Саша Дрік Голова ГО «Декларації під контролем», член Ради громадського контролю НАБУ

2 роки люстрації - судді-маріонетки Президента в КСУ хочуть вбити Закон ''Про очищення влади''

27 жовтня 2016, 02:04

За 2 роки після Євромайдану люстрація залишається єдиним законним інструментом, який забороняє бойкам, льовочкіним, шуфричам, королевським, ківаловим та ще тисячам високопосадових членів банди Януковича повернутись у високі кабінети.

Поки 10 років діє Закон "Про очищення влади", їм заборонено бути міністрами, прокурорами, податківцями, очолювати адміністрації чи займати інші керівні посади в органах виконавчої влади.

Тому Закон постійно намагаються скасувати чи обійти. В основному – через суди. І головна загроза – в Конституційному суді.

Закон "Про очищення влади" ставив перед собою два ключових завдання:

1. заборонити доступ до влади високопосадовцям часів Януковича

2. виявити та заборонити доступ до влади корупціонерам через перевірку декларацій


За офіційними даними дворічного звіту Департаменту з питань люстрації Мін'юсту на чолі з Тетяною Козаченко, з першим завданням Закон впорався на 98%. "Недолюстрованих" ми знаємо поіменно: добиваючись їх звільнення за нашим топ-50.(Тут і далі - матеріали зі звіту )

Всього приблизно 5 000 осіб, високопосадовців часів Януковича і розстрілів Майдану отримали заборону повертатись на державні посади протягом 10 років. Імена цих посадовців ми збираємо в нашому Реєстрі осіб, що підлягають люстрації.При цьому мова йде саме про заборону, а не звільнення. Це важливо, тому що в кілька разів більше посадовців звільнились через люстрацію за власним бажанням, ніж було звільнені за законом із внесенням до Державного реєстру. Однак це не звільняє їх від люстраційних заборон. Це також важливо, наприклад, тому, що у нинішньому складі парламенту є 21 народний депутат, які підпадають під люстраційні заборони. Їх неможливо звільнити з виборних посад (оскільки це було б порушенням Конституції), але поки діє Закон, їм заборонено займати посади в органах виконавчої влади.

Вигнати їх з виборних посад все ж можливо – якщо ви не проголосуєте за люстрованих на наступних виборах. З цією метою в парламенті більше року тому було зареєстровано проект змін до Закону, схвалений Венеційською комісією. Одна зі змін пропонує розповсюдити на кандидатів на виборні посади обов'язок зазначати, чи на них розповюджуються люстраційні заборони – для того, щоб кожен громадянин міг зробити свідомий вибір. Люстровані це розуміють, тому 47 народних депутатів з "Опозиційного блоку", половина з яких самі підлягають люстрації, звернулися до Конституційного Суду з проханням скасувати свою люстрацію.

КСУ почав розгляд справи півтора роки тому, і в 15 разів (!) порушивши строки розгляду, досі не виніс жодного рішення. Судді неодноразово робили спроби скасувати закон, але досі нам вдавалось закон захистити. Справа у тому, що третина чинного складу КСУ – ті самі судді, що ухвалили рішення про зміну Конституції у 2010, що призвело до захоплення влади Януковичем у неконституційний спосіб. За це парламент ще в 2014 році постановив їх звільнити за порушення присяги судді.

Петро Порошенко, тоді народний депутат, теж проголосував за цю постанову. Але ставши Президентом, так і не звільнив суддів, призначених за своєю квотою. Парламент також постановив Генпрокуратурі відкрити провадження і притягнути усіх винних до відповідальності. ГПУ справу відкрила і навіть знайшла докази вчинення суддями КСУ кримінального правопорушення, але за два роки так і не спромоглася оголосити їм про підозру. Більше того, в 2016 розслідування справи передали Департаменту Горбатюка, який Генпрокурор Юрій Луценко днями фактично розформував.

А тим часом судді Януковича в КСУ продовжують приймати Іменем України доленосні для країни рішення: про люстрацію, про е-декларування, про зміни до Конституції в частині децентралізації і правосуддя. Останніми Президент взагалі зробив для суддів КСУ подарунок - прибравши порушення присяги з переліку підстав для звільнення судді і дозволивши суддям звільняти самих себе.

