Курс гривні. Хіба мовчання – це вихід?
Все зрозуміло. Але те, що відбувається з курсом гривні, влада має, принаймні, коментувати!
Економіка – це не лише декілька десятків "вхожих" в кабінети великих бізнесменів. Це ще – десятки тисяч компаній середнього і малого бізнесу, сотні тисяч приватних підприємців і самозайнятих людей, мільйони працюючих і домогосподарств, які формують споживацький попит!
Всі ці суб'єкти мають теж отримувати від влади сигнали і пояснення.
Все можна зрозуміти. В країні війна і надзвичайно складна ситуація в економіці, але це не той випадок, коли мовчання з боку влади допомагає.
Навпаки, це збільшує напруження і негативні очікування, відтак сприяє ще більшому загостренню ситуації.
Такі професіонали як голова Національного банку Гонтарєва і прем'єр-міністр Яценюк мають домовитись і організувати процес таким чином, щоб не виникало інформаційного вакууму з подібних критичних питань в, і без того, складній ситуації. Всі ж пливуть в одному човні, хіба ні?
Бізнес і суспільство мають бачити реальну взаємодію між Урядом і Нацбанком. Своєчасні спільні заяви (Прем'єра і Голови Нацбанку або Міністра фінансів, Міністра економіки і Голови Нацбанку) з змістовними коментарями щодо проблем і шляхів виходу, з чіткими сигналами для економіки.
Це не лише потреба часу і ситуації, це засіб створення і зростання довіри між владою, бізнесом і суспільством. Довіри, яка є запорукою здатності все витримати і перемогти.