Ірина Фаріон Депутат Верховної Ради України VII скликання, член Політради ВО "Свобода"

МОВА ОСВІТИ – ЦЕ МОВА ВЛАДИ

20 травня 2018, 21:43

У березні цього року звернулася я удруге (перше звернення надіслано 24.01.2017 р.) до Львівського начальника управління освіти п. З. Довганик із тією ж вимогою: закрити ВСІ російські школи чи російськомовні класи у школах міста Львова як основні вогнища сепаратизму в Галичині. Начальниця повідомила (див. відповідь від 20.02.2017 N2601-363), що у школах Львова російською мовою навчається 2 тисячі 535 учнів – і закрити ці школи неможливо через дію мовного закону "Про засади державної мовної політики", зокрема його 20-у статтю. 28 лютого 2018 року цей закон з моєї ініціятиви і зусиллями свободівців та громади СКАСОВАНО у Конституційному Суді.

То що ж тепер заважає львівській самопомічній владі негайно увідповіднити навчальний процес із конституційним полем і відповідно до тлумачення поняття "державна мова" Конституційним Судом ще 1999 року: "Виходячи з положень статті 10 Конституції України та законів України щодо гарантування застосування мов в Україні, в тому числі у навчальному процесі, мовою навчання в дошкільних, загальних середніх, професійно-технічних та вищих державних і комунальних навчальних закладах України є українська мова.

У державних і комунальних навчальних закладах поряд з державною мовою відповідно до положень Конституції України, зокрема частини п'ятої статті 53, та законів України, в навчальному процесі можуть застосовуватися та вивчатися мови національних меншин"? [http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/v010p710-99]? Підкреслюю: мовою навчання є лише українська, а вивчати можна різні мови!

Моя вимога спричинена не лише гострою фазою російсько-української війни, але невідкладною потребою реформувати освіту в контексті її повної і беззастережної українізації. Нагадаю, що мова школи – це передусім світогляд та моделі поведінки її учнів та вчителів. Російська мова – це мова українського ворога та окупанта, що в цій війні вже забрав життя близько 11 тисяч українських Героїв. Мова – це символ влади. Неприпустимо, аби в місті Степана Бандери та взагалі по всій країні існували ці залишкові тавра колоніялізму та московської окупації.

У разі бажання московитів зостатися в нашій країні (російськомовні – це не юридичний, а політичний термін, щоб затримати Україну в силовому полі Москви, про що свідчать заяви міністра закордонних справ А. Козирєва РФ ще на початку 90-х) – варто розглянути можливість створення для них та інших суботньо-недільних шкіл приватним коштом. Цього навчає нас демократичний світовий досвід, яким ми аж ніяк не можемо знехтувати в час бажаних евроінтеграційних процесів. Там вони комфортно зможуть вивчати свою мову та культуру для хатнього вжитку.

І яку, панове, я отримала відповідь від начальниці управління освіти міста Львова? Тепер Львівське управління освіти, аби не ліквідовувати освітні вогнища московського сепаратизму у Львові, покликається на нещодавно ухвалений Закон України "Про освіту", зокрема його абсолютно гібридну 7 статтю, де нацменам (насправді окупантам та їхнім нащадкам!) забезпечено право НАВЧАТИСЯ, а не лише вивчати свою рідну мову. Нагадаю, що ця принизлива і скандальна стаття ухвалена передусім завдяки депутатському лобі від партії Самопоміч, БПП і НФ. Правда, начальниця бідкається, що зазначена стаття не конкретизує, з якого часу запроваджуватиметься навчання лише державною мовою для учнів 5-11 класів... І ось днями ми отримали від Міносвіти цю відповідь: імовірно, що з жодного класу у школах нацменів не будуть навчатися лише державною мовою, бо всюди буде присутня ГІБРИДНА, а не державницька модель навчання. Про це свідчить Стаття 5 проєкту Закону України "Про середню освіту": у початковій школі державної мови від 10 до 20%; у базовій середній – від 20 до 40%; у профільній середній – не менше 60% чи 80%...

Отже, щоб зберегти подальше циркулювання у просторі нашої знекровленої держави (особливо під час війни) так званих мов нацменшин, які насправді є мовами історичних і теперішніх окупантів України (російська, польська, румунська, угорська), Міносвіти обирає шлях гібридного способу навчання через мовне квотування середньої освіти, себто паралельного процесу НАВЧАННЯ державною мовою та мовами нацменшин.

То хто ця влада? Недоукраїнці, малороси, гібриди чи просто убогі колаборанти, що в час війни відкривають браму своєї держави для ворога, виплеканого від самої школи на кошти самих же українців?powered by lun.ua
Коментарі — 4
bayda2013 _ 22.05.2018 14:21
IP: 35.235.227.---
Правильно вимагаєте. п.Ірино. І не робіть різниці, це у Львові, чи в Києві, чи в Харкові, бо це все – Україна!
І хай собі казяться всякі пуйлотролі -сєміжопєнкі.
Volodymyr_R _ 22.05.2018 12:32
IP: 109.206.59.---
Пусте читати – даремно витрачати час!
Вікторія Юрескул _ 21.05.2018 12:20
IP: 35.235.226.---
А я не зобов'язана платити податки на навчання іноземців їх мовою за державні кошти, і буду робити все щоб приховувати податки до тих пір поки не будуть ліквідовані всі державні іноземні школи. Ніхто не забороняє вчитися іноземною мовою за власні кошти в приватних закладах.
zmey-15 _ 21.05.2018 10:57
IP: 188.163.33.---
Комсомолка Фарион продвигала русский язык иностранным студентам в университете. Это указанно в рекомендациях на вступление в ряды КПСС активистки Ирины. Работать с иностранными гражданами без "стучания в КГБ" было не возможно. Так что Ирины еще с совдеповских времен держат на крючке.
Корупція1337 Зеленський21 Україна та Європа1086 Порошенко2 Свобода слова568
ОСТАННІ ЗАПИСИ
Саша Дрік

За півроку Міноборони направило в правоохоронні органи 167 матеріалів на сотні мільйонів гривень

1
Олексій Братущак

Що не так з вимогою Зеленського зібрати позачергове засідання Ради

8
Михайло Жернаков

Громадські організації закликають Президента розблокувати судову реформу

2
Костянтин Матвієнко

Українська влада має вжити екстрених заходів безпеки в умовах розгортання прямого збройного протистояння Туреччини і Росії

19
Сергій Лямець

Засланные казачки, или Как экс-владелец "Дельта Банка" Николай Лагун пытается уйти от Джеймса Бонда

1
Володимир В’ятрович

Інформаційне роззброєння України.

10
Євген Бистрицький

ЗАПАХ ЛАЙНА

58
Олеся Яхно

О зависимости РФ жить чужой жизнью – жизнью Украины

9
Ігор Головань

НАБУ вдруге зобов'язали розслідувати записи "Трубу прорвало"

4
Олексій Братущак

''Дєдушка'' Зеленського. Що не так з Тігіпком?

32
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter