25 серпня 2010, 16:53

І ще раз про "кризу жанру" в БЮТ

Останнім часом довелося поїздити по Україні і вивчати ситуацію з місцевими виборами. Про це незабаром в окремій статті, а зараз про поточне. Хотів написати давніше, але вийшло в продовження міні-дискусії між Лещенком і Медведєвим.

Розвину тему про "кризу жанру". І мова не стільки про відсутність нових ідей та невиконаних обіцянок – цим страждають всі українські партії та їх очільники і Тимошенко тут не виняток. Йдеться про внутрішню організаційну "кризу жанру".

Сьогодні не треба бути фаховим експертом, щоб констатувати повну неготовність БЮТу на місцях до місцевих виборів. За винятком нечисленних біг-бордів у кількох регіонах у виборчу кампанію "Батьківщина" досі не вступила.



Натомість ПР вже місяць активно формує виборчу стратегію, роблячи ставку на найпотужніший за останні роки адміністративний ресурс. При цьому серед завдань команди Януковича – не тільки боротьба за власний результат, але й встановлення контролю за місцевими осередками БЮТ. І це їм вдається. Іноді з публічними скандалами, як у Київській і Львівській областях. Іноді це все проходить тишком-нишком, як наприклад на Луганщині, де була розпущена міська організація, а новим головою поспіхом створеного нового міського осередку став діючий чиновник обласної державної адміністрації. А як відомо у Луганській області без принципової відданості ідеалам ПР потрапити на роботу в адміністрацію – просто не можливо.

Ще в одному обласному центрі діючий і популярний мер, чиє переобрання аж занадто очевидне, був готовий висуватися від "Батьківщини", але в партії прийняте рішення його не підтримувати.

Оголошений курс на оновлення і чистку партійних рядів з красивою назвою "праймеріз" виявився банальною і не дуже ефективною виборчою технологією.

Після спілкування з місцевими експертами та журналістами складається враження, що Тимошенко не контролює ситуацію у цілій низці принципових для неї регіонів.

Звичайно є низка об'єктивних причин: інерція після поразки на президентських виборах, дискримінаційний закон про місцеві вибори (який БЮТ, до речі, не дуже вже і критикує), відпустки врешті-решт.

Але є дуже багато питань і до внутрішньої координації в "Батьківщині" по лінії центр-регіони. Складається враження, що хтось свідомо працює на саботаж і розвал партійної структури. Слід нагадати, що координацію роботи регіонів здійснює один із давніх функціонерів "Батьківщини", керівник виконкому Ярослав Федорчук.

Під час місцевих виборів 2006 року саме він координував формування партійних списків до місцевих рад. Про якісне наповнення цих списків краще не згадувати. Чого лише вартий кримінальний авторитет "Москва" у списках до Житомирської облради.

Слід також нагадати, що креатурами голови виконкому БЮТ були депутати та колишні керівники обласних організацій: Львівської – Денькович, Луганської – Курило, які зараз повнили ряди коаліції. А ще одна "тушка" Арнольд Радовець є близьким товаришем пана Федорчука...

Колись сама Тимошенко була вкрай незадоволена роботою голови виконкому, обіцяючи найти йому заміну. Але ця обіцянка поповнила реєстр невиконаних обіцянок Юлії Володимирівни. Адже зараз саме Федорчуку доручили зайнятися "чисткою" та "оновленням" партійних рядів. Про результати читай вище.

На 132 окрузі у Корнацького знову хочуть вкрасти перемогу?

Перемогу тут здобув кандидат від Блоку Порошенка Аркадій Корнацький, який за підсумками протоколів з усіх виборчих дільниць здобув 21411 голосів і випередив на 272 голоси головного опонента Василя Капацину (21139 голосів)...

Вибори на «мажоритарці»: нові часи – старі проблеми

Абсолютно нові для мене досвіди, про які варто писати окрему літературу. А поки-що коротко. Вперше за 20 років спостереження за виборами провів всю кампанію в полях...

Дострокові вибори парламенту: зараз або ніколи

Ще місяць тому, говорячи про перспективи проведення дострокових парламентських виборів, мало хто ставив під сумнів сам факт їх проведення. Дискутували лише про прийнятну дату, легітимні механізми розпуску парламенту та новий виборчий закон...

Врятувати вибори

Після фарсу з так-званим "референдумом" в Донецькій і Луганській областях терористи там почали методично "зачищати" ті окружні виборчі комісії, які ще працюють...

Чесні вибори повинні робити чесні комісії

Виборча кампанія в розпалі. Кандидати зареєструвалися і зараз їх штаби зайняті комплектацією виборчих комісій. До 9 квітня мають подати свої представників в окружні і до 1 травня – в дільничні...

Без зміни законодавства призначення виборів у Києві – акт виключно символічний

Вибори в Києві призначили. Це добре. Але цього мало. Треба міняти Закон про місцеві вибори. Два тури на виборах мера, в обласні та міські ради – пропорційна система, в районні – мажоритарна...