8 травня 2024, 20:27

Відкритий лист на підтримку Ірини Фаріон проти її незаконного політично вмотивованого звільнення з НУ ''Львівська політехніка''

Шановне панство! Прошу про підтримку! Незаконне звільнення з політичних мотивів – це повернення в репресії 30-70-х років 20 ст. Це знищення України зсередини. Не даймо перетворити право у хвойду збоченої політики. Буду вдячна за Вашу позицію. Текст відкритого листа долучаю нижче.

"Доктор філологічних наук Ірина Фаріон – надпотужний професійно-інтелектуальний діяч українського освітнього, культурного та політико-націоналістичного руху.

У її доробку:

1) Від 1998-го в межах НУ "Львівська політехніка" розпочала конкурс політичного плаката і малюнка "Мова – твого життя основа" (1998-2008 рр.). У висліді: чотири добірки мовних плакатів: "Мова – твого життя основа" (2001 р.), "Я на сторожі коло їх поставлю Слово" (2002 р.), "Мова – краса і сила" (2007 р.), "Слово – меч духовний" (2012 р.). Усі плакати стали основою для показу сили та непереможности української мовної дороги.

2) Від 2011 започаткувала проєкт популяризації української книги "Від книги до мети" (2011-2019 рр.), в межах якого до Львівської політехніки щомісячно запрошувала знакових особистостей україноцентричного світогляду з презентацією їхніх праць. У висліді представлено 55 авторів і 48 презентацій. Видано шість підсумкових альбомів.

3) Упродовж 1998-2004 років очолювала мовну комісію "Просвіти" НУ "Львівська політехніка", була головою наглядової ради Міжнародного конкурсу знавців української мови імени Петра Яцика.

4) Упродовж 2014-2019 рр. започаткувала телевізійний культурологічний проєкт "Велич особистости" з метою популяризації видатних постатей України. У висліді: понад 160 програм.

5) Від 2019 на телеканалі НТА з метою прослави українською мови, культури, історії крізь долі видатних особистостей, розпочала інтелектуально-культурологічний телевізійний проєкт "Ген українців". На сьогодні: 130 студій.

6) Від 2022р. на ютуб-каналі "Студія Фаріон" впровадила щотижневі "Мовно-літературні виклади" у вільному доступі для всіх, хто воліє заглибитися в українську мову та літературу. На сьогодні: понад 60 лекцій.

7) Опублікувала 7 одноосібних монографій, 8 монографій у співавторстві та понад 400 статей в українських та закордонних виданнях.

У 2006-2012 роках як депутат Львівської обласної ради від ВО "Свобода" і заступник голови комісії з питань освіти та науки у Львівській обласній раді Ірина Фаріон зініціювала низку резонансних мовно-політичних акцій та рішень:

а) започаткувала рекламний проєкт "Скарб нації" для популяризації на світловій рекламі визначних постатей нашої культури (створено понад 100 рекламозображень);

б) створила рекламний проєкт з культури мовлення в транспорті "Мова на колесах" з метою популяризації культури спілкування у публічних місцях;

в) поширила у дитячих садочках плакати на мовну тематику і провела низку заходів у дитсадках із культури використання питомих форм власних назв (антропонімів);

г) напрацювала рішення Львівської обласної ради про заборону музичного супроводу в транспорті (рішення N325, п.3.6.5 від 20.12.2011 р.);

ґ) як депутат ініціювала створення постійних курсів вивчення української мови (рішення N818 від 23.01.2009 р.);

д) започаткувала десятихвилинки з культури мовлення на сесіях Львівської облради, на основі яких написано монографію "Мовна норма: знищення, пошук, віднова", що вийшла багаторазовими виданнями та тисячними накладами.

Ірина Фаріон ініціювала Подання до Конституційного Суду України про неконституційність ухвалення 3 липня 2012 року у Верховній Раді закону "Про засади державної мовної політики" В. Колесніченка та С. Ківалова і виступила з доповіддю в КС 13 грудня 2016 року як суб'єкт цього подання. Врешті 28 лютого 2018 року КС України проголосував за скасування путінського мовного закону.

Як депутат Верховної Ради Ірина Фаріон напрацювала знакові законопроєкти: про запровадження мита на російськомовну книжку (N2978, 2979, 2980), про кримінальні покарання за дії, спрямовані проти державної мови (N2601), про викладання винятково державною мовою у вишах (N1187-1), про утвердження державної мови (N1233), про внесення змін до закону про нацменшини з метою їхнього облікування та інтегрування в український простір (N2127а), про вилучення з науково-правового простору терміна "велика вітчизняна війна" (N2231а), про звільнення Д. Табачника з посади міністра освіти і науки (N4175), про посмертне надання Героям Небесної Сотні звання "Герой України" (N4213 від 23.02.2014) та ін.

З огляду на надплідну й жертовну працю у вищезазначених царинах, стверджуємо, що Ірина Фаріон веде системну та цілеспрямовану боротьбу проти змосковщення українського простору та домагається дотримання чинних українських законів. Це засвідчують численні нагороди:

2001 р. – Почесна грамота ім. президента НТШ Михайла Грушевського від Управи Наукового Товариства ім. Шевченка в Америці за "невтомну академічну діяльність у галузі українознавства".

2004 р. – Міжнародна премія Ліги українських меценатів ім. Олекси Гірника за національно-патріотичне виховання молоді.

