РЕФОРМИ. Чи буде проведена справжня дерегуляція бізнесу?
Сьогдні в ЗМІ пройшло повідомлення про створення нової служби з дерегуляції, яка називатиметься... регуляторною службою.
Так чим вона буде займатись – регулюванням чи дерегулюванням?!
Це – не риторичне питання, не жарт, і не гра словами. Якщо у влади є бажання дерегулювати бізнес, створити справді сприятливі умови для інвестиційної діяльності, підприємництва і самозайнятості людей, меседж має бути чітким і відповідним, навіть, в назві.
Новий керівник цієї служби має знати, що він прийшов не регулювати, а дерегулювати бізнес! Що це його єдине завдання до того моменту, поки воно не виконане.
Тому не потрібно створювати ніяких нових регуляторних служб або просто перейменовувати Держпідприємництво.
Потрібно створити Державну службу з дерегуляції, провести дерегуляцію і після цього можна переходити до наступного завдання, яке також має бути виражене в назві – до Державної служби з розвитку бізнесу.
Звісно, сучасна і відповідна європейським стандартам регуляторна політика потрібна, але вона має бути спрямована на розвиток, це має бути служба з розвитку бізнесу, яка змушена лише для забезпечення балансу і безпеки застосовувати мінімально необхідіні регуляторні інструменти. Лише з такою ідеологією і позиціонуванням можливі зміни.
В процесі впровадження змін, кожна деталь має значення, і всі деталі і елементи (в тому числі такі публічні і знакові, як назва) мають бути узгодженими між собою відповідно до головного завдання і місії діяльності.
Нам потрібна ефективна Служба з дерегуляції, яка має потім трансформуватись в Службу з Розвитку Бізнесу, в функції якої входитиме мінімально необхідне регулювання, а не стара регуляторна служба з новою вивіскою.
Для того, що швидко змінюватись, ми маємо бути не лише ефективними, а й креативними, нам зовсім не обов"язково повторювати штампи. На вулиці 21-е сторіччя, становище України таке, що ми не тільки можемо, а й мусимо діяти не лише ефективно, а й яскраво і нестандартно. Це сприятиме створенню необхідної атмосфери змін, коли робити справжні реформи стане модно й престижно, і суспільний успіх і повага вимірюватиметься не кількістю отриманих у власну кишеню влади, грошей і відповідними візуальними атрибутами, а якісними і кількісним показниками суспільної користі здійснених реформ.