Ірина Фаріон Депутат Верховної Ради України VII скликання, член Політради ВО "Свобода"

СУДИТИ ФАРІОН – ЦЕ СУДИТИ СОЛДАТА, ЩО СТРІЛЯЄ У ВОРОГА

23 липня 2020, 20:30

Наприкінці 80-початку 90-х по сходинках горлівського інституту іноземних мов кілька разів на місяць піднімався шляхетний дідусь – професор Ілля Стебун. Він приїздив з Донецька читати лекції для горлівських студентів, більшість яких добре знали, що цей "шляхетний дідусь" запроторив до мордовських таборів кілька своїх колег, які були "занадто українськими"... Студенти і викладачі знали про це, але робили вигляд, що перед ними нормальна людина. А може, деякі вважали нормальним писати доноси в КДБ і відправляти людей за колючий дріт (напевне, вважали, якщо згадати, скільки було закатовано патріотів в горлівських підвалах)...

А коли я була студенткою, тема Голодомору і ГУЛАГу була закритою – тільки пошепки, тільки між своїми... Отак пошепки студенти передавали один одному, що наш професор Стебун, літературознавець і критик, ходить, м'яко кажучи, з кров'ю на руках – на когось він добре "настучав" в 30-ті роки. Але з часом з'ясувалось, що не в страшні 30-ті, а в "затишному" 1977 році, коли був смачний пломбір, коли на екрани вийшов "Служебный роман" Рязанова, коли всі були в захваті від "зіркового" фільму "По семейным обстоятельствам", наш викладач доклався до ганебної розправи над Олексою Тихим і Миколою Руденко. Ілля Стебун звинуватив Олексу Тихого, що той схиляв його до ворожої діяльності, даючи йому на рецензію рукопис "Мова народу – народ". Стебун знайшов в тому рукописі "глибоко захований націоналістичний зміст", "вороже нутро"... Це був 1977 рік, який так люблять згадувати некрофіли-совколюби. Одні "стучали" в КДБ, других везли в кайданах в Сибір, треті їли пломбір і дивились "Собаку на сіні", яка тільки що вийшла на екрани...

Так от – Микола Руденко був засуджений на 7 років таборів суворого режиму і 5 років заслання... А Олекса Тихий до 10 років таборів суворого режиму і 5 років заслання. 5 травня 1984 Олекса Тихий загинув у таборі. До речі, в 1949-му році, коли піднялася хвиля боротьби з "космополітизмом" і життєва стежка Стебуна могла звернути в бік мордовських бараків, Микола Руденко за нього вступився і врятував його життя... за це Стебун йому "віддячив" в 1977 році.

Та не думайте, що тільки мені довелося на власні очі бачити гулагівського Харона. Я впевнена, що багатьох моїх ровесників навчали чи просто оточували "стукачі" і вірні пси системи. І нам тільки здається, що Голодомор і стукачі, ГУЛАГ і єжовські підвали десь далеко в історії. Насправді це було не так давно – моя рідна бабуся зі Слобожанщини, яка в 1933 році власноруч мила і ховала свою маленьку дочку, тими руками гойдала в 60-х роках мене, а пізніше моїх дітей, народжених наприкінці 20 століття.

На жаль, імперський апетит у Росії росте, "стукачі" залишили після себе ідейних нащадків, які сьогодні підривають міцність нашої держави – оголосили війну мові, одному зі стовпів нашої незалежності і державності.

Згадаймо, за що вбили донеччанина Олексу Тихого – за працю "Мова народу – народ"! Це ще раз підкреслює, що імперія вважала ворогом будь якого захисника мови і намагалась його фізично знищити. Бо очевидно, що саме мова не дає стерти українців з лиця земля. Тому і сьогодні саме на мову націлена колосальна робота тисячі російських пропагандистів як в Росії, так і в самій Україні. В планах нашого ворога – знищити український народ, а зробити це можна тільки викачавши з нього кров – мову, і пустити в порожні жили язик...

Сьомий рік триває війна з Росією. Гібридна, як на неї кажуть... тобто в застосуванні ворога і звичайна зброя, і слово, яке спрямоване "на створення внутрішніх суспільних протиріч через пропаганду з її переходом у інформаційну війну"... Отже, куля дорівнює слову в прямому сенсі.