2008 р., 2023р. – Всеукраїнська премія ім. Б. Грінченка за просвітницьку діяльність.

2013 р. – Міжнародна премія Ліги українських меценатів ім. Дмитра Нитченка "За несхибну позицію в житті, за бійцівські якості й за чин", за проєкт "Від книги до мети".

2014 р. – Почесна грамота Верховної Ради України за вагомий внесок у розвиток вітчизняної освіти, удосконалення сучасної нормативно-правової бази освіти і науки (розпорядження N362 від 19.06.2014 р.).

2016 р. – Всеукраїнська премія ім. Івана Огієнка за наукові досягнення (монографія "Суспільний статус староукраїнської (руської) мови у XIV – XVII ст.: мовна свідомість, мовна дійсність, мовна перспектива", 2015).

Отже, вважаємо, що висловлювання Ірини Фаріон у програмі "Рандеву з Яніною Соколовою" від 4.11.2023, які бездоказово й свавільно потрактовані як так званий "аморальний проступок", аби бути використані як привід для безпрецедентного, безпідставного та незаконного звільнення з НУ "Львівська політехніка", аж ніяк не порушують законодавства, а навпаки, закликають його виконувати. Брутальна і спланована інформаційна кампанія проти доктора філологічних наук, багаторічного борця за українську мову є знаком дуже небезпечної тенденції деукраїнізаційних процесів, за якими неминучі репресії щодо кожної людини націоналістичних поглядів. Ми не маємо програти мовно-ідеологічної війни в тилу, щоб з упевненістю перемогти на фронті. Висловлюємо підтримку професорові Ірині Фаріон і закликаємо активно захищати нашу мову у супротиві до чергової навали московського язика в часі національно-визвольної війни".

Підписати можете за покликом. Дякую. Борімося – поборемо!

Я НІКОЛИ НІКОМУ НЕ подарую зневаги до МОВИ!

https://docs.google.com/forms/d/1eKCypUaMveFJDpEWyZac6zfKun-JfxZVa-ugPnGA0hQ/edit



Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

МИКОЛА ЄВШАН (Федюшка) – войовничий ідеаліст: воїн і митець

Хто вміє ненавидіти, той вміє й любити... Ворог навчив нас ненавидіти, він примусив нас полюбити Вітчизну. І тому я кажу, що наше вигнання з рідних хат, недоля десятків і сотень тисяч українців була потрібна, аби дати сильну і глибоку підставу ідеї національної боротьби...

СВОГО НЕ ЦУРАЙТЕСЬ, І ЧУЖОГО НАУЧАЙТЕСЬ, АБО РІВНОВАГА МЕЖИ СЛОВОМ НАЦІОНАЛЬНИМ ТА ІНТЕРНАЦІОНАЛЬНИМ. Оксана Микитюк. Рецензія на монографію ''Англізми і протианглізми: 100 історій слів у соціоконтексті''. Автори: Ірина Фаріон, Галина Помилуйко-Недашківсь

Від часу Тараса Шевченка аксіомою є слова "і чужому научайтесь, і свого не цурайтесь", "бо хто матір забуває, Того Бог карає". Українське суспільство давно перестало усвідомлювати кару Господню за зраду свого, за переступ, за вихваляння всього іноземного...

СВОГО НЕ ЦУРАЙТЕСЬ, І ЧУЖОГО НАУЧАЙТЕСЬ, АБО РІВНОВАГА МЕЖИ СЛОВОМ НАЦІОНАЛЬНИМ ТА ІНТЕРНАЦІОНАЛЬНИМ Оксана Микитюк. Рецензія на монографію "Англізми і протианглізми: 100 історій слів у соціоконтексті". Автори: Ірина Фаріон, Галина Помилуйко-Недашківська,

Від часу Тараса Шевченка аксіомою є слова "і чужому научайтесь, і свого не цурайтесь", "бо хто матір забуває, Того Бог карає". Українське суспільство давно перестало усвідомлювати кару Господню за зраду свого, за переступ, за вихваляння всього іноземного...

ВИСТУП ІРИНИ ФАРІОН 9 травня 2024 року на другому засіданні Львівського апеляційного суду у справі незаконного і політично замовного звільнення з Львівської політехніки (стилістично виправлено)

1. Про своє звільнення я довідалася з інформації, розташованої в мережі 15 листопада 2023 року приблизно о 20.00 у середу. Жодних попередніх розмов з керівництвом Політехніки, де пропрацювала 32 роки і жодних конфліктів із будь-ким: чи студентами, чи викладачами, – не мала...

Відкритий лист на підтримку Ірини Фаріон проти її незаконного політично вмотивованого звільнення з НУ ''Львівська політехніка''

Шановне панство! Прошу про підтримку! Незаконне звільнення з політичних мотивів – це повернення в репресії 30-70-х років 20 ст. Це знищення України зсередини...

УХИЛЯНТИ і МОБІЛІЗАЦІЯ: НЕ БУДЕМО ВОЮВАТИ – НЕ БУДЕМО МАТИ

Про те, як ухилянство прямим шляхом веде Україну до поразки. Про те, як будь-який захист ухилянта – це насправді захист москви. Ухилятися від служби у війську в час війни – це те ж, що й десятиліттями ухилятися від української мови, шукаючи для себе найбожевільніші виправдання...