27 жовтня, у четвер, судді-маріонетки Президента на чолі з головою суду Юрієм Бауліним вчергове спробують вбити люстрацію. Тому ми, як і завжди протягом останніх півтора роки, будемо захищати її від скасування.А от друге завдання Закону "Про очищення влади" - антикорупційне – було провалене Державною фіскальною слубою. Завдяки Закону "Про очищення влади" вперше в історії України в такому об'ємі були опубліковані майнові декларації посадовців всіх рівнів, які стали основою для багатьох журналістських розслідувань. Близько 700 000 посадовців ДФС, прокуратури, МВС, СБУ, обласних та районних адміністрацій, центральних органів виконавчої влади були зобов'язані опублікувати свої майнові декларації, які мали бути перевірені органами Державної фіскальної служби. ДФС із ганьбою цю перевірку провалила, враховуючи, що в самій службі рік після початку люстрації на посадах всупереч закону залишались 42% центрального апарату.Тому протягом останніх 9 місяців ми зосередились на запуску електронного декларування - інструменту, який має довести майнову люстрацію до кінця. Разом із дружніми організаціями та свідомими парламентарями ми відбиваємо незліченні атаки на е-декларування на законодавчому і технічному рівнях. Як і з люстрацією, - ніхто в найвищому керівництві держави не зацікавлений в її повноцінній роботі. Тому що перевірка декларацій не тільки є потужним антикорупційним інструментом, але й призведе до суттєвих змін в політичній системі держави. І головна проблема тут, на жаль, не в техічних невідповідповідностях форми декларацій законодавству, а в тому, що нинішнє керівництво держави є частиною системи, з якою ми боремося.

Люстрація була і залишається першим кроком до очищення влади, дія якого зберігатиметься доти, доки діє Закон. Нашим завданням є захистити його від саботажу і скасування. Продовжити справу очищення має антикорупційне законодавство, де е-декларування є ключовим елементом, яке запустить повноцінну роботу усіх нових антикорупційних інститутів.