Більшість українців усвідомили важливість мови і згодні, що вона перестала бути просто засобом комунікативного спілкування. Для нас мова стала захистом від зросійщення і знищення держави, а для ворога язик був і є засобом, який витравлює мови корінних народів, вичавлює їхню національну свідомість і робить народи "русскими". З нами такого не вийшло, ми усвідомили, що язик давно став крапельницею, яка несе нам в голови кремлівську пропаганду та ідеологію.

І тому сьогодні на тлі війни, смертей, катувань будь які "закидони" на захист Росії і язика мені здаються дивними. Я конкретно зупинюсь на конфлікті мешканця Макіївки Бориса Лубинського і політика, лінгвіста Ірини Фаріон.

Якийсь Лубинський подав в суд на Ірину Фаріон, бо вважає її проукраїнську пропаганду образливою і принизливою для "русскоговорящего населения" Донбасу і усієї України. Іншими словами, Лубинський весь такий в білому вийшов з мечем захищати усіх російськомовних України (з чим я їх "вітаю"). Він тактично мовчить, що значна частина російськомовного населення відверто підтримує Путіна і гребе всіх до купи.

Цей "російськомовний громадянин України" "звертається до Суду з позовними вимогами про захист гідності та честі громадянина України..." і опирається на нашу Конституцію і закони, пленуми і постанови, але я ні на йоту не побачила в позові української позиції позивача.

Він звинувачує не зрадників, які в 2014 році кликали Путіна, перекривали дорогу ВСУ, а Фаріон – "Відповідач створив негативну соціальну оцінку" російськомовним громадянам в "очах населення України". Невже якби не Фаріон ми б отих мітингарів з портретами Путіна вважали героями? Невже у позивача немає претензій до тих, хто носив "супчики бурятушкам", а тільки до Фаріон? Але він не торкається теми великої армії зрадників, які є і на Донбасі, і в Харкові, і у Львові. Він тактично називає їх "російськомовні...

Стисло це можна назвати так – язик подав в суд на мову, бо його начебто утісняють, ущемляють, принижують тощо... Цей Лубинський юрист, і я вважала, що, напевне, на сьомому році війни це не перший його позов до суду. Можливо, він як юрист турбувався про долі закатований в підвалах українців? Можливо, його обурило багаття в Криму, в якому горіли українські підручники? Можливо, йому не давали спати закатовані кримські татари? Можливо, він наразі переживає, щоб засудили вбивцю Артема Мирошніченка? Артем, нагадую, з Донеччини і вбили його за мову. Можливо, він засуджує Путіна і тих песиголовців, які вели полонених вулицями Донецька? Можливо, він обурений тим, що буряти на танках хизувалися в Горлівці? Я не знайшла інших клопотань Лубинського щодо трагедій цієї війни. Його турбує виключно образа "русского языка", вибачте, "російськомовних українців"...

Але найцікавіше наприкінці позову – цей "громадянин" в котрий раз бідкається про принижену честь і гідність російськомовних громадян і просить Суд прийняти до уваги, що він і його члени сім'ї "у 2014 році власними очима стали свідками військового протистояння у м. Донецьк та прилеглих територіях, відчуваючи жах від пострілів та вибухів артилерії на недалекій відстані, в результаті чого зазнали важких моральних страждань..."

Агов! Хто чинив протистояння, хто стріляв? Назви, хто винний, хто агресор! Ні! Автор не згадує про російську агресію і окупацію взагалі. Таке собі загальне звинувачення, з якого не розумієш, кого ж він винить у цій війні! Але всі ми знаємо, якщо людина на території України торкається теми війни і не називає Росію агресором, вважає, що винні всі і не "все так однозначно", то 100 відсотків – на території Росії вона звинуватить Україну.

"...у червні 2014 року вимушені були покинути власну квартиру та

виїхати за межі Донецької області у пошуках роботи та місця проживання, і до теперішнього часу вимушені проживати в орендованій квартирі, відчуваючи себе соціально незахищеними громадянами України".

Цікавий поворот. Він точно юрист? Чому ці претензії автор не подав Путіну і російській владі, своїм землякам, які будують ДНР? Хіба не вони кликали Росію, не вони винні в обстрілах, окупації, в тому, що люди вимушені були покинути свої домівки? Чому ці претензії в позові до людини, яка бореться з російською пропагандою і кричить, що російська пропаганда йшла попереду російських танків. Прибічник "русского мира" звинувачує борця з "русскими миром" в тому, що "русский мир", який він підтримує, приніс йому страждань! Здається, автор взагалі не вважає Росію винною в своїх бідах.

Тепер ви розумієте, чому я на початку допису згадала Стебуна і його доноси в КДБ? Бо в повітрі запахло Луб'янкою. Для молоді пояснюю, що Луб'янка – це старовинний топонім, в Москві так називається площа, вулиця, метро тощо... а ще в народі Луб'янкою називали будівлю КДБ, в підвалах якого вбито і закатовано тисячі людей. Так от, нешановний пан Лубинський (треба, ж такий ономастичний збіг з Луб'янкою) написав банальний наклеп, висмикуючи слова і фрази, бо його позов спрямований "на створення внутрішніх суспільних протиріч через пропаганду з її переходом у інформаційну війну"...

Але я хочу нагадати, що я також з Донбасу. Я жила там більш, ніж 30 років, викладала російську мову, взагалі 50 років розмовляла російською, але не вважаю слова і роботу Ірини Фаріон принизливими і образливими, бо я не ототожнюю себе з Росією і "русским миром", і як громадянка України, яка вболіває за безпеку країни, перейшла на українську! Звичайно, колись і я вірила тому, що про Фаріон пишуть ЗМІ. Я, колишня вчителька російської мови з Донбасу і екс- московська сценаристка, колись робила круглі очі, коли чула про Ірину Фаріон. А коли побачила її поруч з собою, то очікувала конфлікту... Це сталося на сцені Майдану 18 лютого 2014 року. Коли я прочитала свій вірш "Здравствуй, мальчик за серым щитом", до мене сценою попрямувала Ірина Фаріон. Моя перша думка була така: "Зараз вона жбурне мене зі сцени за вірш російською мовою". А вона обійняла і щиро подякувала за те, що я згадала у вірші її земляка Романа Сеника... Я зробила "контрольний постріл" і сказала, що я з Донбасу. На що пані Ірина сказала: "Як добре! Отже Схід і Захід разом".

Пізніше ми знову зустрілися з нею, але вже на іншому "майдані" – на сторінках ФБ, де піднімалися питання захисту української мови і висвітлювалася роль мови в відродженні країни і в боротьбі з окупантом. Можу сказати, що останні роки моє ставлення до Ірини Фаріон мінялося разом з моїм ставленням до мови і до Росії. Врешті решт, до війни! Коли я вважала Росію братньою країною, Фаріон здавалась мені дивною, коли почалася війна і я ще була "какаяразница", моя думка не дуже змінилася. Але коли я усвідомила, що будь які прояви "русского мира" і "язык" – найпотужніша зброя окупанта, і що саме вони, а не гармати можуть нас знищити, я абсолютно погодилась с Іриною Фаріон. І хочу запевнити, що на всіх заходах, на які вона мене запрошувала, я чула на адресу патріотів з Донбасу тільки слова подяки, а зрадників і "какаяразница" вона не любить всіх – не залежно від їхньої прописки: хоч львівських, хоч харківських.

Більш того – я ніколи не відчувала себе "притесненной" до того дня, доки моя родина не стала розмовляти українською. Бо саме тоді я відчула, що "притесняют" саме мову. Більш того – я вважаю, що в Україні дуже мало робиться для вичавлювання російської пропаганди і "русского мира", а вони, між іншим, предтеча танків! Тому позов Лубинського можна вважати відкритою підтримкою окупаційної політики Путіна. Бо триває гібридна війна, в якій слово і мова виступають у якості зброї! І сьогодні судити Фаріон все одно, що "перестати стріляти", все одно, що засудити солдата, який стріляє у бік ворога на Сході...

Фаріон буває занадто різка? А що робити, коли ми програємо в інформаційній війні? Коли наша "лагідна українізація" лагідно випарувалась і дала нуль результату. Який там нуль – навіть сприяла розквіту зросійщення, бо не можна лагідно витіснити бандита, який прийшов тебе убивати. Сьогодні наша толерантність до російської пропаганди дорівнює безхребетності та білому прапору капітуляції. Сьогодні за нашою толерантністю лежать тисячі вбитих українців. Але це не болить Лубинському. Він вважає себе і собі подібних жертвами українізації.

