"День прапора"
Ідея прийти на матч "Динамо" – "Спартак" з прапорами Грузії виникла давно і здавалося, що найважче в її реалізації – це знайти достатню кількість прапорів. Виявилось, що найважче – відстояти своє право ходити по території власної країни з офіційним прапором іншої країни.
Напередодні матчу одному зі знайомих зателефонували з Федерації футболу і порадили не приходити на матч з прапорами. Мовляв, футбол поза політикою і взагалі за таке команда може отримати дискваліфікацію. Я особисто сприйняв це як маячню, тим не менше прапори проносили згорнутими в кишенях.
Прапори розгорнули вже на секторі. Відразу з'явилися два міліціонери: "Ану швидко заховали прапори! Це футбол, а не політична акція". "Звичайно, не політична", – погодилися ми, однак цей аргумент на правоохоронців подіяв слабо. Не подіяв також аргумент, що на матчі присутній президент країни, який публічно підтримав територіальну цілісність Грузії, а ми в такий спосіб хочемо підтримати нашого президента. Було видно, що правоохоронці настроєні рішуче. Довелося Олесю Донію і Юрію Стецю діставати посвідчення народних депутатів. Міліціонери зникли, натомість з'явився сивочолий полковник, який більш м'яко, але наполегливо вимагав згорнути прапори. Тут вже нас підтримали сусіди по сектору. Розуміючи всю безперспективність своїх намагань полковник зітхнув: "Ну, я вас попередив".
Протягом матчу міліціонери підходили ще кілька разів. Було видно, що їм неприємно це робити, один з них навіть зітхав: "Хлопці, зрозумійте ж і ви мене".
В цей час сектор спартаківських фанів тисячоголосо скандував: "Сєвастопольрускійгород".
В сусідньому секторі розгорнули ще однин грузинський прапор. Туди кинулися одразу кілька міліціонерів. Поруч знаходився Владислав Каськів – прапор "відбили". Натомість весь сектор звівся на ноги і почав скандувати: "Грузія!".
Вже після матчу почав дізнаватися про тих, кому пощастило менше. Одного знайомого за цілком логічну відмову віддати прапор при вході в сектор просто "поклали" на землю. В іншого відібрали стяг, оскільки це прапор "воюючої країни".
А тепер хотілося б почути офіційну версію і Федерації футболу і Міністерства внутрішніх справ – на якій підставі порушувалися конституційні права громадян і хто, зрештою, видав наказ забирати прапори?