17 жовтня 2014, 14:32

СИЛЬНА ПОЗИЦІЯ УКРАЇНИ

Іти на будь-які переговори варто тільки тоді, коли твоя позиція сильна. Іти на переговори зі слабкою позицією це значить іти на капітуляцію.

Чим зараз сильна позиція України на переговорах Президента України в Мілані 16-17-го жовтня 2014 року?

По-перше, позиція України сильна своєю правдою – ми не воюємо на території Росії, це Росія розв'язала війну на нашій території.

По-друге, позиція України сильна своєю європейською підтримкою – на переговорах присутні лідери Італії, Великобританії, Франції, Німеччини та ЄС (Євроради, Єврокомісії та євродипломатії).

По-третє, позиція України сильна намаганням вирішити питання саме переговорами в ситуації постійних вогневих провокацій з боку сепаратистів.

Водночас позиція Президента і відтак позиція України сама по собі дуже слабка.

Україна в особі Президента не продемонструвала організаційних інновацій щодо ведення збройної війни на своїй території, наслідком чого стала трагедія під Іловайськом.

Україна в особі Президента пішла на мирні перемовини в ситуації саме поразки від російської регулярної армії на своїй території.

Україна в Парламенті досі не може позбавитися від саботажників і прямих зрадників.

Україна в розумінні всієї владної структури досі не може забезпечити достатній рівень обороноздатності для війни з регулярною армією Росії.

Міністра оборони українській громаді доводилося відправляти у відставку всім миром.

Розслідування трагедії під Іловайськом успішно саботується.

Такої ганьби ще світ не знав – представники Парламенту, які зраджують свій народ, які беруть участь у війні на боці ворога, продовжують під тиском української громади приймати закони. І на таку Раду немає ради, бо всі ми сподіваємося на вибори, які в цивілізований спосіб мають люструвати цих одіозних депутатів.

Але найбільш слабкою є позиція України в мисленні про війну, що відбувається.

Україна в розумінні правлячого класу досі не готова офіційно визнати війну, яка триває. Той факт, що антитерористичних операцій довжиною в півроку не буває, нікого не хвилює. Той факт, що "терористи" можуть оточувати і знищувати підрозділи української регулярної армії, нікому не здається дивним. Той факт, що мобілізація резервістів відбувається в ситуації неоголошеної війни, нікому не здається абсурдним.

Україна в розумінні української влади дуже мало здатна до інновацій в ситуації війни.

Росія, повністю архаїзована і зомбована, спромоглася на інновацію світового рівня – вона запропонувала світові гібридну війну на українській території. Цю війну Україні важко вести, бо доводиться воювати на території, де є своє мирне населення. При цьому злочини Росії важко фіксувати і важко доводити.

Україна досі не запропонувала співмірну або в ідеалі несиметрично потужнішу інновацію протидії такій гібридній війні. Україна досі не спромоглася створити дієві війська спецназу, диверсійні загони, кібервійська. Україна досі не розгорнула широку комунікацію щодо теорії та практики нової військової стратегії та тактики.

Україна вже знаходиться в стані революції та війни, але все чогось очікує.

Сильна позиція виникає тільки в адекватному, рефлексивному та інноваційному мисленні. Сильна позиція виникає лише в стратегічному мисленні. Сильна позиція виникає лише за умови обґрунтування мислення в сучасній філософії – не постмодерністській, а конструктивній.

В чому сила мислення позиції Президента України на переговорах з Президентом Росії? Не декларативна сила мислення (ми переможемо, бо у нас є армія та зброя), а реальна сила мислення? Що може Президент України запропонувати Президенту Росії такого, чого у Путіна немає, чого він хоче і що нам не потрібне і ми можемо віддати.

Я перебираю варіанти і не знаходжу. Заклик до дотримання мінських угод, залякування Путіна санкціями світу – все це не дуже сильна позиція. Агітація за мир Президента Росії, у якого є план створення Новоросії шляхом анексії української території, це дуже слабка позиція.

Як можна здолати ворога в мисленні, в комунікації, в безпосередніх стосунках?

Таємниця полягає у тому, що ніхто з присутніх на переговорах у Мілані, не знає, що робити.

З якими ідеями Нового Світу поїхав Президент України на ці переговори? Боюся, що ні з якими.

Ідеї повернення статус-кво України, з якими туди поїхав Президент України, нікому не цікаві.

Потрібні ідеї Нового Світу, які би зацікавили і надихнули всіх – і друзів, і ворогів України.

Ворога можна здолати, лише запропонувавши йому бачення Нового Світу і підкріпивши це бачення силою зброї, економіки та політики.

В новій світовій війні переможе той, хто запропонує соціальні інновації, які вирішують проблеми цілого світу, а також зможе підкріпити ці інновації власною силою. Інновації повинні бути потужними, а сила може бути і невелика, бо привабливі ідеї самі по собі це сила.

Щоб коли-небудь переговори України і решти світу стали успішними, Україні потрібно посилювати свою позицію – в мисленні, в економіці, в політиці, в обороноздатності.

Україна має продовжити почату революцію. Україна має запропонувати світові соціальні інновації, які будуть підтримані в тому числі і в Росії, і в Європі.

Тільки маючи сильну позицію, яка виникає в процесі здійснення таких інновацій, Україна має шанс зберегтися цілісною і змінити статус – від невдахи до світового лідера.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Катастрофа

Наша катастрофа має внутрішні причини, війна лише каталізувала кризу до катастрофи. Зазвичай ніхто не може підготуватись до катастрофи незмінним, бо це буде лише агонія: помреш стомленим...

Незвичайний панегірик на 33-тю річницю незалежності України

Вже – 33, це вік Христа на хресті і Його причастя духу. Так і ми в 33 на хресті, бо розпинають. Може й нам – пора до духу? Але чи готові ми до духу з душами, обтяженими неволею у країні, яка і досі не стала незалежною? Оголошення незалежності країни – це лише оголошення постколоніального статусу...

Що таке поразка?

З Древньої Греції через Корнелія Тацита, потім через міністра МЗС Італії часів Муссоліні Галеаццо Чано і в класичному її вигляді у Джона Кеннеді прийшла до нас відома фраза: "У перемоги сто батьків, а поразка – сирота"...

Як ми уявляєм перемогу?

Недавно один дуже віруючий у перемогу звинуватив мене в тому, що я не вірю в перемогу. Більшість думає, що уявлення про перемогу у всіх однакові...

Момент істини

1. Ми не витримуємо ліберальний шлях в Україні. Не дивлячись на війну, ми досі не воюємо ні за свободу, ні за вольності, ні за волю. Ми воюємо за націю, за своє, за своїх...

Правила катастрофи

Якщо ти живеш просто, то будь-яка складна угода для тебе кабальна. У складному світі будь-яка локальна війна є війна глобальна. Нагромадження простих рішень у складному світі веде до краху...