"Російськомовні українці" це нонсенс в умовах гібридної війни. Я сама була тривалий час російськомовною і навіть на початку війни була "какаяразница", аж доки не усвідомила, що російськомовні захисники мови є латентними носіями "русского мира" і майбутньою сировиною для Путіна.

Чому серед громадян України, які називають себе патріотами, ще багато російськомовних? На мою думку, тут працює хибна картина про Росію як країну поезії та балету, спрацьовує пропаганда ностальгії за молодістю і мирними часами. Ні, поезія і балет – лаштунки, за якими стоять танки. Російською мовою написано 100-200 літературних шедеврів і 20 мільйонів карних справ, бо саме стільки людей пройшли через Луб'янку, ГУЛАГ тощо. Це треба доносити в будь якій формі.

І не треба наполягати, що Донбас російськомовний. Його зробили російськомовним штучно, кулею, ножем, вогнем, голодом. Українців Донбасу вбивали Голодомором, вивозили до Сибіру, нищили морально, і упихували в їхні хати костромських і уральських переселенців. Микола Руденко, до речі, родом з Луганщини, а Олекса Тихий – з Донеччини.

...Ворог лізе у двері. Ми даємо опір, гинуть наші захисники, а ворог все стягує до наших дверей песиголовців. Ми вболіваємо за наших хлопців, і в той же самий час зовсім по-іншому ставимось до того ж самого ворога на другому так би мовити фронті – відкриваємо для ворога вікна і впускаємо його в хату.

Дивно? Але саме так і є. Вікна – це пропаганда, інформаційна і ідеологічна робота. Ми віддали всі майданчики і мікрофони ворогові – від телебачення до великих і малих газет. Не знаю, навмисне чи з дурної голови ми програли в інформаційній боротьбі, бо просто не вийшли на цю війну, не прийшли на цю бійку...

Я розумію, чому вороги оголосили війну Фаріон – своїми дописами, студіями на ютубі і на ТБ вона виховує тисячі патріотів. Ось приклад. Ми йдемо з нею вулицею Львова, нас зупиняє хлопець, студент духовної семінарії зі Сходу України, і каже, що пані Ірина і її просвітницькі програми "Велич особистості" (усі 160 випусків) зробили його українцем... в той же вечір у нас був захід "Від книги до мети", після закінчення якого до нас підійшла дівчинка, яка приїхала з Чернігова, щоб зустрітись з Фаріон, бо завдяки їй дівчина стала націоналісткою.

Особисто скажу за свою родину. Більших російськомовних треба було ще пошукати! Мій батько з В'ятки, мама з Сахновщини, але родина була російськомовна. Моя донька пішла в школу в Горлівці, закінчила в Москві, вчилася на режисера, знімалася в кіно, але ще до Майдану повернулась в Київ зі словами: "Росія не моя країна". Тривалий час вона була "какаяразница", доки не подивилась студії Фаріон про мову і українців. Зараз вона виховує трьох синів, усі вони розмовляють лише українською, бо не можна будувати, захищати, обстоювати Україну, якщо твої діти і онуки розмовляють мовою ворога.

Так, Ірину Фаріон не раз звинувачували в некоректних висловлюваннях. Але я вважаю, людина в інформаційній боротьбі з ворогами має право обирати таку форму спілкування з опонентом, яка відповідає рівню опонента і не витрачати час на реверанси з провокаторам. Зараз іде війна. Якщо на вас поїде танк, а ви побіжите до нього з квіточкою, щоб встромити її в дуло танка, сподіваючись тим самим зупинити його, не думаю, що він зупиниться. Треба відповідати зброєю! Так само і в інформаційній площині війни. Не до квіточок... і зараз ми спостерігаємо не дуель Фаріон – Лубинський, а бій мови і язика, Стуса і Мотороли...

У соцмережах не раз висловлювалась думка, що "русский мир" ще буде у нас вимагати матеріальну компенсацію і виставить саме нас винуватцям. Подивіться уважно цей позив. Ні слова про агресію Росії, ні слова про її ворожу пропаганду і трагічні наслідки зросійщення... Я не побачила в цьому позові громадянина України, я побачила "русский мир", який будь якою ціною хоче закріпитись в Україні.

