Невивчена історія
Днями побував на річці Синюха у селі Торговиця Новоархангельського району Кіровоградщини (44км від Умані).
В одному зі своїх попередніх дописів я звертав увагу на те, що дослідження істориків підтверджують, що саме у цій місцевості, у 1362 році, відбулася маловідома для сучасників битва на Синіх Водах, результатом якої стало остаточне звільнення сучасної території України від монголо-татарського ярма.
Тогочасне військо, під керівництвом великого князя литовського Ольгерда, складалося з воїнів, що походили з території сучасних Литви, Білорусі та України.
І, дійсно, поки що мало хто із сучасних істориків може похвалитися тим, що достеменно володіє цією темою чи грунтовно її досліджує.
Як президент всеукраїнського благодійного фонду "Україна-ЮНЕСКО", я зустрівся і поспілкуватися з працівниками Кіровоградського педагогічного університету та представниками громадськості. Фахівці навчального закладу вже давно проводять на цій території археологічні дослідження і знайшли чимало підтверджень існування ординського поселення в селі Торговиця, яке було знищене на початку 60-х років XIV століття.
Фонд "Україна-ЮНЕСКО" запропонував відзначити у 2012 році 650-річчя битви на Синіх Водах. На ініціативу фонду вже відгукнулася Кіровоградська обласна влада, посольство Литовської республіки в Україні та громадські історичні організації. Плануємо, цього літа, спільно організувати пленери для українських художників на місці битви, а наступного року провести наукові конференції та встановити обеліск.
Робота продовжується...
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.