Бути чи не бути? Парламент має останній шанс стати на бік народу
Як вийти з політичної кризи і як жити з "недовідставленим" Кабміном?
Старий олігархат через депутатів-маріонеток, та "ручний" Кабмін продовжує "рулити" і бути головним гравцем у закулісних іграх. Та нарешті політичний маскарад був змушений зіграти за всіма правилами жанру і у день голосування за відставку Уряду маски довелося зірвати! Ми чітко побачили, хто є хто і за чиї інтереси тремтить, та які "договорняки" укладаються між "новою владою", "псевдоопозицією".
Направду, ми отримали черговий серйозний урок, який дає привід серйозно задуматися. Зокрема, виборцям – скільки нардепів справді дбають про ваші інтереси та небайдужі до вашої думки?
Так, "Опозиційний блок" остаточно зруйнував міф про свою принципову опозиційність, якою відверто дурив свого виборця на сході. Залишивши сесійну залу після визнання роботи Уряду незадовільною, "Оппоблок" публічно довів співпрацю "проєвропейського" Яценюка і Ахметова, змову "псевдоопозиціонерів" із "псевдореформаторів".
Та якщо від "Оппоблоку" не варто було очікувати чесної гри, то найбільше питань до пропрезидентської фракції. Майже третина БПП – попри заяву Президента про доцільність повного перезавантаження Кабміну – саботували голосування за відставку Уряду. Що це? Вміння читати між рядками "звернення" Гаранта? Чи не виконати зобов'язання перед своїм "годувальниками" страшніше, аніж відкрито піти проти волі Президента?
Якщо між Президентом і Премʼєром немає домовленостей, і Порошенко не покриватиме учасників вистави "Звільнити Сєню" від БПП, то усю цю третину депутатів мають погнати із фракції.
Інакше її мають добровільно залишити представники "ліберального" антикорупційного крила БПП. Саме так більше, ніж півроку тому, вчинив і я, бо не розумів, як можна представляти політсилу, дії якої настільки розходяться із словами.
Понад те, сьогодні є чітке розуміння, що зберігати коаліцію довкола Премʼєр-міністра, який втратив довіру народу, – злочинна безвідповідальність перед людьми. Саме тому разом зі своїми колегами із "Народного контролю" Олегом Мусієм і Богданом Матківським ми офіційно залишили ряди коаліції. Перебувати у ній за нинішніх умов – лицемірство і самообман. Тішить, що адекватно на останні події відреагували і фракції "Батьківщина" і "Самопоміч". Питання – як тепер буде діяти фракція Олега Ляшка.
Річ у тім, що якщо Уряд остаточно втратив легітимність в очах людей, то Парламент ще має змогу змити з себе свою ганьбу, довести, що служить народу, а не олігархам.
Є всі правові підстави повернутися до розгляду питання про відставку Уряду. Адже фарс 16 лютого відбувся з грубим порушенням Регламенту ВРУ – статей 231 та 232-ї. Резолюцію не розглянули в комітетах, як того вимагає Закон про регламент. А вже після голосування деякі народні депутати звернулись до головуючого та Апарату ВРУ із заявами про те, що під час розгляду питання їх картки не спрацювали.
З огляду на це, результати голосування за проект Резолюції про відставку Кабміну не можна вважати законним.
Тому, з колегами із "Народного контролю" ми уже зареєстрували (при чому не без спротиву в Апараті ВРУ) проект Постанови про скасування результатів голосування за Резолюцію недовіри Уряду, і її новий розгляд згідно із регламентом.
Зараз потрібно, якнайшвидше розглянути Постанову у сесійній залі, адже це реальний шанс виправити помилку, яка може виявитися трагічною для країни.
Не хочу бути голослівним, але цей зареєстрований проект – рубікон для парламентарів, які 16 лютого вирішили залишитися іграшками в чужих руках, перехрестя, на якому вони повинні остаточно визначитися, яким шляхом рухатися далі – стати на бік інтересів народів чи залишитися слугами олігархату.
На відміну від Уряду, Парламент ще має шанс, і вочевидь, цей шанс – останній!
Секретар Комітету з питань запобігання і протидії корупції,
лідер партії "Громадський рух "Народний контроль"
Дмитро Добродомов
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.