powered by lun.ua
Коментарі — 29
Volodymyr Parkhomenko _ 28.10.2016 12:29
IP: 195.162.90.---
Тільки або сліпий, або необізнаний з текстом нашої Конституції, або недобросовісний не бачить, що закон "Про очищення влади" суперечить цілій низці норм Конституції – зокрема її статтям 8, 21, 43, 58, 61, 64.
Власну Конституцію поважати якось треба чи ні? Чи лише там, де вона не суперечить хотєлкам?
Андрій Бай _ 28.10.2016 11:47
IP: 46.119.45.---
700тис чиновників-ГОСПОДИ!! 1,5% НАСЕЛЕННЯ КРАЇНИ!!!!!
Andrey Kononenko _ 27.10.2016 18:52
IP: 188.163.73.---
Григорий Николаев:
Речь в этом незатейливом четверостишии шла о разросшейся до опасных размеров паразитической прослойке всяких шабуниных-дриков, смекнувших, что гораздо выгоднее не пахать, а контролировать глубину борозды.
Это общественный контроль. И ему ещё разрастаться и разрастаться.
sidor _ 27.10.2016 18:24
IP: 77.52.131.---
Tamara Stefanova:
Andrey Kononenko:
Эпоха безнаказанности заканчивается. Отвыкайте, рыги и их избиратели. За зло надо нести ответственность.
У меня два вопроса:
1. Заканчивается ли эпоха безнаказанности для гражданина Луценко Юрия Витальевича?
2. Можем ли мы отнести к "рыгам" избирателей БПП так, как именно по их списку вышеуказанный гражданин был избран в парламент?
1. Нет.
2.Да
sidor _ 27.10.2016 18:21
IP: 77.52.131.---
Григорий Николаев:
sidor:
Гарик Джугашвили:
...Традиционный скреп – то кота на фаллос любите натягивать (даже памятник котое...бам поставили)...
Вы, как всегда, всё немного перепутали. Не памятник, а памятники; не котое_ам, а кошкодаву; не они, а мы.
не, не перепутал. Даже есть фото. От оно h.t.t.p.s://pbs.twimg.com/media/CdssKS9W8AAw58d.jpg
В народе он получил название – "Памятник зоофилам".
А про Панина (любимчик путина), которые трахает свою собаку – даже Мордоровские СМИ гудят.
По поводу педофилии путина, надеюсь, у вас вопросов нет? Вот как бы ы отнеслись, если бы Янукович подошел к вашему внуку, поднял рубашку и поцеловал в животик? Были бы на "седьмом небе" от восторга? Но нормальные люди по другому реагируют на такие "выходки", даже если это главарь страны...
Так шо российские скрепы так и прут. А им еще гейевропа не нравиться! Так в гейеропе трахают хоть людей а "скрепники" – животных.
Andrey Kononenko _ 27.10.2016 16:31
IP: 188.163.73.---
Григорий Николаев:
До чего же я устал от этих криков:
Запретить! Прижать к ногтю! Садить! Люстрировать!
Объясняемых привычкой всяких дриков
Не творить и созидать, а контролировать.
Эпоха безнаказанности заканчивается. Отвыкайте, рыги и их избиратели. За зло надо нести ответственность.
vurobnuk _ 27.10.2016 15:26
IP: 212.86.228.---
Григорий Николаев:
Памятник кото...бу всі бачили. а хто такий котодав?)))))))))
vurobnuk _ 27.10.2016 15:01
IP: 212.86.228.---
sidor:
+5))))))))))))))))))
sidor _ 27.10.2016 14:58
IP: 77.52.47.---
Гарик Джугашвили:
sidor:
Гарик Джугашвили:
Ігор Семеннюк:
Много ошибок картошка чуть не погорела...
шо, в котельной топке жаришь?
Завтра пойду топить.
теперь понятно, че ты себе погонялы такие выбирал – Взадов, Жопов...Традиционный скреп – то кота на фаллос любите натягивать (даже памятник котое...бам поставили), то Панин собаку трахает...Сцарь педофил...Ух и развратники вы...
sidor _ 27.10.2016 14:47
IP: 77.52.47.---
Гарик Джугашвили:
Ігор Семеннюк:
Много ошибок картошка чуть не погорела...
шо, в котельной топке жаришь?
vurobnuk _ 27.10.2016 14:46
IP: 212.86.228.---
Григорий Николаев:
Григорий Николаев:
До чего же я устал от этих криков:
Запретить! Прижать к ногтю! Садить! Люстрировать!
Объясняемых привычкой всяких дриков
Не творить и созидать, а контролировать.
Совкова спадщина...))))))))))))
А ще властьимущие хочуть розподіляти блага, як колись комуністи.
Ігор Семеннюк _ 27.10.2016 14:20
IP: 104.199.33.---
Гарик Джугашвили:
К сведению. Я работаю уже 15 лет в должностях главного инженера, директора.
Тема была чуть чуть другая. И вопрос стоит не в том кто брал а кто не брал. Вопрос в том должны ли люди отвечать за нарушение закона. За то что создавали систему круговой поруки и кругового хищения.В первую очередь те кто имеет в своих руках власть. Государственную, судебную.
Почитайте свежую информацию по ссылке zaxid.net/news/showNews.do?u_volinskogo_mitnika_ta_yogo_rodini_viyavivsya_park_elitnih_avtomobiliv&objectId=1407798 и скажите должны ли такие государственные чиновники оставаться дальше на своих местах? А их начальники?
vurobnuk _ 27.10.2016 14:10
IP: 212.86.228.---
Гарик Джугашвили:
Гарик Джугашвили:
Ігор Семеннюк:
Ваша позиция разделяется многими на Украине, но вот представьте ситуацию, что Вы стали начальником и директором или ещё каким нибудь управляющим, то скажите мне честно: – Вы бы не отказались прихватизировать, то что плохо лежит!?
– И далее, процесс честности не делается расстрелами, этот процесс должен проходить мирно, как в школе учат детей любви и уважению к стране к людям к закону, а просто кинуть коктейль молотова в милицию и ждать, что что все разом станут честные – это глупо!!!
Ось в цім і вся суЧность москвинів!!
Прихвати-зувати, віджати... Але боронь Боже москвина за це "коктейлем Скрябіна" вй...ти.)))))
Вадим Волков _ 27.10.2016 13:37
IP: 95.133.225.---
Предлагаю ЗАБАНИТЬ БЛОГ Игоря Луценко " У зама гонтаревой обшук" ОТКЛЮЧИВШЕГО КОММЕНТАРИИ...
СЛЫШИШЬ ДЕПУТАТИЩЕ твои мысли нам неинтересны!
SARA21 _ 27.10.2016 11:47
IP: 91.226.4.---
Очистіть спочатку від корупції президента і прокурора,а судді від страху самі очистяться.
Ігор Семеннюк _ 27.10.2016 10:55
IP: 104.155.84.---
Гарик Мортиросян:
Да, Вы правы. Я злой. Но не потому что мне "мозги сбили" революцией, а потому что результат от жертв революции пока получаем не тот который ожидали. А тот о котором пишете Вы – одни воры заменяются другими. И чем дальше тем чётче это прослеживается.
Но это совсем не значит что воров не надо выгонять с власти.
Просто способ был выбран самый гуманный – наворовал, сажал невинных, выпускал или не сажал бандитов – иди с миром только не будешь иметь возможность делать это же 10 лет. А всё что наворовал – твоё. Скорее всего нынешняя власть примеряла решение на себя.
По этому я злой и не я один.
Нужно было учится у советов. Всё забрать и расстрелять.Именем революции. Что бы тогда Вы говорили о притеснениях гражданских прав, интересно. Или тогда сидели бы все тихо и молчали в тряпочку.
Вадим Волков _ 27.10.2016 10:54
IP: 95.133.225.---
Администрация Украинская Правда!
Не публикуйте блоги лиц, которые ОТКЛЮЧАЮТ КОММЕНТАРИИ, пример Антон Геращенко "Как паяцу алкогольного амплуа Александру Захарченко дали "роль" "премьер-министра" ДНР".
Пускай пишут для себя, если нравится...
Уберите МНЕНИЯ этих индивидуумов, боящихся коммуникации с народом!
peanch _ 27.10.2016 10:50
IP: 5.1.10.---
Совет остальным экспертам и спасителям как правильно критиковать Порошенко, безпроигрышный вариант. Нужно заявить что угодно, тут нет предела вашей фантазии. Ну, к примеру, "Злочинна влада собирается залезть на стол и навалить кучу дерьма". После, когда этого не произошло, следует заявить "Этого не случилось из-за моей деятельности и давления". Профит:)
Вадим Волков _ 27.10.2016 10:37
IP: 95.133.225.---
Распустить данный состав КС немедленно!
Oleksandr Kyrychenko _ 27.10.2016 09:38
IP: 104.155.22.---
"Якщо "ґарант"... не дерибане..., під себе... все... не грeбе...;

