2017: жорсткі оцінки в оптиці перспективи
Щоб зробити підсумки року, потрібна оптика перспективи. Якщо ми не бачимо перспективи, то самі по собі оцінки з минулого чи теперішнього не дозволяють робити адекватні прогнози.
Так сталося, що в Новий рік всі хочуть бути з хорошим настроєм. Але погані часи не дозволяють робити позитивні оцінки, щоб не втратити адекватність. Тому в цьому доволі суб'єктивному аналізі ми будемо намагатися жорстко оцінювати рік 2017-ий без урахування передноворічних установок на хороший настрій.
Січень
Місяць відкату США.
Прихід до влади нового Президента Трампа і занурення США в морок внутрішніх протистоянь і міжнародних скандалів. По суті процес в США все ще можна назвати прокрастинацією і термінарізмом. Поки в США немає того очевидного переходу до архаїзації, як в Європі. Однак тенденція дуже неприємна. У найближчі роки США буде не до Європи, не до решти світу, і, звичайно ж, не до Росії і не до України.
Лютий
Місяць архаїзації Росії, коли корпорації США залишаються єдиною надією на інноватизацію світу.
6 лютого – Комісія по боротьбі з лженаукою і фальсифікацією наукових досліджень при Президії РАН визнала, що лікування гомеопатичними препаратами "не мають наукових підстав".
7 лютого – Президентом Росії підписаний закон про декриміналізацію домашнього насильства. Згідно з документом, другий і наступні випадки домашнього насильства залишаються кримінальними злочинами.
27 лютого – Глава приватної компанії SpaceX Ілон Маск оголосив, що в кінці 2018 року нова ракета Falcon Heavy повинна відправити у подорож навколо Місяця двох космічних туристів.
Березень
Місяць двох важливих проривів.
20 березня – Samsung анонсувала голосовий цифровий помічник під назвою "Bixby", який був представлений разом з Samsung Galaxy S8 і S8+ під час заходу Samsung Galaxy Unpacked 2017, що відбувся 29 березня 2017 року. Таким чином, в світі сформувався конкурентний ринок штучного інтелекту – Samsung Bixby, Google Assistant, Apple Siri і Amazon Alexa. Зверніть увагу, що незважаючи на ненабагато більшу потужність десктопів і ноутбуків, розвиток штучного інтелекту йде винятково в сфері смартфонів і планшетів. Тут позначається важливий принцип розвитку комп'ютерного штучного інтелекту – штучний інтелект найбільш ефективно може розвиватися лише в щільному контакті з людиною, який включає не тільки публічний, а й інтимний простір.
31 березня – перший запуск і посадка використаної ступені ракети-носія Falcon 9. У планах компанії SpaceX: Січень 2018 року – перший запуск Falcon Heavy, ракети-носія надважкого класу. 2018 – доставка ізраїльського посадкового апарата SpaceIL до Місяця (в рамках Google Lunar X Prize). Якщо місія виявиться успішною, вона стане першою приватною місією до Місяця. 2018 – SpaceX організовує космічний тур для двох туристів. У наступному році туристи облетять навколо супутника нашої планети, причому вони вже дали аванс за подорож. Туристи відправляться в космос з того ж стартового майданчика, який використовували для запуску кораблів "Аполлон". Травень 2018 – перша пілотована місія SpaceX до МКС. Як ракета-носій буде використаний Falcon 9. В 2024 – доставка першої людини на Марс.
Квітень
Місяць масштабних змін ситуації в країнах та стосунків між країнами.
6 квітня – Європейський парламент проголосував за спрощення візового режиму для громадян України. Неоднозначний крок для України, бо абсолютна більшість громадян це вітали, а представники влади на цьому піарилися. Мало хто підозрював, до чого це призведе. Темпи еміграції на тлі війни та економічного колапсу стали настільки високими, що люди з України тікають не лише поодинці, не просто цілими сім'ями, а іноді цілими цехами і компаніями.
7 квітня – авіаудар крилатими ракетами "Томагавк" по сирійській авіабазі "Еш-Шайрат" в провінції Хомс, нанесений після поразки населення хімічними отруйними речовинами в сирійському місті Хан-Шейхун (провінція Ідліб). Кінець спроби Трампа налагодити відносини з Путіним. Скандал навколо втручання Росії у вибори в США надалі не дозволить відновити ці відносини. У США поступово розгортається інституційна криза.
14 квітня – КНДР пригрозила завдати превентивного удару по об'єктах США в Японії, Південній Кореї і резиденції президента в Сеулі у відповідь на загрозу Вашингтона завдати удару по Північній Кореї в тому випадку, якщо КНДР проведе чергове ядерне випробування. У жовтні ймовірність початку ядерної війни зросла до характеристики "ядерна війна може початися в будь-який момент".
17-го квітня – світу вдалося уникнути ядерної війни між США і КНДР.
26 квітня – в місті Далянь на воду спущено перший побудований повністю в Китаї авіаносець. Китай став державою авіаносців, тобто вийшов на геополітичний простір державної військової стратегії.
Травень
Місяць наступу віртуального світу на світ актуальний.
5-го травня – відправився в перший політ новий китайський пасажирський літак Comac C919, який складе конкуренцію Боїнгу і Airbus. Китай заявив претензію на участь в топі світових виробників літаків.
7-го травня – на президентських виборах в Франції перемагає Макрон. Європа демонструє застосування нових виборчих (значною мірою віртуальних) політтехнологій. Однак відсутність стратегічного бачення ситуації в світі і в Європі не призводять до якісних змін. Макрон стає ще менш помітним лідером, ніж його попередник.
12 травня – почав поширення комп'ютерний вірус-вимагач WannaCry, який вразив понад 200 тисяч комп'ютерів під управлінням операційної системи Microsoft Windows в більш ніж 150 країнах світу. Втручання російських хакерів у вибори США це атака на найбільшу держава світу, а вірусна атака в травні 2017 року ця атака на корпоративний сегмент світу. Віртуальний світ заявив претензію на міць і вплив в актуальному світі.
15 травня – з метою придбати собі прихильників серед націоналістично орієнтованих українців Президент України Петро Порошенко підписав указ, яким вводиться в дію рішення Ради національної безпеки і оборони з санкцій щодо російських компаній, зокрема указ наказує українським інтернет-провайдерам блокувати популярні російські інтернет ресурси, серед них – сервіси "Яндексу" та Mail.ru, соцмережа "ВКонтакте" та соцмережа "Однокласники". Вперше на державному рівні віртуальні мережі ворожої держави визнані настільки ж небезпечними як телебачення. Вперше Україна ввела обмеження на окремі ресурси Інтернет на державному рівні. Всі заборонені ресурси залишились досяжними через анонімайзери. Однак державна політика України привела до серйозної зміни ринку Інтернет між Україною і Росією.
24 травня – Агентство Moody's знизило кредитний рейтинг Китаю вперше з 1989 року. Ця подія означає, що Китай входить в низхідний тренд точно так же, як і інші сильні держави в світі.
Червень
Місяць кібернетики і гомосексуалів.
15 червня – на території Євросоюзу для громадян Євросоюзу скасований платний роумінг. Тобто вперше створено електронно-комунікативну єдність Європи.
25 червня – друга за популярністю і ринковою капіталізацією криптовалюта – Ефіріум – впала з 300 до 10 доларів за одиницю, піднявшись потім до 290 доларів за одиницю. У світі почалася серйозна криптоконкуренція.
27 червня – новий виток кібервійни Росії проти України. Кібератака вразила Національний банк України, комп'ютерні системи підприємств "Укренерго" і "Київенерго", сервери компанії "Роснефть" та інші підприємства. Виникає уявлення про новий принцип віртуальних подій, які вторгаються в актуальний світ, – основою змісту віртуальних подій, які вторгаються в актуальний світ, є їх актуальний контекст.
30 червня – новий крок до демографічного руйнування і ісламізації Європи. Більшість депутатів Федеральних зборів Німеччини проголосували за визнання одностатевих шлюбів.
Липень
Місяць безсилля ООН.
7 липня – У штаб-квартирі ООН в Нью-Йорку учасники міжурядової Конференції прийняли текст Договору про заборону ядерної зброї. Він вступить в законну силу після того, як його ратифікують 50 держав. ООН стає все більше неспроможним перед лицем світових викликів, зокрема виклику світової війни та все більш імовірного ядерного конфлікту.
Серпень
Місяць Біткоіну.
"На початку серпня 2017 року сталася так званий хардфорк біткоіна (технологічний розкол) на дві різні криптовалюти – Bitcoin і Bitcoin Cash...
Ослаблення біткоіну почалося 18 грудня, коли найбільша в світі товарна біржа CME Group запустила торгівлю ф'ючерсами на біткоіни. Аналітики побоюються, що ризики біткоіну можуть загрожувати і світовій фінансовій системі. Втім, очікується, що довгострокові контракти повинні знизити волатильність курсу і зробити ціноутворення більш передбачуваним...
Перші біткоіни з'явилися в січні 2009 року. Тоді вартість однієї монети не перевищувала $ 1. У 2011 році курс криптовалюти досяг позначки $10, а в 2013-му подолав показник в $ 100. У листопаді того ж року відбувся різкий ціновий стрибок після того, як біткоіни підтримав великий американський творець браузерних ігор Zynga. Вартість однієї монети піднялася вище $ 1 тис. Втім, після цього відбулася корекція, і курс не піднімався вище $ 600 з серпня 2014 року по липень 2016 року...
У другій половині 2016 року на ринку знову почалося помітне пожвавлення, а в лютому 2017 го була знову подолана позначка в $ 1 тис. У березні біткоін вже коштував дорожче тройської унції золота, яка торгувалася на рівні $ тисяча двісті тридцять п'ять, а з 1 квітня Японія офіційно надала кріптомонеті статус платіжного засобу...
В середині серпня 2017 року біткоін оновив черговий рекорд і піднявся вище $ 4 тис. У грудні він на короткий час досяг курсу $ 20 тис. Фінансові аналітики пояснювали стрімке зростання довірою з боку інвесторів, попит на ринку Японії та очікування активації протоколу Segregated Witness..."
Вересень
Місяць польотів в космос і падінь на грішну землю.
Отримано результати космічних запусків по світу, які свідчать про перерозподіл світового космічного ринку.
Росія остаточно втратила лідерство в космосі. Корпорація SpaceX стала лідером орбітальних польотів. Місяць і Марс є в планах космічних компаній США і Китаю, але польотів туди нема в планах на найближчі роки в Роскосмосу.
Олігархам космос не потрібен. Як російським, так і українським.
"З точки зору зароблених грошей на ринку запусків супутників найпотужнішим для Росії став 2013 рік. З тих пір ситуація погіршується. Сьогодні можна констатувати, що ми, по-перше, втратили першість запусків і більше ніколи не повернемося до тих результатів, які у нас були чотири роки тому. За цей час 8 відсотків усіх запусків супутників виявилися невдалим з різних причин: відмова техніки, втрата апаратів або аварії ракет. По-друге, ми безнадійно відстала в розробці засобів виведення – тут нас обійшла не тільки США, але і Індія, і Китай. Останній за попередні три роки розробив вісім (!) нових носіїв (Росія за останні 30 років – один, і було це в 1986 році – ред.). Так що ми програємо в усіх напрямках", – пише "Комерсант", цитуючи високопоставлене джерело в космічній галузі РФ.
24 вересня – партія Меркель перемагає на виборах до Бундестагу Німеччини. І з цього моменту в Німеччині починається політична криза. Досі коаліція в Німеччині не створена, і Меркель перебуває в підвішеному стані.
Перевибори Меркель завершують політичну квадру перевиборів – Тереза Мей (11 липня 2016), Трамп, Макрон, Меркель (всі в 2017 році). Перевибори свідчать про повне виродження світової еліти і явну політичну кризу в основних країнах світу – Британії, США, Франції, Німеччині.
Жовтень
Місяць архаїзації Європи і лицемірства в США.
7 жовтня – в Інтернеті на дев'яти європейських мовах була опублікована Паризька декларація під назвою "Європа, в яку ми віримо". Її підписали 12 провідних європейських інтелектуалів, серед яких такі видатні мислителі, як Ремі Браг (Rйmi Brague), Роджер Скратон (Roger Scruton), Роберт Шпеман (Robert Spaemann) та ін. Без перебільшення цей документ можна назвати одним з головних інтелектуальних подій року.
Якщо оцінювати їх позицію взагалі, то це позиція консервативна і значний мірі реакційна. Але критичну важливість цій позиції надає те, що проти неї не виступила жодна інтелектуальна група, яка відстоює інноваційні підходи. Європа звалюється в архаїзацію слідом за Росією. Більш того, США після виборів нового президента вступили в серйозну інституційну кризу, через яку вони не зможуть ні допомогти Європі, ні дати потужний відсіч Росії.
15 жовтня – на сторінці Аліси Мілано стартував флешмоб #metoo, в якому велике число актрис зізналося в тому, що спали з американським продюсером для того, щоб отримати роль. Винним у всьому виявився сутенер-продюсер Вайнштейн. Жодна актриса-повія від зіграної по протекції Вайнштейна ролі і від отриманих грошей не відмовилася. Всі вони вважали за краще розповісти про нібито насильство, але промовчали про отримані за це ролі, гроші та визнання. Лицемірне суспільство в США з цим погодилося.
27 жовтня – самопроголошення Каталонії (Каталонська республіка) владою Каталонії на підставі підсумків проведеного ними референдуму про незалежність. Згідно із законодавством Іспанії підсумки референдуму та інші дії, засновані на них, визнані юридично нікчемними. 30 жовтня парламент Каталонії визнав рішення іспанського уряду про свій розпуск і припинив роботу до проведення дострокових виборів.
У другій половині жовтня світу ще раз вдалося уникнути ядерної війни між США і КНДР.
Листопад
Місяць інновацій в США
16 листопада – у США стартувала презентація нового винаходу Ілона Маска – першого електричного вантажівки Tesla Semi.
17 листопада – у Каліфорнії пройшла перша в світі процедура по "редагуванню" геному дорослої людини прямо всередині його тіла.
Грудень
Місяць проблематизації США
6 грудня 2017 року президент США Дональд Трамп офіційно визнав Єрусалим столицею Ізраїлю і дав вказівку Держдепартаменту почати підготовку до переносу посольства США в Єрусалим. ООН не погодилася з цим рішенням. Таке рішення також викликало хвилю протестів в арабському світі.
11 грудня Президент США Дональд Трамп підписав розпорядження про відновлення програми досліджень Місяця.
Наприкінці місяця в США набирає обертів найбільший за всю історію корупційний скандал, який витягнув на світло несанкціоновані витрати Пентагону в 21 трлн доларів. Тіньовий бюджет існував з 1998 по 2015 роки, охопив епоху скандальних воєн після терактів 11 вересня і включив підтримку терористів в ході так званої "Арабської зими", що прийшла на зміну скинутим світським режимам на Близькому Сході.
......
Світ стрімко змінюється, навіть якщо ми не помічаємо цих змін. Віртуальність в управлінні і фінансах, все більш майстерний, потужний і впливовий штучний інтелект, повсюдна роботизація, корпоративна космічна експансія, де держави явно відстають, – все це позитивні перспективи. На держави і корпорації йдуть потужні атаки організованих в віртуальні мережі спільнот, підтримуваних архаїчними і ворожими світу державами.
Однак світові еліти залишаються неадекватними викликам. США, Європа і Росія увійшли в тривалий процес прокрастинації та/або архаїзації. Світова політична еліта – в дупі. Замість вирішення проблем вона провокує світову війну, причому явно ядерну. Таким чином, в світі нами правлять дегенерати, і це найнебезпечніше.
Плоть від плоті світової еліти український правлячий клас навіть не намагається впоратися зі світовими трендами, продовжуючи дерибан держбюджету, монопольне здирництво через тарифи і системну корупцію. Україна входить в процес економічної стагнації і морального застою.
З Новим Роком, шановні громадяни!
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.