Думаю, даремно Лубинський захотів "по-легкому скосити" 50 000 грн. і стати, врешті-решт, відомим юристом, щоб до нього звернулись роботодавці і клієнти... Цьому хлопаку далеко до Герострата, та й знищити ми нічого йому не дозволимо, але багнюкою він своє прізвище залив на кілька поколінь...

Тож будьмо пильними – нам тільки здається, що Голодомор і стукачі, ГУЛАГ і єжовські підвали десь далеко. Луб'янських шісток навколо – хоч греблю гати.

Тетяна Малахова, поетка, кіносценаристка, мешканка Горлівки, що на Донеччині.

powered by lun.ua
Коментарі — 18
Гоцка _ 28.07.2020 09:47
IP: 193.0.205.---
Безумовно, словом варто боротися, але потрібна і більш дієва зброя – "Если враг не сдается – его уничтожают".
Ірина Фаріон фельдмаршал інформаційного фронту.
_ABM_ _ 27.07.2020 16:35
IP: 77.222.153.---
Егор Шконда:
_ABM_:
-... настоящие машины... Газели и Лады.
😀 Швондер, классный юмор!!! Почти как во времена СССР – Жигули это еще не машина, но уже не трактор😀...
_ABM_ _ 27.07.2020 12:58
IP: 77.222.153.---
Егор Шконда:
_ABM_:
Украинцы все скупили наши Газели и Лады, страна у вас бедная, ездите на том, что подешевле.
Швондер, страна не богатая, благодаря вам, но это исправимо. А вот ездим мы на европейских, японских, ю-корейских авто. Сейчас стали популярными американские машины. А вот что делать с ВАЗами и гаЗелями – это загадка. Может выгодно покупать и тут же продавать на металлолом... Надо подсчитать. Как вариант – поместить в коллекцию авто. Ну где еще в мире такое барахло изготовляют!?
_ABM_ _ 27.07.2020 11:58
IP: 77.222.153.---
Егор Шконда 🐐+🍷+☠✝✝✝...=🇷🇺:
-... ЛАДЫ, ...ГАЗЕЛЬ...!!!
Швондер, "сосисЬка" воронежская, а почему в Хабаровске не видно ни одной из указанных тобой машин?😀 НаРоссии пора переименовать ВАЗ в ВОЗ.😀.
Возможно украинский вариант машин ВАЗ и гаЗЕль Владимир Александрович Зеленский (интересное совпадение инициалов президента с названием россиянского заводика) планирует продавать Японии и Китаю? 😀
Log Log _ 27.07.2020 08:18
IP: 128.124.32.---
Егор Шконда – безмозглый дебил Унитаз Семижопов из Воронежской области
полит
Ха-Ха-Ха.
Новый перл от дегенерата.
Любой третьеклассник из школы, где ты работаешь, со смеху будет кататься
от твоего "русского". Слабоумный, ты за полсотни лет не выучил родного языка,
а рассужданшь о другом языке. Ты его и за тысячу лет не выучил бы.
Пошел вон, умственно отсталый.
Еміліан Пєчинські _ 26.07.2020 19:32
IP: 83.24.140.---
ДО ВСІХ МОСКАЛОМОВНИХ і тих "какаяразніца". Людські мови це щось більше як звичайні знаряддя (інструменти) комунікації між людьми. Є вони простором, в якому є посадовлені людські культури й ми разом з ними. Людська мова це не лише спосіб запису світу. Є вона також формою відчування того світу та його співтворення. НЕМАЄ МОВ ПРИВАТНИХ. Мова, яку поділяємо з іншими особами є важливим конструктивним елементом нашої колективної тотожності. Є вона – в якийсь спосіб – нашим помешканням. Цей, хто говорить московською мовою, живе в московському помешканні, в московській культурі, це московит. А це значить – лютий ворог.
Влад Дорошенко _ 26.07.2020 12:14
IP: 93.72.24.---
комуно-декомунізаційний солдат
Влад Дорошенко _ 26.07.2020 10:04
IP: 93.72.24.---
Пробачте, ще трохи про солдата...
Сидять наші роками про окопах по лінії розмежування з радянськими автоматами АКМ зразка 1947р., виготовленими на Тульських заводах, а з російських космічних супутників їх бачать, як вони там сидять.
