Одинадцять фронтів
Спроба помислити війну як певні напрямки завзятої активності, гідної наполегливості та роботи задля перемоги.
У війні можна виділити 11 фронтів. Можливо їх є більше. Але це ті, що бачаться найперше.
Перший фронт комбатантів, де є пряме зіткнення з ворогом, – армія, воїнізовані формування, тероборона, поліція та партизани.
Другий фронт це тилове забезпечення – волонтери та вільнонаймані працівники, що забезпечують транспорт, боєприпаси, паливно-мастильні матеріали, ремонт техніки, харчування тощо. Можна звичайно кожен напрямок перетворити на фронт (транспортний, кухонний тощо, але в традиції це все – тилове забезпечення).
Третій фронт медико-санітарний – лікування поранених та хворих.
Четвертий фронт стратегічний – військові та загальні стратеги, які здійснюють стратегування під час війни.
П'ятий фронт управлінський – політики, дипломати, правники, які забезпечують війну цільово, комунікативно та нормативно.
Шостий фронт інформаційний – журналісти та блогери, які здійснюють правдиве інформування про війну та протидію брехні ворога.
Сьомий фронт життєзабезпечення тилу – всі інфраструктури та послуги життєзабезпечення міст та сіл тилу і навіть тимчасово окупованих місць проживання. Дуже хочеться виділити пожежників, електриків, сантехніків, телекомунікаторів, транспортників та продавців.
Восьмий фронт економічний – це фінансове та товарно-послугове забезпечення життєдіяльності всіх фронтів, тобто бізнес, промисловість та сільське господарство. Воєнна економіка інша, ніж мирна. Тому економічна мобілізація під час війни потребує переосмислення.
Дев'ятий фронт душі – священники, письменники, художники, музиканти, гумористи та інші митці, які дозволяють зберігати нашим воїнам та воюючому народу їхні душі серед злоби і смерті.
Десятий психотерапевтичний фронт – робота з розладами психіки під час війни як військових, так і громадянських. З чим не справився 9-ий фронт, має справитись 10-ий.
Одинадцятий фронт смисловий – мислителі та філософи, які ведуть боротьбу проти смислів та перспектив ворога, за інакший післявоєнний світ, за нові смисли та перспективи.
Звичайно перший фронт – вирішальний. Є безліч теорій про різну важливість кожного наступного фронту. Але вони всі важливі.
Перемога можлива, лише коли всі фронти працюють на перемогу.
Чи всі фронти визнає та підтримує суспільство? Чи всі фронти визнає та підтримує військово-політичне керівництво України?
Все для фронтів! Все для перемоги!
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.