25 грудня 2015, 16:10

Антикорупційний форум: ми об'єднаємо не лише наміри, а й конкретні дії

Другий антикорупційний форум, який 23 грудня відбувся у Києві довів, що суспільство чекає на очищення влади, і втомилось від одних обіцянок боротися з корупцією, які досі не призвели до посадок хоча б кількох топ-корупціонерів.

Більше того, форум показав, що суспільство хоче, а головне – готове включитися у антикорупційну боротьбу. Адже, коли люди бачать повну імпотентність правоохоронних органів, коли бачать, що більшість депутатів звинувачує один одного, але потім разом голосують за корупційні закони – так само, як було під час Майдану – люди хочуть взяти ситуацію в свої руки, але виникає логічне питання – як?

Отже, ми зібрались на антикорупційному форумі разом, і нас було понад 6 тисяч. Ми хотіли скоординувати свої власні дії у боротьбі з корупцією, щоб поодинокі ініціативи могли викликати ефект синергії.



Ми розуміємо, що при тих правоохоронних органах та судах, які наразі є в Україні – одними заявами про існування корупції, депутатськими та журналістськими розслідуваннями, можна добитися лише поодиноких результатів. Як це наприклад було із відставкою Паскала чи звільненням пана Терещука з посади начальника ГУ НП Києва.

Це позитивна динаміка, але є й інші, скажімо, як очільник ДФС пан Насіров, очільники правоохоронних органів Аваков та Шокін – при посадах залишаються, і нікуди йти не спішать.

Також ми розуміємо, і бачимо, що ухвалені нами антикорупційні закони будуть не варті й паперу, на якому вони написані, якщо їх не буде кому виконувати, і якщо їх виконання не буде контролювати суспільство.

Тому, у нас немає іншого виходу, окрім консолідації зусиль один одного і об'єднання в широкий антикорупційний рух. І всім скептикам, хочу сказати, що сам факт того, що форум відбувся і зібрав таку кількість людей – доводить, що ми можемо акцентувати увагу не на власних амбіціях, а на тому, що нас об'єднує – бажанні будувати Україну без корупції!



Отже, тепер ми має об'єднати не лише наміри, але й конкретні зусилля для практичного втілення вже напрацьованих антикорупційних кроків. У кожного з ініціаторів форуму є за плечима досвід антикорупційної діяльності.

Можу сказати, що партія "Народний контроль", яку я з нашою командою презентував на форумі, вже сьогодні втілює у життя Антикорупційний план, що складається з 7-ми кроків.

Так, на на Львівщині новообраний мер міста Дрогобич Тарас Кучма ініціював позаплановий аудит використання бюджету міста.

Призначений заступником міського голови у Дніпродзержинську депутат від "Народного контролю" – склав свій мандат, щоб не бути "сумісником".

На Вінничині наші активісти домоглися звільнення директорки департаменту охорони здоров'я, підозрюваної у корупції. Окрім того, на звільнену екс-чиновницю складено протокол про корупційне правопорушення (чиновниця довго не могла звільнити із посади головного лікаря Вінницької міської МСЕК – Віктора Власюка, якого неодноразово підозрювали у хабарництві. Також, майже рік шукала причини, щоб не вселити в гуртожиток студентів-переселенців).

На Хмельниччині та у Кіровограді активісти допомагають бійцям АТО та їх родинам отримати належні їм за законом земельні ділянки, при тому викривають хабарницькі схеми.

На Волині представники "Народного контролю" добиваються включення активістів від волонтерських і громадських організацій у виконкоми міськрад, ініціюють прозоре обговорення бюджету міст, відстоюють прозорі конкурси.

Наступний антикорупційний форум вже відомо, що пройде у Харкові 18 січня, згодом у Львові і Дніпропетровську. Ці форуми мають стати платформою для обміну досвідом та консолідації зусиль антикорупційних активістів з усієї України та тих політиків, які після Майдану прийшли у владу, і за 2 роки роботи показали результат в протидії корупції, а не у її дахуванні.



Потрібно, щоб в Україні сформувався широкий антикорупційних рух. Адже, зараз єдине чого боїться влада, яка геть попустилася берегу – це свідомі та активні люди. Тому важливо зараз забезпечити активний легітимний тиск суспільства на владу.

Народний депутат України,

Секретар Комітету з питань запобігання і протидії корупції,

лідер партії "Народний контроль"

Дмитро Добродомов

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Уряд ''Народної довіри''

Політична платформа партій демократичної опозиції покаже майбутніх міністрів ще до виборів. "Народний контроль" та "Громадянська позиція" ухвалили важливе рішення: створити спільну політичну платформу "Народної довіри" для партій демократичної опозиції...

''Народний контроль'' вимагає дострокових президентських та парламентських виборів

Лише одночасні дострокові вибори президента України та народних депутатів до Верховної Ради зможуть зняти напругу у суспільстві та стабілізувати ситуацію в країні...

''Народний контроль'' пропонує скоротити кількість нардепів та забирати мандати в депутатів-прогульників

Ми пропонуємо скоротити кількість депутатів Верховної Ради з 450 до 300, забирати мандат в нардепа, який прогуляв понад 50% засідань сесії, а також обмежити перебування на посаді народного депутата до двох термінів підряд...

Демократична опозиція має висунути єдиного кандидата в президенти

Наступного року має пройти праймеріз серед кандидатів від партій демократичної опозиції, переможець якого стане об'єднаним кандидатом у президенти...

НАЗК фальшує результати перевірок декларацій: ДОВЕДЕНО СУДОМ

Сьогодні Печерський суд м. Києва не знайшов складу правопорушення в абсолютно фейкових звинуваченнях НАЗК щодо прочитаної мною лекції. НАЗК склало на мене протокол через прочитану лекцію, за яку я отримав гонорар, сплатив усі податки та чемно вказав це у декларації...

''Народний контроль'' пропонує обирати нардепів максимум на два терміни

Ми виступаємо за обмеження перебування на посаді народного депутата до двох термінів підряд та скорочення кількості депутатів у Верховній Раді з 450 до 300...