Антикорупційний форум: ми об'єднаємо не лише наміри, а й конкретні дії
Другий антикорупційний форум, який 23 грудня відбувся у Києві довів, що суспільство чекає на очищення влади, і втомилось від одних обіцянок боротися з корупцією, які досі не призвели до посадок хоча б кількох топ-корупціонерів.
Більше того, форум показав, що суспільство хоче, а головне – готове включитися у антикорупційну боротьбу. Адже, коли люди бачать повну імпотентність правоохоронних органів, коли бачать, що більшість депутатів звинувачує один одного, але потім разом голосують за корупційні закони – так само, як було під час Майдану – люди хочуть взяти ситуацію в свої руки, але виникає логічне питання – як?
Отже, ми зібрались на антикорупційному форумі разом, і нас було понад 6 тисяч. Ми хотіли скоординувати свої власні дії у боротьбі з корупцією, щоб поодинокі ініціативи могли викликати ефект синергії.
Ми розуміємо, що при тих правоохоронних органах та судах, які наразі є в Україні – одними заявами про існування корупції, депутатськими та журналістськими розслідуваннями, можна добитися лише поодиноких результатів. Як це наприклад було із відставкою Паскала чи звільненням пана Терещука з посади начальника ГУ НП Києва.
Це позитивна динаміка, але є й інші, скажімо, як очільник ДФС пан Насіров, очільники правоохоронних органів Аваков та Шокін – при посадах залишаються, і нікуди йти не спішать.
Також ми розуміємо, і бачимо, що ухвалені нами антикорупційні закони будуть не варті й паперу, на якому вони написані, якщо їх не буде кому виконувати, і якщо їх виконання не буде контролювати суспільство.
Тому, у нас немає іншого виходу, окрім консолідації зусиль один одного і об'єднання в широкий антикорупційний рух. І всім скептикам, хочу сказати, що сам факт того, що форум відбувся і зібрав таку кількість людей – доводить, що ми можемо акцентувати увагу не на власних амбіціях, а на тому, що нас об'єднує – бажанні будувати Україну без корупції!
Отже, тепер ми має об'єднати не лише наміри, але й конкретні зусилля для практичного втілення вже напрацьованих антикорупційних кроків. У кожного з ініціаторів форуму є за плечима досвід антикорупційної діяльності.
Можу сказати, що партія "Народний контроль", яку я з нашою командою презентував на форумі, вже сьогодні втілює у життя Антикорупційний план, що складається з 7-ми кроків.
Так, на на Львівщині новообраний мер міста Дрогобич Тарас Кучма ініціював позаплановий аудит використання бюджету міста.
Призначений заступником міського голови у Дніпродзержинську депутат від "Народного контролю" – склав свій мандат, щоб не бути "сумісником".
На Вінничині наші активісти домоглися звільнення директорки департаменту охорони здоров'я, підозрюваної у корупції. Окрім того, на звільнену екс-чиновницю складено протокол про корупційне правопорушення (чиновниця довго не могла звільнити із посади головного лікаря Вінницької міської МСЕК – Віктора Власюка, якого неодноразово підозрювали у хабарництві. Також, майже рік шукала причини, щоб не вселити в гуртожиток студентів-переселенців).
На Хмельниччині та у Кіровограді активісти допомагають бійцям АТО та їх родинам отримати належні їм за законом земельні ділянки, при тому викривають хабарницькі схеми.
На Волині представники "Народного контролю" добиваються включення активістів від волонтерських і громадських організацій у виконкоми міськрад, ініціюють прозоре обговорення бюджету міст, відстоюють прозорі конкурси.
Наступний антикорупційний форум вже відомо, що пройде у Харкові 18 січня, згодом у Львові і Дніпропетровську. Ці форуми мають стати платформою для обміну досвідом та консолідації зусиль антикорупційних активістів з усієї України та тих політиків, які після Майдану прийшли у владу, і за 2 роки роботи показали результат в протидії корупції, а не у її дахуванні.
Потрібно, щоб в Україні сформувався широкий антикорупційних рух. Адже, зараз єдине чого боїться влада, яка геть попустилася берегу – це свідомі та активні люди. Тому важливо зараз забезпечити активний легітимний тиск суспільства на владу.
Народний депутат України,
Секретар Комітету з питань запобігання і протидії корупції,
лідер партії "Народний контроль"
Дмитро Добродомов
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.