Чи хоч на 1 укр заводі, виробляють те, чим стріляти? Патрони, снаряди, арт міни? Чи досі возять через Кіпр свинарчуковими стежками? Сюди додайте колишній Петін переляк (зікріплений Мінськом) від тих жахливих російських котлів, які за 20-30 км ракетно-артилерійською зброєю виконані.
Чи є чим у Фаріон стріляти у ворога, може в неї є хоч 1 укр супутник бачити ворога, щоб поцілити? Азарова вже нема, хто дасть гроші на її книжки?
Влад Дорошенко _ 26.07.2020 09:38
IP: 93.72.24.---
Егор Шконда:
гречка у нас вся из России.
ЗАЗ – сборку российской ЛАДЫ, кроме того, мы будем собирать российскую ГАЗЕЛЬ.
Слава Украине!
Гречка – в 1,5 рази дорожча в'єтнамського рису.
Колись вона копійки коштувала і збиралась в укр колгоспах (коли Фаріон у компартію вступала) як другий урожай на рік.
Вся енергія пішла на боротьбу за мову, мову не про що (про вирощування зернових, проектування автомобілів тощо) а про як витіснити російську.
Причому, цю синтетичну смартфонну мову (часто Гуглом перекладену і пересіяну рекламою), що на Укрправді, навіть читаєш зі спотиканням, як по стерні босоніж.
Ясно, що Путін – душогуб і окупант, але, може, вже хай деякі наші громадяни говорять своєї російською, аби не калічити українську?
Max Mykhaylenko _ 25.07.2020 16:13
IP: 31.134.105.---
Ірина Фаріон прославить цього Борю Луб'янського. Вийте шкондєри, ваше скавчання приємне.
Viktor Buchko _ 25.07.2020 00:14
IP: 46.173.112.---
Влад Дорошенко:
Борис Романюк:
Її не судити, її повісити за ноги і мало буде.
Більшовик Швондер, що став націоналістом
Злигалися два Швондери, що стали рашистами.
Влад Дорошенко _ 24.07.2020 23:37
IP: 93.72.24.---
Борис Романюк:
Її не судити, її повісити за ноги і мало буде.
Більшовик Швондер, що став націоналістом
Борис Романюк _ 24.07.2020 21:40
IP: 94.158.179.---
Її не судити, її повісити за ноги і мало буде.
Log Log _ 24.07.2020 20:26
IP: 46.133.228.---
Егор Шконда – безмозглый дебил Унитаз Семижопов из Воронежской области
...мы боремся с русским миром, но по весне они спасли нас от голодомора
"Сосиська" безграмотная, так ты, наконец, признал, что живёшь в ЭРЕФИИ, которая
ведёт войну против Россиии? Я тебе шесть лет об этом говорю. Кровожадный Путлер
взрывал дома в России, а ты ему зад лижешь.
Log Log _ 24.07.2020 07:42
IP: 46.133.16.---
Егор Шконда – безмозглый дебил Унитаз Семижопов из Воронежской области
не зачем.
Ха-Ха-Ха
Дегенерат, тебя судить нужно за издечвательство над РУССКИМ языком.
Кретин, пытаешься унижать украинцев, а демонстрируешь своё слабоумие.
Пошел вон.
Log Log _ 24.07.2020 07:37
IP: 46.133.16.---
Егор Шконда – безмозглый дебил Унитаз Семижопов из Воронежской области
ГАЗЛЬ.
Безграмотный "Сосиська Газль", посмотри в зеркало на свою рожу потомка гитлеровских оккупантов.
Не издевайся над русским языком. Любой человек в Украине знает твой родной РУССКИЙ
в сто раз лучше тебя, слабоумного кретина.
Интересуйся своей страной, не суй нос в Украину.
Сергей Севриков _ 24.07.2020 06:08
IP: 37.115.51.---
Українці повинні чинити опір і тотально та нещадно знищувати російських окупантів та їх прибічників на українській землі!
Alex Kovtun _ 23.07.2020 20:48
IP: 91.199.93.---
Ну то ж, . можно только поблагодарить авторку за то, что она правдиво написала:
"...Він звинувачує не зрадників, які в 2014 році кликали Путіна, перекривали дорогу ВСУ, " все так и было – навстречу танкам порошекно вышли простые люди, путина там и близко не было.
ONLINE
Україна та Європа1108 Зеленський48 Aтака Путіна1268 Уряд реформ415 Донбас21
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter