"ВИРОДКИ ВОЛЬТЕРА"* або декілька слів про результати майбутніх виборів до ВР
"Ніщо не здається більш міцним, ніж уряд, що довгий час знаходиться при владі, напередодні свого падіння, ніщо не здається більш непереможним, ніж величезна армія напередодні своєї поразки" –
Джон Ролстон Сол
Розгортання виборчих пристрастей посилюється щодня. Ще далеко не все відомо (хто і як братиме участь, які будуть результати у відсотках, яким буде поіменний склад майбутньої ВР тощо), але одне є зрозумілим ще до початку – якими б не були результати виборів до ВР, вони жодним чином не змінять якість влади сьогодні. Але якою буде Україна як держава і країна завтра?
Відповідь залежить не тільки і не стільки від того, хто і заради чого в кожній з політичних структур і взагалі в політичній системі України керує процесом і якого прагне результату, скільки від того, що робитиме Захід.
Якби Раціональний Захід зміг додати просто здорового глузду і сенсу до своїх раціональних міркувань, розрахунків, причин, доводів, підстав, аргументів і рішень щодо України, ми вже б мали іншу Україну (як відомо, величезний шанс остаточно приєднати Україну до Західної Цивілізації був втрачений ще на початку 90-х).
Я жодним чином не намагаюсь зняти відповідальність за українські реалії і перспективи з української політичної і бізнесової еліти, але...
Від того, які політичні сили і яких політиків в Україні підтримуватимуть раціональні західні політичні структури на цих виборах, яким чином вони це робитимуть, і врешті, з якою метою, якою буде політика Заходу щодо офіційної влади і держави Україна – саме від цього зараз залежить, чи залишатиметься у нашої країни після виборів 2012 і 2015 років шанс стати справжньою європейською державою ще в першій половині цього століття, чи це питання буде відкладене вже на другу половину, а може й вирішиться взагалі до кінця століття і, на жаль, не на користь українського народу.
*P.S. "Виродки Вольтера" (Voltaire's Bastards) – назва книги, майже 1000 – сторінкового аналізу диктатури раціонального мислення в західній цивілізації і її наслідків, вперше виданої ще у 1992 році (українського перекладу й досі, здається, немає, а в російському книга вийшла тільки у 2007 році). Автор – відомий вчений, письменник, есеїст, Президент PEN International (з 2009 р.) Джон Ролстон Сол.