29 березня 2013, 12:31

Опозиція боротиметься за Севастополь? Чи як завжди?

В найближчі тижні Центральна виборча комісія має оголосити про проведення проміжних виборів народного депутата у севастопольському виборчому округу N224. Там обирався нинішній міністр оборони Пало Лебєдєв.

Але мова про інші вибори. До міськради Севастополя, які відбудуться 7 квітня.

Є в місті Севастополь такий хлопець – Дмитро Білоцерковець. Людина з активною життєвою позицією. Спортсмен, призер якихось там юнацьких олімпіад з легкої атлетики.

Дмитро народився і виріс у Севастополі, рідна мова – російська, хоча саме він є водночас головним болем і гемороєм всіх проросійських сил цього українського міста.

На відміну від (будемо чесними) змаргіналізованого нац-демократичного середовища Севастополя, Дмитро дуже сучасний і креативний. Він згуртував навколо себе більшість небайдужих громадських активістів.

Організував акцію "Бег – это жизнь", де кожні вихідні десятки севастопольців від малого до старого роблять ранкову пробіжку в центральному парку.

Колись "п'ята колона" на Карантинній стіні Севастопольської бухти намалювала великий триколор разом з андріївським прапором, які видно практично всім, хто гуляє центром міста.

Відповідь не забарилася: Дмитро разом з друзями поруч намалювали синьо-жовтий прапор і прапор військово-морських сил України. І поновлюють його щоліта.

Сьогодні Білоцерковець балотується на проміжних виборах до Севастопольської міськради по 19 мажоритарному округу. Його висунули широке коло громадських організацій міста та він іде від партії УДАР, оскільки на місцевих виборах самовисування не передбачене. Не маючи достатніх ресурсів Дмитро обрав єдину можливу тактику – пішов по квартирах.

По цьому ж округу від Партії регіонів балотується голова Севастопольської держадміністрації, екс-міністр багатьох урядів Володимир Яцуба.

Здавалося б гра в одні ворота. Номенклатурний зубр проти молодого вискочки. Та ще й в місті, де підтримка ПР одна з найвищих в країні.

Але чомусь штаби Яцуби та прості "обурені" виборці засипають територіальну виборчу комісію скаргами на Білоцерковця. Не хочу вдаватися в юридичні тонкощі (бажаючі можуть ознайомитись з подробицями на ФБ Дмитра – Dmitriy Belotserkovets), однак підстави скарг не витримують жодної критики.

ТВК, де 17 з 18 членів наближені до влади, вже винесла одне попередження Дмитру. Суд першої інстанції рішення ТВК підтвердив. Другу скаргу ТВК не розглядала лише тому, що її автори оформили неправильно, заплутавшись у строках оскарження. Хоча це ще не кінець. Як відомо, згідно діючого закону про місцеві вибори після другого попередження можна скасувати реєстрацію кандидата

У зв'язку з цим у мене є два питання.

Перше до партії влади: якщо вам навіть вдасться зняти Білоцерковця з перегонів, вам не здається що це буде піррова перемога? Інформаційну кампанію ви все одно програєте. Влада злякалася опозицію! І це в Севастополі, де до того ж скоро ще одні вибори – до Верховної Ради, по округу міністра оборони Лебєдєва!

Друге питання до опозиції, насамперед до партії УДАР. Заява на вашому сайті про підтримку Білоцерковця – це звичайно добре. Але чому Кличко ще досі не в Севастополі? Я розумію: американсько-європейські вояжі, київські снігопади, акція "Вставай,Україно!" в комфортних західноукраїнських регіонах, куди і так приходять ті, кого переконувати не потрібно. Але в Севастополі може бути реальна історія успіху. До виборів ще більше тижня – можна знайти деньок.

Навіть, якщо Білоцерковця не знімуть до виборів, то йому не буде просто в день голосування. Годі казати, як сформовані дільничні комісії. Я особисто планую бути присутнім на цих виборах. І якщо кандидат від опозиції чесно програє, я перший хто це визнає. Але ключовим тут є слово "чесно".

На 132 окрузі у Корнацького знову хочуть вкрасти перемогу?

Перемогу тут здобув кандидат від Блоку Порошенка Аркадій Корнацький, який за підсумками протоколів з усіх виборчих дільниць здобув 21411 голосів і випередив на 272 голоси головного опонента Василя Капацину (21139 голосів)...

Вибори на «мажоритарці»: нові часи – старі проблеми

Абсолютно нові для мене досвіди, про які варто писати окрему літературу. А поки-що коротко. Вперше за 20 років спостереження за виборами провів всю кампанію в полях...

Дострокові вибори парламенту: зараз або ніколи

Ще місяць тому, говорячи про перспективи проведення дострокових парламентських виборів, мало хто ставив під сумнів сам факт їх проведення. Дискутували лише про прийнятну дату, легітимні механізми розпуску парламенту та новий виборчий закон...

Врятувати вибори

Після фарсу з так-званим "референдумом" в Донецькій і Луганській областях терористи там почали методично "зачищати" ті окружні виборчі комісії, які ще працюють...

Чесні вибори повинні робити чесні комісії

Виборча кампанія в розпалі. Кандидати зареєструвалися і зараз їх штаби зайняті комплектацією виборчих комісій. До 9 квітня мають подати свої представників в окружні і до 1 травня – в дільничні...

Без зміни законодавства призначення виборів у Києві – акт виключно символічний

Вибори в Києві призначили. Це добре. Але цього мало. Треба міняти Закон про місцеві вибори. Два тури на виборах мера, в обласні та міські ради – пропорційна система, в районні – мажоритарна...