє суспільство як радикально націоналістичні.

Рома мають ще створити подібну громадсько-політичну єдність свого народу, щоб іхні лідери вийшли на загально-національний рівень. Допомогти їм у цьому є демократичним завданням влади, якщо вона вважає себе прогресивною, проєвропейською. Спільним завданням нашого громадянського суспільства.

powered by lun.ua
Коментарі — 3
Tutsi Toto _ 26.06.2018 11:15
IP: 35.235.227.---
хох/лы как то стали татар любить, а вот цыган перестали любить, хотя хох/лы с цыганами больше родня, они бродят по всему миру как цыгане, потому что хо/хлы потомки половцев.
Oleg Pristayko _ 25.06.2018 23:11
IP: 35.235.230.---
До того, как некоторые иностранные государства начали культивировать в Украине радикальные настроения все было в порядке. Автор видимо чувствует свою вину, но продолжает ту же политику. Что то я не припомню, чтобы кто то иностранцев критиковал действия радикалов в 2014 когда курсантам школы МВД заливали за шиворот коктейли молотова сжигая живьем под телекамеры. Западные демократы и любителя прав человека молчок.
Автор, это Вы убили рома.
Serr _ 25.06.2018 22:46
IP: 212.90.63.---
Типова маячня ні про що. Слова, за якими відсутня реальність. У тому числі – і ненависть, яку мають до кочових циган осілі роми.
Україна та Європа1065 Aтака Путіна1187 Корупція1288 Уряд реформ392 тітушки18
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter