18 жовтня 2016, 12:29

ПОДОЛАТИ ЗАСТІЙ

Зараз ми переживаємо застій стратегічного характеру. Цей стратегічний застій в політиці викликаний помилковою стратегією, яка свого часу була запущена в дію так званою "Парламентською більшістю" з незаконно обраним нею Урядом.

В своїй статті "Напередодні фейкових реформ" за 20-те травня 2016-го року я попереджав про це.

Тобто зараз реалізована та сама суперечність в урядовій Програмі щодо досягнення макроекономічної стабільності і водночас фейкового намагання проведення реформ. Ця суперечність реалізована лише в одному напрямку – в прямуванні до макроекономічної стабільності і на шкоду реформам. Реформи сповільнюються, гальмуються, блокуються і відкидаються задля економічної стабільності, якої вимагають олігархи.

Такий стратегічний застій в політиці призводить до стагнації в економіці – коли неможливо явно і беззаперечно засвідчити наявність економічного розвитку, тобто коли будь-які економічні зрушення важко довести як прихильникам Уряду, так і переконливо заперечити критикам Уряду.

Цей стратегічний застій видно в усіх сферах – в політиці війни ("Мінському процесу досі немає альтернативи" через відсутність українських ініціатив), в політиці люстрації (неспроможність більше двох років покарати злочинців режиму Кривавого Президента і убивць Майдану та нездатність влади досягати успіхів в процесі звільнення Парламенту від злочинців колишньої влади під прикриттям депутатської недоторканності), в антикорупційній політиці (згідно з більшістю внутрішніх та зовнішніх експертних оцінок корупція в Україні ще більше посилилася), в боротьбі з олігархами (задля яких фактично і здійснюється нинішня економічна політика Уряду).

В політиці війни стагнація дійшла до того, що Україна через відсутність власних ініціатив знаходиться в ситуації диктату ініціатив кого-завгодно – Франції та Німеччини, США, Росії і навіть ДНР-ЛНР, але не здатна пропонувати свої. Нашим керманичам до останнього часу ніби заціпило – "Альтернативи Мінському процесу немає". Навіть нещодавні резолюції ПАРЄ без українських ініціатив поза "Мінським процесом" нічого не будуть варті.

В політиці люстрації відбувається радикальний саботаж. Особливо це помітно в діяльності нового Генпрокурора, який багато чого в цьому плані обіцяв, але і досі ці обіцянки залишилися тільки обіцянками. Люстрація продовжує блокуватися правовою системою і виходу з цієї ситуації не видно.

В антикорупційній політиці створені нові антикорупційні органи, заважаючи один одному, поки що не спромоглися на жодну резонансну справу. Все готується, нібито розслідується, і кінця краю цьому не видно. Всі вже давно забули про офшорний скандал Президента, тобто правові органи та народні депутати роблять вигляд, що проблеми офшорів більше не існує.

Деолігархізація в Україні фактично згорнута. Підвищення тарифів фактично заблокувало процес демонополізації енергетичної сфери і дало змогу деяким олігархам продовжувати своє монопольне збагачення.

Застій в політиці і стагнація в економіці не можуть бути подолані наявними засобами президентської та урядової політики.

Потрібні хоч які-небудь радикальні зрушення в Парламенті під тиском всієї української громади.

За нинішніх обставин дуже імовірно, що зрушення знову можуть бути зовнішніми – радикальні проти української влади рішення США чи Європи, посилення бойових дій з боку так званих ДНР-ЛНР чи чергове напруження стосунків з Росією. Але, як показує досвід подібних зрушень, – український правлячий клас навчився дуже добре пристосуватися до таких зрушень, перекладаючи їх наслідки на простих громадян, нічого принципово не змінюючи в олігархізованій політиці та монополізованій економіці.

Потрібні внутрішні, згенеровані саме в Україні, зрушення. Саме тому потрібні громадянські ініціативи в усіх вище перелічених напрямках. Саме тому потрібні радикальні дії парламентської опозиції.

В цьому контексті спроба відставки Голови Нацбанку Валерії Гонтарєвої, що ініційована позафракційним Народним депутатом Сергієм Тарутою та лідером фракції "Батьківщина" Юлією Тимошенко, це хоч щось. Але цього не достатньо.

Голова Нацбанку в Україні це завжди системний гравець, який працює або на Президента, або на Голову Уряду (якщо в політичному плані він сильніший за Президента – така особливість двоїстості виконавчої влади в Україні). В нинішній ситуації Голова Нацбанку проводить політику Президента.

Корінь зла нинішнього політичного застою в тому, що Президент-олігарх намагається зберегти олігархічну систему в Україні, використовуючи як привід російсько-українську війну для цього. Фейкова "Парламентська більшість", діяльність незаконно обраного Уряду і діяльність нинішнього Нацбанку – це все елементи цього системного намагання Президента.

Якщо українська громада не підтримує позачергових президентських та парламентських перевиборів, то вона могла б руйнувати цю динамічну рівновагу застою в Україні періодичними конструктивними ініціативами.

Застій це глухий кут. А застій в ситуації війни це – смерть.

Не буває реформ в ситуації застою. Реформи – це макроекономічна нестабільність, яку потрібно прийняти як супутні тяготи та поневіряння української громади з позитивною перспективою. Нинішній застій це тяготи та поневіряння української громади без реформ та без позитивної перспективи.

Потрібно подолати застій власними ініціативами, за власним вибором, з самостійно створеною перспективою.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Катастрофа

Наша катастрофа має внутрішні причини, війна лише каталізувала кризу до катастрофи. Зазвичай ніхто не може підготуватись до катастрофи незмінним, бо це буде лише агонія: помреш стомленим...

Незвичайний панегірик на 33-тю річницю незалежності України

Вже – 33, це вік Христа на хресті і Його причастя духу. Так і ми в 33 на хресті, бо розпинають. Може й нам – пора до духу? Але чи готові ми до духу з душами, обтяженими неволею у країні, яка і досі не стала незалежною? Оголошення незалежності країни – це лише оголошення постколоніального статусу...

Що таке поразка?

З Древньої Греції через Корнелія Тацита, потім через міністра МЗС Італії часів Муссоліні Галеаццо Чано і в класичному її вигляді у Джона Кеннеді прийшла до нас відома фраза: "У перемоги сто батьків, а поразка – сирота"...

Як ми уявляєм перемогу?

Недавно один дуже віруючий у перемогу звинуватив мене в тому, що я не вірю в перемогу. Більшість думає, що уявлення про перемогу у всіх однакові...

Момент істини

1. Ми не витримуємо ліберальний шлях в Україні. Не дивлячись на війну, ми досі не воюємо ні за свободу, ні за вольності, ні за волю. Ми воюємо за націю, за своє, за своїх...

Правила катастрофи

Якщо ти живеш просто, то будь-яка складна угода для тебе кабальна. У складному світі будь-яка локальна війна є війна глобальна. Нагромадження простих рішень у складному світі веде до краху...