ніхто... в Державі... нічого... не вкраде...!!!"

ЧОРНИЙ.
Basta13 _ 27.10.2016 09:28
IP: 212.92.233.---
Не пора ли люстрировать Порошенка?
hrim _ 27.10.2016 09:19
IP: 195.22.112.---
Про спробу обійти люстрацію є повідомлення у "ЖИТТЯ" УП: "Соратника Табачника пропонують призначити головою Нацагентства якості вищої освіти". Тому, АВТОР недаремно "б'є" ТРИВОГУ.
Виктор Тарасов _ 27.10.2016 09:18
IP: 46.175.78.---
Шановна Саша. Є таке поняття – замовник. Хто в цьому випадку замовник? Відповідь очевидна – президент Порошенко дав наказ кишеньковим та "підвішеним" кримінальними справами суддям наказ – найти можливість для скасування. Хто повинен нести найбільшу кримінальну відповідальність, виконавець чи замовник?
sidor _ 27.10.2016 09:06
IP: 77.52.47.---
Гарик Мортиросян:
... жуткое уголовное дело недавно передали в суд правоохранители российского Новокузнецка. На скамье подсудимых оказались двое местных жителей, которые сначала познакомились с девушкой, затем, как водится у россиян, распивали с ней спиртные напитки, после чего изнасиловали, а потом – убили и съели на закуску.
20 октября с.г. новокузнецким людоедам Кириллу Немыкину и Сергею Метляеву вынесли приговор всего лишь по 12 лет лишения свободы каждому с отбыванием наказания в колонии строгого режима. Относительно малыми сроками людоеды отделались благодаря тому, что российский суд принял во внимание, что орки являются любящими мужьями, хорошими отцами и просто отличными ребятами, а также положительно характеризуются по месту работы.
vurobnuk _ 27.10.2016 08:58
IP: 212.86.228.---
aeroflot:
Абсолютно вірно підмічено.
Але для того щоб налякати теперішню владу, люстрацій в сміттєвому баку замало.
Україна та Європа1104 Aтака Путіна1245 Корупція1366 Уряд реформ410 Зеленський41
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter