1 травня 2018, 10:09

ПРОЩАЙ АТО

АТО закінчилося. Що тепер буде?

Тепер це буде називатися "заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації". Якщо коротко, то ЗЗНБОВСЗА РФ чи просто "заходи", а точніше "контрзаходи".

Водночас тероризм не закінчився, і терористи продовжують убивати українців.

Згідно з визначенням української Вікіпедії, тероризм (не плутати з терором) "це у широкому сенсі використання або загроза застосування насильства для досягнення політичної, релігійної або ідеологічної мети.

Полягає у свідомому, цілеспрямованому застосуванні терору шляхом захоплення заручників, підпалів, убивств, тортур, залякування населення та органів влади або вчинення інших зазіхань на життя чи здоров'я ні в чому не повинних людей або погрози вчинення злочинних дій з метою досягнення злочинних, з погляду чинного уряду, цілей..."

Давайте проаналізуємо текст вчорашнього випуску програми "Факти" на ICTV.

На 48-ій секунді у першому сюжеті про завершення АТО диктор говорить "Порошенко запевнив, якщо виникне терористична загроза на звільнених територіях, АТО можуть знов оголосити..."

У наступному другому сюжеті, в повідомленні про події в зоні АТО, на позначці 1:35, тобто через 47 секунд, диктор говорить "...Також вогнем з гранатометів і мінометів терористи поливали оборонців Новгородського..." (це власне нібито звільнена територія).

Тобто між повідомленням "терористичної загрози нема" і повідомленням "терористична загроза є" пройшло всього 47 секунд. За цей час українці мають від розуміння "тероризму нема" перейти до розуміння "тероризм є" і, якщо вони хоча б трохи рефлексують шизофренію повідомлень, вкотре знизити свою довіру до влади або погодитися з шизофренією як гібридністю і зберегти свою довіру до неї.

Нинішнє українське законодавство кваліфікує тероризм ТОТ ДЛО як "агресію РФ" і переводить його в сферу окремих контрзаходів ЗСУ.

Щодо "агресії РФ" можливо вживати лексику війни, але також можливо вживати і лексику тероризму, бо Україна має справу не лише з окремим терористами чи навіть терористичними групами ТОТ ДЛО, але і з організованою агресією РФ.

Чому нібито немає війни? Тому що за законом є лише "агресія РФ". А "агресія", хоч майже війна, все-таки не війна. І контрзаходи спрямовані саме на стримування "агресії РФ". До речі, за українським законодавством, РФ не ворог, а агресор.

Чи правильно це?

Вочевидь з огляду на час, що знадобився на формулювання нової української політики, це дуже велике запізнення. Тобто з огляду на нездатність українських політиків до швидких і несподіваних для агресора інновацій це погано.

А з огляду на розширення можливостей для української політики це краще. Бо тепер за законом, як мінімум, є три різних процеси, які ми розрізняємо і можемо щодо них маневрувати – "тероризм незаконних квазідержавних утворень ТОТ ДЛО", "агресія РФ" і "війна з РФ".

Тобто "агресія РФ" включає в себе "тероризм ТОТ ДЛО", але вона також означує його більш чітко за джерелом походження, суб'єктом управління і більш широкою кваліфікацією дій, а також включає інші агресивні дії РФ, які не є власне тероризмом ТОТ ДЛО.

Про тероризм ми маємо говорити всякий раз, коли мова йде про окремі дії ТОТ ДЛО, де ми безпосередньо не можемо визначити участь РФ. Але про агресію РФ повинна іти мова усякий раз, коли в ТОТ ДЛО ідуть з Росії так звані гуманітарні конвої, поставляються зброя та боєприпаси з боку РФ, коли військові РФ беруть участь в агресивно-терористичних діях ТОТ ДЛО, коли проявляється управління тероризмом ТОТ ДЛО з боку РФ чи коли РФ захищає свою сукупну агресію щодо України в правових чи політичних аспектах на міжнародному рівні.

Якщо РФ відмовиться від підтримки агресії щодо України у вигляді в тому числі (але не лише) тероризму ТОТ ДЛО, то сам цей тероризм без підтримки РФ протриває недовго.

Тобто основним для нинішньої ситуації є не тероризм ТОТ ДЛО, а саме агресія РФ, яка постійно тримає Україну в ризику переростання у справжню війну. Відтак відносно РФ ми маємо справу не тільки з тероризмом ТОТ ДЛО щодо України, але і з державним терором РФ щодо України. Тобто Україна має справу і з тероризмом і з терором, причому терор РФ більш масштабний, ніж тероризм ТОТ ДЛО.

Найпростіший рівень розуміння – тероризм ТОТ ДЛО (щоденні обстріли). Наступний рівень розуміння – агресія РФ, коли мова йде про походження, управління і всіляку участь РФ у більш широких заходах агресії, яка включає власне тероризм ТОТ ДЛО, але не зводиться до нього. Наступний рівень розуміння – державний терор РФ щодо України, бо Росія постійно тримає Україну перед загрозою переростання агресії у повномасштабну війну. І це не гібрид. Це складний комплекс різнорівневого розуміння.

Тобто Президент не розібрався насправді, як тепер говорити про "агресію РФ". Чи його підставляють його власні консультанти та політтехнологи. Адже тероризм ТОТ ДЛО нікуди не дівся, бо виступає як один з важливих проявів агресії РФ та терору РФ.

Також і телеканали ніяк не можуть зрозуміти нинішньої нової політичної ситуації, бо використовують стару лексику та старе гібридне розуміння.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Катастрофа

Наша катастрофа має внутрішні причини, війна лише каталізувала кризу до катастрофи. Зазвичай ніхто не може підготуватись до катастрофи незмінним, бо це буде лише агонія: помреш стомленим...

Незвичайний панегірик на 33-тю річницю незалежності України

Вже – 33, це вік Христа на хресті і Його причастя духу. Так і ми в 33 на хресті, бо розпинають. Може й нам – пора до духу? Але чи готові ми до духу з душами, обтяженими неволею у країні, яка і досі не стала незалежною? Оголошення незалежності країни – це лише оголошення постколоніального статусу...

Що таке поразка?

З Древньої Греції через Корнелія Тацита, потім через міністра МЗС Італії часів Муссоліні Галеаццо Чано і в класичному її вигляді у Джона Кеннеді прийшла до нас відома фраза: "У перемоги сто батьків, а поразка – сирота"...

Як ми уявляєм перемогу?

Недавно один дуже віруючий у перемогу звинуватив мене в тому, що я не вірю в перемогу. Більшість думає, що уявлення про перемогу у всіх однакові...

Момент істини

1. Ми не витримуємо ліберальний шлях в Україні. Не дивлячись на війну, ми досі не воюємо ні за свободу, ні за вольності, ні за волю. Ми воюємо за націю, за своє, за своїх...

Правила катастрофи

Якщо ти живеш просто, то будь-яка складна угода для тебе кабальна. У складному світі будь-яка локальна війна є війна глобальна. Нагромадження простих рішень у складному світі веде до краху...