15 червня 2016, 13:53

Тарифні ''залаштунки'': призначеним без конкурсу керівникам газових держпідприємств платять мільйонні зарплати

Закриті конкурси і шалені зарплати! За "зачиненими дверима" державних нафтогазових гігантів залишається чимало таємниць. І платять за ці "секрети" зі своїх власних кишень прості українці. Адже "утримання" держпідприємств газового сектору частково закладене у тарифи на газ і тепло.

Після чергового підвищення тарифів, як народний депутат, вирішив поцікавитися, у скільки ж обходиться споживачам газу безбідне життя керівництва таких компаній як "Нафтогаз", "Укртрансгаз", "Укргазвидобування". Та, як виявилося, зарплати керівників держпідприємств – це велика таємниця і конфіденційна інформація.

Наразі відповідь маю лише від НАК "Нафтогаз". В їхньому листі вказано (а також оприлюдненій на сайті підприємства декларації про доходи А. Коболєва) – оплата праці дев'ятьох представників керівного складу компанії обійшлась бюджету у майже 8 млн. грн. на рік (ідеться про 2015-й, коли діяли обмеження на надбавки та премії).



В "Укртрансгазі" та "Укргазвидобуванні" надавати інформацію про зарплати керівництва взагалі відмовляються. При цьому посилаються на рішення КСУ, що майновий стан особи – конфіденційна інформація, та на норми законів "Про інформацію" та "Про захист персональних даних" (детальніше тут)

Проте, даючи такі відповіді, представники компаній, вочевидь, не беруть до уваги той факт, що вони – працівники підприємств, що належать державі. Адже засновником обох компаній є "Нафтогаз", а засновник "Нафтогазу", нагадаю, – держава. І хоча форма управління цими компаніями "публічне акціонерне товариство", вони не перестають через це належати державі. Відтак повинні звітувати перед суспільством про отримані з бюджету кошти, в тому числі свої зарплати.

Окрім того, обрахування заробітної платні працівникам "Укртрансгазу", "Укргазвидобування" встановлюється Постановою КМУ (навіть якщо виплачується вона з власних рахунків, це все одно витрачання бюджетних коштів). А у Законі "Про доступ до публічної інформації" чітко написано про заборону обмежувати доступ до інформацію щодо розпорядження бюджетними коштами.



Відтак, я уже підготував депутатський запит, який має бути оголошений вже у цю п'ятницю. Про подальші результати цієї справи обов'язково проінформую згодом.

Наразі ж хочу звернути увагу на ще один важливий момент – як призначалися керівники цих підприємств.

Виявляється, щоб обрати "топ-менеджмент" газових держпідприємств, відкритий конкурс НЕ потрібен.

І хоча нещодавно керівник "Укргазвидобування" Олег Прохоренко на моє пряме запитання, чи був він призначений по конкурсу, відповів ствердно, від "Нафтогазу" на моє звернення з цим же питанням я отримав геть іншу відповідь.



Виявляється, рівно рік тому Уряд (тоді ще під керівництвом А. Яценюка) вніс зміни до своєї ж Постанови N777. Відповідно до цих змін, керівників таких підприємств як "Укртрансгаз", "Укргазвидобування" можна призначати не за результатами відкритого конкурсу, а за "внутрішніми оціночними процедурами".

Дійсно, навіщо публічна конкуренція при обрані керівника держаної газовидобувної компанії, коли можна тихо призначити кого потрібно?!

Ця історія – ще один доказ необхідності повноцінного аудиту діяльності Уряду Яценюка та ревізії роботи всіх держпідприємств, а особливо газового сектору. І як би не опиралися цьому вже "нові схемщики", рано чи пізно їм всім за свої зловживання таки доведеться відповідати: і перед законом, і перед людьми.

Народний депутат України,

Секретар Комітету з питань запобігання і протидії корупції,

лідер партії "Народний контроль"

Дмитро Добродомов

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Уряд ''Народної довіри''

Політична платформа партій демократичної опозиції покаже майбутніх міністрів ще до виборів. "Народний контроль" та "Громадянська позиція" ухвалили важливе рішення: створити спільну політичну платформу "Народної довіри" для партій демократичної опозиції...

''Народний контроль'' вимагає дострокових президентських та парламентських виборів

Лише одночасні дострокові вибори президента України та народних депутатів до Верховної Ради зможуть зняти напругу у суспільстві та стабілізувати ситуацію в країні...

''Народний контроль'' пропонує скоротити кількість нардепів та забирати мандати в депутатів-прогульників

Ми пропонуємо скоротити кількість депутатів Верховної Ради з 450 до 300, забирати мандат в нардепа, який прогуляв понад 50% засідань сесії, а також обмежити перебування на посаді народного депутата до двох термінів підряд...

Демократична опозиція має висунути єдиного кандидата в президенти

Наступного року має пройти праймеріз серед кандидатів від партій демократичної опозиції, переможець якого стане об'єднаним кандидатом у президенти...

НАЗК фальшує результати перевірок декларацій: ДОВЕДЕНО СУДОМ

Сьогодні Печерський суд м. Києва не знайшов складу правопорушення в абсолютно фейкових звинуваченнях НАЗК щодо прочитаної мною лекції. НАЗК склало на мене протокол через прочитану лекцію, за яку я отримав гонорар, сплатив усі податки та чемно вказав це у декларації...

''Народний контроль'' пропонує обирати нардепів максимум на два терміни

Ми виступаємо за обмеження перебування на посаді народного депутата до двох термінів підряд та скорочення кількості депутатів у Верховній Раді з 450 до 300...