Українська Шотландія?
Влада запізнюється з ухваленням рішень. Ініціативу, озвучену мною у минулому дописі (про відновлення призову), реалізовано лише учора. Цікаво скільки часу владі буде потрібно для втілення ще одного, запропонованого нижче, необхідного рішення?
Ми знаємо, хто винен у подіях на Донбасі. Але це вже не має значення. Ситуацію розхитано. І домовлятися з Донбасом потрібно, виходячи з того, що маємо, а не з того, що хотілося б бачити.
Уряд має створити спеціальну комісію для розробки і внесення пропозицій по виходу із сепаратистської кризи. Комісію має очолити віце-прем'єр Гройсман. Заступниками (за згодою) можуть стати академік Геєць та директор Інституту економіки промисловості НАНУ Амоша, авторитетна людина на Донбасі.
На мою думку, центральна влада має відповідним законом надати максимально можливу економічну самостійність цьому регіону. В Центр мають відраховуватись лише визначені суми на оборону, прикордонні функції, зовнішньо-політичні потреби (10% від доходів, наприклад). При цьому регіон самостійно забезпечує фінансування всіх своїх видатків, включно з соціальними виплатами та пенсіями.
В ході підготовки законопроекту мають бути визначені параметри регіону Донбас – це одна Донецька область чи разом з Луганською.
А через 5 років експерименту запитати мешканців регіону чи варто проводити референдум щодо статусу Донбасу. І дати можливість остаточно визначитись: хочете бути в складі України і жити за її законами, чи обираєте для себе інший шлях.
Крім того, по всій країні протягом травня-червня має бути здійснена децентралізація влади, відповідно до вже напрацьованих урядом пропозицій.
Також уряд повинен виступити з ініціативою надання окремих умов для вступу у виші молоді Донбасу на території центральної та західної України за рахунок центрального бюджету.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.