4 квітня 2014, 16:18

Чесні вибори повинні робити чесні комісії

Виборча кампанія в розпалі. Кандидати зареєструвалися і зараз їх штаби зайняті комплектацією виборчих комісій. До 9 квітня мають подати свої представників в окружні і до 1 травня – в дільничні.

Всі зацікавлені, щоб їх в комісіях представляли професійні та досвідченні кадри. Моральні якості та чесність цих людей штаби цікавлять в останню чергу.

Втім, левова частка всіх порушень та фальсифікацій трапляється через дії (або бездіяльність) членів виборчих комісій.

Парламентські та місцеві вибори, які проводилися за часів Януковича стали взірцем того, як вибори проводити не треба. Саме під час останніх виборів ми стали вживати термін "проблемні округи". І їх було набагато більше, ніж ті 5, де результати виборів "не вдалось встановити".

Всі ці фальсифікації стали можливими через уникнення порушниками відповідальності. Хоча у багатьох випадках зловживання очевидні... Завдяки новітнім технологіям фальсифікації часто здійснювалися в "прямому ефірі".

Ми свідомі того, що злочинцем назвати людину може лише суд після розслідування відповідних органів. Сподіваємось, що багато справ ще будуть розслідувані і "нагороди" у вигляді судових рішень знайдуть своїх "героїв".

Але сьогодні тривають вибори і немає часу чекати. Відтак залишається небезпека, що порушники знову опиняться у виборчих комісіях.

Тому активісти Комітету виборців України вирішили допомогти штабам кандидатів. За результатами спостереження за виборами протягом 2010-2013 років ми склали перелік членів комісій, до яких у нас, скажемо так, "є питання". І в чому ці "питання" полягають ми також вказуємо у своєму дослідження.

Якщо ми побачимо цих людей в комісіях на президентських виборах, виникнуть "питання" до тих кандидатів, що їх в комісії делегували.

З переліком недоброчесних членів комісій можна ознайомитись тут

http://j.mp/blacklistcvu14

Там сьогодні майже 350 прізвищ. І це, звичайно, не межа. Список буде уточнюватись і доповнюватись. Сподіваюсь, за підсумками майбутніх виборів він не поповниться суттєво. Але це вже залежить від кандидатів.

На 132 окрузі у Корнацького знову хочуть вкрасти перемогу?

Перемогу тут здобув кандидат від Блоку Порошенка Аркадій Корнацький, який за підсумками протоколів з усіх виборчих дільниць здобув 21411 голосів і випередив на 272 голоси головного опонента Василя Капацину (21139 голосів)...

Вибори на «мажоритарці»: нові часи – старі проблеми

Абсолютно нові для мене досвіди, про які варто писати окрему літературу. А поки-що коротко. Вперше за 20 років спостереження за виборами провів всю кампанію в полях...

Дострокові вибори парламенту: зараз або ніколи

Ще місяць тому, говорячи про перспективи проведення дострокових парламентських виборів, мало хто ставив під сумнів сам факт їх проведення. Дискутували лише про прийнятну дату, легітимні механізми розпуску парламенту та новий виборчий закон...

Врятувати вибори

Після фарсу з так-званим "референдумом" в Донецькій і Луганській областях терористи там почали методично "зачищати" ті окружні виборчі комісії, які ще працюють...

Чесні вибори повинні робити чесні комісії

Виборча кампанія в розпалі. Кандидати зареєструвалися і зараз їх штаби зайняті комплектацією виборчих комісій. До 9 квітня мають подати свої представників в окружні і до 1 травня – в дільничні...

Без зміни законодавства призначення виборів у Києві – акт виключно символічний

Вибори в Києві призначили. Це добре. Але цього мало. Треба міняти Закон про місцеві вибори. Два тури на виборах мера, в обласні та міські ради – пропорційна система, в районні – мажоритарна...