9 грудня 2016, 17:28

День боротьби з корупцією святкують... старі і нові корупціонери

За три роки країна так і не побачила головного результату боротьби з корупцією – ув'язнення корупціонерів та повернутого країні майна.

Сьогодні відзначається Міжнародний день боротьби з корупцією. Хотів би написати, що вітаю з цим святом, але, зважаючи на "результати" антикорупційної боротьби в нашій країні, – якось не до святкувань.

Боротьба з корупцією має приносити два конкретних результати: посаджені корупціонери та повернуте державі вкрадене у неї майно.

Що ж ми бачимо за три роки роботи? З однієї сторони, ухвалені справді революційні закони, які дали старт для роботи НАБУ, НАЗК, Антикорупційної прокуратури, відкрили реєстри власності і показали статки чиновників завдяки впровадженню системи е-декларування.

В той же час зі всіх VIP-чиновників за минулий рік в Україні сіли в тюрму лише троє слідчих і голова сільради. Це при тому, що всім відомо про корупцію на митниці, на держпідприємствах, в Уряді та інших органах влади.

Чисельні депутатські та журналістські розслідування показали, хто очолює корупцію в нашій країні. Але у підсумку маємо поодинокі відставки і жодних ув'язнень.

Із поверненням державі вкраденого майна ситуація не краща. У поточному році вдалося повернути лише 149 тисяч (!) із запланованих 7,7 млрд (!) гривень.

Що робити у цій ситуації?

Перше, є ще надія на роботу слідчих НАБУ (саме вони є ініціаторами нових розслідувань, які 2 роки гальмувалися в ГПУ).

Друге, треба посилювати кримінальну відповідальність за хабарництво на всіх рівнях (включно із запровадженням довічного ув'язнення для ТОП-корупціонерів).

Третє, щоб підозрювані хабарники не втікали за кордон, треба обмежити можливість виходу під заставу для підозрюваних у розкраданні держмайна та спійманих на хабарах чиновників.

Четверте, розглядати розслідувані НАБУ справи має новий Антикорупційний суд, який буде незаангажованим від політичного впливу.

І п'яте, те, про що ми всі говорили цього тижня, – з 2004 року більшість політиків представлених і сьогодні у Парламенті, обіцяють скасувати недоторканність для "касти обраних". Але і до нині ми маємо щоразу проходити всі кола пекла, аби дозволити слідчим розслідувати справи, де підозрюваним є хтось із депутатів.

Чи буде нинішня влада робити бодай крок, аби боротьба з корупцією відбувалась, а не імітувалась? Гадаю, за три роки ми всі побачили справжні наміри і урядовців, і коаліціантів, рішеннями котрих керує Банкова.

Тож, як і три роки тому, починати зміни ми маємо з себе. І навіть будучи в опозиції не втомлюватися нагадувати владі, що треба робити.

Народний депутат України,

Секретар Комітету з питань запобігання і протидії корупції,

лідер партії "Народний контроль"

Дмитро Добродомов

Уряд ''Народної довіри''

Політична платформа партій демократичної опозиції покаже майбутніх міністрів ще до виборів. "Народний контроль" та "Громадянська позиція" ухвалили важливе рішення: створити спільну політичну платформу "Народної довіри" для партій демократичної опозиції...

''Народний контроль'' вимагає дострокових президентських та парламентських виборів

Лише одночасні дострокові вибори президента України та народних депутатів до Верховної Ради зможуть зняти напругу у суспільстві та стабілізувати ситуацію в країні...

''Народний контроль'' пропонує скоротити кількість нардепів та забирати мандати в депутатів-прогульників

Ми пропонуємо скоротити кількість депутатів Верховної Ради з 450 до 300, забирати мандат в нардепа, який прогуляв понад 50% засідань сесії, а також обмежити перебування на посаді народного депутата до двох термінів підряд...

Демократична опозиція має висунути єдиного кандидата в президенти

Наступного року має пройти праймеріз серед кандидатів від партій демократичної опозиції, переможець якого стане об'єднаним кандидатом у президенти...

НАЗК фальшує результати перевірок декларацій: ДОВЕДЕНО СУДОМ

Сьогодні Печерський суд м. Києва не знайшов складу правопорушення в абсолютно фейкових звинуваченнях НАЗК щодо прочитаної мною лекції. НАЗК склало на мене протокол через прочитану лекцію, за яку я отримав гонорар, сплатив усі податки та чемно вказав це у декларації...

''Народний контроль'' пропонує обирати нардепів максимум на два терміни

Ми виступаємо за обмеження перебування на посаді народного депутата до двох термінів підряд та скорочення кількості депутатів у Верховній Раді з 450 до 300...