20 серпня 2010, 12:39

Українське Кредо

День Незалежності це не тільки свято, а й привід для того, щоб підбити проміжні підсумки та визначити пріоритети на майбутнє. Так, незважаючи на всі наші негаразди, нам є чим пишатися і є на чому на власний розсуд і за рахунок власних сил та резервів впевнено будувати майбутнє. Але події останніх років, коли влада (незалежно від кольору) та громадяни (в усіх куточках країни) дедалі більше перетворюються на заручників популізму, а маніпуляції, що розколюють країну, стають найпоширенішими інструментами мобілізації "свого" електорату, породжують настрої невпевненості та занепокоєння.

Ми маємо реальні проблеми: відсталу економіку, тотальну корупцію, критичне зростання державних боргів, неприховані територіальні претензії з боку сусідів тощо, проте витрачаємо час і суспільну енергію на взаємопоборення і спроби ствердити перевагу однієї частини країни над іншою. Все це змушує задуматися: а наскільки ми є незалежними і відповідальними у своїх думках і оцінках? Наскільки позиції та підходи політичних сил, за які ми голосуємо, відповідають цінностям спільного буття в єдиній державі, підвищують її конкурентоспроможність на світовій арені та сприяють знаходженню адекватних відповідей на численні виклики сьогодення?



Очевидно, що не навівши лад у своїх головах, ми не дамо собі ради в будь-яких справах. Тому пропоную, хоча б на рівні негласного суспільного договору, обговорити та прийняти "Українське Кредо" як зведення наріжних принципів нашого спільного буття. Призначення цього зведення – стати прагматичною основою розбудови сучасного суспільства та модернової держави, розвиток яких ґрунтуватиметься на вільній думці та корисній соціальній дії кожного відповідального громадянина.

1. Всі ми рівні, і тому думка кожного має право на існування й суспільну підтримку, якщо вона не заперечує та не обмежує волевиявлення іншої людини.

2. Українська історія має світлі та трагічні сторінки. Ми цінуємо перші й пам'ятаємо про другі, не намагаючись перекреслити одне іншим. Ми маємо різне сприйняття минулого, проте кожен є вільним у тому, щоб брати з нього будь-що корисне для побудови спільного майбутнього.

3. Наша Батьківщина – Україна, і всі ми є її патріотами. Не існує патріотів більших чи менших, є лише проблема взаємопорозуміння та пошуку компромісів, які врахують регіональні відмінності, що існують в нашій державі.

4. Ми – єдині як політична нація і тому наша сила в поєднанні всього розмаїття культурних цінностей, політичних переконань та віросповідань.

5. Ми прагнемо жити у конкурентоспроможній країні, яка буде здатною ефективно та наполегливо захищати спільні інтереси всіх громадян на міжнародній арені.

6. Ми виходимо у побудові своєї зовнішньої політики виключно з національних інтересів. Нашими партнерами та союзниками є всі держави та народи, які з повагою ставляться до нашого прагнення самостійно визначати свій шлях та практично підтверджують свою налаштованість на взаємовигідну співпрацю.

7. Основа нашого благополуччя та розвитку – приватна ініціатива і наполеглива праця кожного, хто в змозі забезпечувати власний добробут своїми силами.

8. Ми переконані, що рівність всіх перед законом має своїм коренем готовність кожного жити за його нормами.

9. Кожен громадянин робить свій політичний вибір вільно, свідомо та відповідально, відмовляючи у підтримці політичним силам, що розколюють країну, пропагують ідеї реваншу чи послабляють економічну спроможність держави популізмом.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Як скорочували українське військо

Чисельність Збройних Сил України визначається законами. У спадок від Радянського Союзу Україна отримала майже мільйонну армію. Протягом перших чотирнадцяти років йшов болісний процес кардинального скорочення ЗСУ...

Чиновник має бути поза політикою

Реформи треба розпочинати з державної служби. Серйозні зміни в системі державного управління розпочнуться лише з прийняттям Закону про департизацію державних службовців...

Українська Шотландія?

Влада запізнюється з ухваленням рішень. Ініціативу, озвучену мною у минулому дописі (про відновлення призову), реалізовано лише учора. Цікаво скільки часу владі буде потрібно для втілення ще одного, запропонованого нижче, необхідного рішення? Ми знаємо, хто винен у подіях на Донбасі...

Час відновлювати Армію!

Наступного тижня Верховна Рада за підтримки суспільства повинна прийняти непрості політичні рішення по Збройних силах України. По-перше, маємо відновити систему мобілізації (військових комісаріатів)...

АМОСОВУ – 100

Сегодня, отмечая 100-летие Николая Михайловича Амосова, прочитав написанные им книги, глубже понимаешь какой Человек жил с тобой в одном городе, ходил (бегал!) по одним и тем же улицам...

Що я насправді сказав на ТВі

Ось посилання на недільний ефір на ТВі: http://tvi.ua/ua/watch/author/?prog=698&video=5565 Перегляньте уважно. Шановні мисливці за "дешевими" сенсаціями, редактори стрічок новин, журналісти, політики, професійні боти, тролі, "юльки" і прості дописувачі! Вивчайте першоджерела! Перевіряйте інформацію! Не коментуйте подій, яких не було! Любіть Україну! P...