Сергій Дацюк Філософ

У ПОШУКАХ СПРОМОЖНОСТІ СВІТОВОГО ПРАВЛЯЧОГО КЛАСУ

22 вересня 2017, 10:11

Все більше і більше кризової неадекватності мислення в міжнародних комунікаціях світового правлячого класу.

За останній місяць я зустрівся з цим тричі.

Перший раз – на XXVII Економічному Форумі в Криниці-Здруй 5-7 вересня 2017-го року, де піддав критиці сучасний стан мислення в Європі.

Другий раз – цікавлячись телезвітами XIV форуму "Ялтинської Європейської Стратегії" в Києві 14-16 вересня 2017-го року, про який оповідально написав Володимир Фесенко, не бажаючи ані критично оцінювати, ані рефлексувати контексти події. Хоча оцінка представників світового правлячого класу на цьому форумі, про те, що ми рухаємося не в новий світ, а в старий світ, свідчить про глибоку і радикальну архаїзацію світового мислення.

Третій раз – в фейковій спробі Трампа запустити реформу ООН 18-го вересня 2017-го року.

Тут доведеться дещо пояснити. Я не знайшов перекладів цього фейку ані на російську, ані на українську (майбуть перекладачі не бажали дратувати світову громадськість), тож доведеться перекласти самому.

Ось переклад основних засад цієї так званої "Декларації про підтримку реформ ООН", яку представив Президент США Трамп та яку вже підтримали 130 країн.

"...По-перше, ми заявляємо про свою впевненість в ініціативах Генерального секретаря по реформі і спонукатимемо його вести цю організаційну реформу.

По-друге, ми зобов'язуємося зміцнювати партнерство і довіру між державами-членами і Секретаріатом для підтримки зусиль з реформування для більш ефективної та дієвої Організації.

По-третє, ми зобов'язуємося підтримувати Генерального секретаря в просуванні тіснішої співпраці в рамках всієї системи Організації Об'єднаних Націй для поліпшення виконання повноважень.

По-четверте, ми закликаємо Генерального секретаря проводити впливове та місцево орієнтоване управління реформами.

По-п'яте, ми зобов'язуємося підтримувати прогрес діяльності Генерального секретаря в зміцненні системи підзвітності Організації Об'єднаних Націй шляхом підвищення прозорості, посилення контролю і узгодження повноважень з відповідальністю.

По-шосте, ми зобов'язуємося зменшити дублювання, резервування і перекривання повноважень, в тому числі серед головних органів Організації Об'єднаних Націй.

По-сьоме, ми зобов'язуємося підтримувати Генерального секретаря з питань розробки політики в галузі управління людськими ресурсами, які дозволяють Організації продовжувати залучати, розвивати і утримувати високопродуктивних співробітників, а також сприяти забезпеченню гендерної рівності та географічного різноманіття.

По-восьме, ми підтримуємо Генерального секретаря в зміцненні функцій планування і бюджетування Організації для забезпечення більшої прозорості та передбачуваності щодо необхідних ресурсів.

По-дев'яте, ми підтримуємо Генерального секретаря в прийнятті конкретних змін в системі Організації Об'єднаних Націй, щоб краще узгодити свою роботу з надання гуманітарної допомоги, розвитку та підтримки мирних ініціатив.

По-десяте, ми визнаємо, що кожна країна несе основну відповідальність за свій власний економічний та соціальний розвиток, і ми також визнаємо роль Організації Об'єднаних Націй в забезпеченні платформи для глобального партнерства в цілях забезпечення збалансованого розвитку..."

Цей документ написаний специфічним міжнародно-бюрократичним жаргоном. Як пояснив мені український експерт в ООН Тарас Бебешко, це так званий "ооніш".

Але навіть цей жаргон дає можливість побачити декілька суттєвих моментів, які зазвичай обходять журналісти та міжнародні коментатори.

Перше, що кидається у вічі, це відсутність суб'єктності в документі. Там ніде не сказано, що саме США чи якась інша країна, чи якась міжнародна група бере на себе відповідальність за реформу ООН.

Вважається, що реформу ООН проводитиме Генеральний Секретар, але джерела походження ідей та концептів такої реформи невизначені.

В самій назві задано традиційний бюрократичний спосіб уникнення відповідальності, від якого я особливо наголошую утримуватись своїх студентів та клієнтів в стратегічних документах через вторинність чи третинність зв'язку (уникати слів "сприяти, забезпечити, посилити, підтримувати, поглибити" і т.д.)

Потрійне уникнення суб'єктності задається наступним чином – є реформи (перший рівень суб'єктності), є їх підтримка (другий рівень суб'єктності), а є декларація про підтримку (третій рівень суб'єктності). От 130 країн в своїй підтримці опинилися на третьому рівні суб'єктності.

По-друге, сама ця декларація – ні про що. В 2015-му році я написав два блоги на тему реформи ООН, і я щиро вірив, що нова революційна влада України зможе стати лідером цього процесу.

Тепер я вже розумію, що українській владі геть не до міжнародних реформ, їй би власні реформи провести та від олігархічного дерибану хоч якось відкараскатись.

Але от ці два блоги 2015-го року – "Критичний погляд на майбутнє в уявленні ООН" (19-го червня 2015-го року) та "Світові лідери про світ на 70-ій сесії Генеральної Асамблеї ООН" (29-го вересня 2015-го року). В останній статті я радив Президенту запропонувати змістовну реформу ООН. Тоді ще я не вірив, що у Президента інші цілі, які не мають нічого спільного з реформами, ані всередині країни, ані в світі.

В цій останній статті я звертав увагу на принципову проблему ООН – два сорти країн – членів Радбезу та інших, яка робить ООН інструментом сильних країн проти слабких.

Фейкові реформи від Трампа посилюють саме цю тенденцію. Це видно з десятого пункту цієї так званої Декларації, який свідчить про те, що сильні та багаті країни лишають на одинці бідні та слабкі з їх проблемами – "кожна країна несе основну відповідальність за свій власний економічний та соціальний розвиток".

ООН створює лише платформу партнерства (потрібно розуміти – партнерства сильних без врахування слабких).

Для України, між іншим, на перспективу це дуже погано через принцип – "ООН як міжнародна асоціація є лише платформою для бла-бла-бла, бо економічні та соціальні проблеми кожен вирішує сам".

Україна може підтримати цю Декларацію, бо вона фактично ні про що, але Україна не може підтримувати фейкові реформи, які плануються в ООН.

Україна має запропонувати світ варіант реформи ООН, на інших принципах, і відстояти його в міжнародному співтоваристві.

Але це буде можливо не з цією українською владою.

Загрузка...
Коментарі — 16
boh _ 25.09.2017 10:48
IP: 194.44.142.---
Правило джунглів "Кожний сам за себе" ніхто не відміняв. Багаті та здорові ніколи по-справжньому не зрозуміють бідних і хворих. На жаль, принцип розподілу ресурсів, який склався історично, у світі такий, що 2% багатіїв живуть за рахунок 98% "середніх" та бідних. Соціалізм хотів це змінити, але виявилось, що більшість бідних в силу своїх природних здібностей, обставин оточуючого світу, освіти та багато-багато іншого просто не спроможні робити саме те, що зробило б їх хоча б "середняками". Не буду вдаватися в деталі, бо про них написано томи праць, але правда життя така, що більшість людей з 8 млрд. треба кудись діти, бо на планеті вони не потрібні. Куди їх діти? Думає ООН та нічого не придумає...А тим часом США, Британія та інші хочуть "закритися" від проблем, які породжують нікому не потрібні бідні з інших країн...
Елена Величко _ 24.09.2017 09:42
IP: 37.53.131.---
Тут основне написано у назві. Конфлікти є такими, що не вирішуються та завели спільноти у глухий кут. Один з конфліктів – то жага привласнити усе, та не дати нічого іншим – але не виходить виглядати благородним, то призводить до того, що й зостається бува з нічим...Тому замість упорядковувати та будувати не агресивний та толерантний світ, виходить агресія та знищення ресурсів.
Vlad Doroshenko _ 24.09.2017 00:08
IP: 93.72.70.---
А філософ показав правкласу інші ідеали, крім користолюбства-"стяжательства"? Скільки наші олігархи, чиновники і їхні командні гравці вивели з України в офшори? Не вистачить ні у кого совісті порахувати. Про Росію недавно писали, що більше грошей вивели, ніж залишається в країні.
Потім вони їх, буває, заводять, щоб прикупити тисячі гектарів землиці на кіпрську фірму, чи газо-нафтову свердловинку, попередньо довівши до банкрутства її держюрвласника, а потім туди інвестувати-прикупити. Але ж вони оглядаються (що за ними прийдуть), бо не може злодій не відчувати, що він вкрав, хай навіть в рамках написаного ним закону. Або прийдуть за ними їхні учні з чергової нової влади (по їхні гроші, в кінці кінців відібрані в обдуреноно ними народу, бо ні від яких "айфонів" ті гроші не з'явились-а лише з бюджету укр народу, надр його країни чи держвласності). Філософ показав інший сітогляд, крім щастя лазаренка-чечетова чи ростовського страусолюба? Чи мантри про громади і багаторазові вибори?
Andrey Kononenko _ 23.09.2017 02:08
IP: 188.163.73.---
taksist:
коли в Україні буде нова влада то їй не доведеться пропонувати ніякі реформи ООН бо ми будемо одні проти усього світу бо світ не сприйме владу, .
Не выдумывай. Мир хорошо воспримет Юлю.
Andrey Kononenko _ 23.09.2017 02:05
IP: 188.163.73.---
оцінка представників світового правлячого класу на цьому форумі, про те, що ми рухаємося не в новий світ, а в старий світ, свідчить про глибоку і радикальну архаїзацію світового мислення
-
Это последняя конвульсия старого свiту.
markow _ 22.09.2017 19:14
IP: 35.189.249.---
tunis:
Тупий Дацюк
ти спочатку переведи це

The co-hosts of the High-Level Event on UN Reform, the governments of the United States, Canada, Germany, Indonesia, Japan, Jordan, Niger, Rwanda, Senegal, Slovakia, Thailand, United Kingdom, and Uruguay, in conjunction with 129 other UN Member States, jointly declare their support for the following:

а потім будеш людям голову дурити
ги ги ги
ето совмнстноє заявлениє сша і кучі стран о поддержке секретаря ООН.
А ТУПОЙ ДАЦЮК ПРЕДСТАВЛЯЄТ ЕТО КАК лічниє фековиє реформи Трампа.

Трамп ненавідіт ООН с детства, заявлял про ето сотні раз шо куча абізьян, людоєдов, головорезов диктаторов ненавідящіх сша сосут американскую сіську.
22 % бюджета оон платят сша.
Трамп обещает прикончить оон а не реформировать.
все еті заявления ігра на публіку...
Борис Беккер _ 22.09.2017 17:07
IP: 35.189.208.---
Бесполезно находиться в пошуках спроможности мирового правящего класса. Ни на что он теперь не способен, ибо выродился и обмельчал. Как сказал, не помню кто, "После смерти Махатмы Ганди теперь и поговорить не с кем".
Виталий Конченко _ 22.09.2017 13:47
IP: 109.68.46.---
Або ООН буде організаційно та функціонально реформована в 2017 році, або вона перетвориться в суто паперову міжнародну структуру, котра некриючись імітує діяльність.
tunis _ 22.09.2017 13:22
IP: 35.189.218.---
Тупий Дацюк
ти спочатку переведи це

The co-hosts of the High-Level Event on UN Reform, the governments of the United States, Canada, Germany, Indonesia, Japan, Jordan, Niger, Rwanda, Senegal, Slovakia, Thailand, United Kingdom, and Uruguay, in conjunction with 129 other UN Member States, jointly declare their support for the following:

а потім будеш людям голову дурити
kren _ 22.09.2017 11:39
IP: 188.0.104.---
Vlad Doroshenko:
Чи запросили Дацюка туди?
В газеті Звязда 22.09.2017 прочитав: Первый белорусский философский конгресс пройдет 18-20 октября. Он станет крупнейшим в истории нашей страны научным форумом в области философии, социальных и гуманитарных наук, этапным мероприятием в рамках Года науки. Участие в нем примут более 500 белорусских ученых, преподавателей, аспирантов, представителей экспертных кругов из Беларуси, стран ЕАЭС, государств Европы, Азии и Америки. Среди гостей конгресса – руководители международных научных организаций и фондов, лидеры национальных философских школ ряда стран мира.
...ну і шо? Ви думаєте-коли туди запросили дугіних,проханових,глазьєвихта ін сатановських тому подібне з"другіх стран" -так це вже наукова подія?
Такої спецури,і не тільки в СНД, до Києва навкарачки не переставиш
Vlad Doroshenko _ 22.09.2017 11:24
IP: 93.72.70.---
Чи запросили Дацюка туди?
В газеті Звязда 22.09.2017 прочитав: Первый белорусский философский конгресс пройдет 18-20 октября. Он станет крупнейшим в истории нашей страны научным форумом в области философии, социальных и гуманитарных наук, этапным мероприятием в рамках Года науки. Участие в нем примут более 500 белорусских ученых, преподавателей, аспирантов, представителей экспертных кругов из Беларуси, стран ЕАЭС, государств Европы, Азии и Америки. Среди гостей конгресса – руководители международных научных организаций и фондов, лидеры национальных философских школ ряда стран мира.
Василь Бровар _ 22.09.2017 11:21
IP: 93.72.21.---
5+! Що стосується України: "...те, що ми рухаємося не в новий світ, а в старий світ, свідчить" феодалізація українського суспільства, як наслідок "розвиненого олігархізму" та спотвореної олігархічними посіпаками децентралізації. Децентралізація, за відсутності сильного громадянського суспільства, виглядає як плата місцевим князькам за підтримку корумпованої центральної влади... Посилення нерівності, як всередині країн, так і між країнами, неодмінно призведе до кризи...
kren _ 22.09.2017 11:20
IP: 188.0.104.---
-Vesna-:
Тепер я вже розумію, що українській владі геть не до міжнародних реформ, їй би власні реформи провести та від олігархічного дерибану хоч якось відкараскатись. (с)

Україну прийняли ситуативним членом Рад Безу ООН тільки тому – що в нас війна...
Тобто що б українськая війна була постійно на повістці дня ООН.

Щоб приймати участь в міжнародних реформах треба входити хоча б до G20.
...можливо,однак,"всяка дорога починається з 1 кроку" (С).а "наша" влада,ніколи за час суверенності,
крім телефонних і персональних звітів перед "сильними світу того" ніяких спроб, (до персональної учас
ті в міжнародних реформах), і не робила... *їм би бабло з дерибану якось пристроїти*
Vlad Doroshenko _ 22.09.2017 11:13
IP: 93.72.70.---
Якщо ООН – бла-бла-бла, і кожен сам за себе.
Для нас будапештський меморандум перетворили на пшик, США зброї для захисту кордонів не дає, а лише, як пише філософ, фейкове бла-бла-бла.
Все гарантують лише ядерні заряди – як каже наш Президент. Не боїться нікого лише Північна Корея. То треба створити альтернативу ООН = північно-корейьку кордоннозахисну організацію, а нашій країні туди вступити і повернути свої міжнародно затверджені кордони.
Vlad Doroshenko _ 22.09.2017 10:56
IP: 93.72.70.---
Я як бути з цими словами Президента: "десяток будапештских меморандумов дают меньше гарантий, чем один ядерный заряд" (politeka.net 18.09.2017)? – Це оправдання (розв'язка рук) для Північної Кореї захищати свою територію цими зарядами, бо нічого не варті підписи перших осіб ядерних держав. Якщо ці держави на чолі "США хитро виправдалися за невиконання Будапештського меморандуму", то як Україні досягти справедливості і утримати свої кордони, що гарантував цей меморандум? Просити заряди в Кореї? "Це було хитрістю, яка має єдину мету – послабити жертву", – пояснив Президент" (politeka.net 15.09.2017). Обдур України показав світу: хочеш справедливості і територіальної цілісності – створюй ядерну зброю, не оскалиш ядерні зуби – не захистиш свої кордони. Бо навіть ті підписанти тебе принизять і від твоєї території відкусять не один шматок.
-Vesna- _ 22.09.2017 10:43
IP: 35.190.198.---
Тепер я вже розумію, що українській владі геть не до міжнародних реформ, їй би власні реформи провести та від олігархічного дерибану хоч якось відкараскатись. (с)

Україну прийняли ситуативним членом Рад Безу ООН тільки тому – що в нас війна...
Тобто що б українськая війна була постійно на повістці дня ООН.

Щоб приймати участь в міжнародних реформах треба входити хоча б до G20.
Україна та Європа901 Корупція1081 Aтака Путіна1109 Уряд реформ300 Свобода слова544
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter