Сміттєва криза у Львові: разом врятуємо місто
"Народний контроль" пропонує відкинути політичні протиріччя та об'єднатися заради порятунку Львова від екологічної загрози, що нависла над містом.
Понад півроку питання сміттєвої кризи не зникає з інформаційного простору. Адже на вивіз відходів із міста йдуть мільйони з бюджету, але комплексно питання не вирішується.
Проблема зі сміттям не виникла вчора, ця загроза нависала над Львовом ще з перших днів роботи Андрія Садового на посаді міського голови, ще з далекого 2006 року. Проте замість того, аби виконувати власні обіцянки, Садовий 10 років не вирішував проблему, й у підсумку сміттєва криза "зняла усі маски" та розвіяла міф про господарника Садового, який він так довго вибудовував через власні ЗМІ.
Після трагедії і закриття звалища, мер обіцяв оголосити інвестиційний конкурс на побудову сміттєпереробного заводу та рекультивацію Грибовицького сміттєзвалища, але вкотре обіцянки залишилися обіцянками. І господарська проблема вже стає екологічною, і з огляду на її масштаб виливається у політичну площину.
Адже не менш важливою у сміттєвій кризі є і роль Президента. Замість того, аби допомогти львів'янам уникнути сьогоднішньої екологічної загрози, на Банковій вже думають про наступні президентські вибори та про те, як понизити рейтинг потенційного кандидата в Президенти Андрія Садового. Жодної допомоги від центральної влади Львів не отримав, до того ж, саме після вказівок з Адміністрації Президента Львів потрапив у сміттєву блокаду, залишившись віч-на-віч з проблемою.
Львів'яни мудрі, та прекрасно розуміють відповідальність як мера, так і Президента в сміттєвій кризі. Я переконаний, що візьмуть це до уваги під час наступних виборів. Але ми маємо чітко зрозуміти, що зараз Львів у небезпеці. І з потеплінням тонни сміття спровокують сморід, спалахи інфекцій та інші неминучі наслідки. Тому зараз, забувши про партійну приналежність, усі мають об'єднатися задля подолання сміттєвої кризи.
"Народний контроль" пропонує створити Комітет екологічного порятунку Львова, до якого увійдуть усі ті, кому не байдужа доля міста, і головне, хто спроможний працювати і вкласти свою лепту у вирішення проблеми. І не лише політики та чиновники, а й, перш за все, екологи, громадські активісти та представники бізнесу мають об'єднатися у цьому комітеті, щоб напрацювати чіткий, покроковий план подолання кризи з чітким зазначенням їх строків виконання.
Для максимальної прозорості та висвітлення роботи комітету до нього мають увійти журналісти. І найголовніше те, що очолити йому мусить НЕ ПОЛІТИК. Це стане запорукою успішної роботи комітету.
Львів у багатьох питаннях був показовим містом. І саме зараз він має стати прикладом для усієї країни. Прикладом консолідації та ефективності дій. Напрацьована система виходу зі сміттєвої кризи може стати "дорожньою картою" для інших регіонів, і у разі втілення зможе допомогти уникнути чималої кількості проблем, зайвих витрат із бюджету, а головне – унеможливити повторення трагедій, які можуть коштувати життів.
Відкинемо усі амбіції, забудемо про рейтинги та разом станемо на порятунок міста!
Народний депутат України,
Секретар Комітету з питань запобігання і протидії корупції,
лідер партії "Народний контроль"
Дмитро Добродомов
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.