Ірина Федорів Журналіст та викладач

Дерибан столичного лісу-2: кооперативи-привиди

02 березня 2011, 15:42

П'ять невідомих широкому загалу кооперативів отримали понад 500 га київського лісу, згідно з рішенням селищної ради Коцюбинського від 11 жовтня 2010 року.

Іншим рішенням, щоправда, роздали землю на якій росте ліс першої категорії 1374 громадянам по 10 соток. Хто ці люди – невідомо, оскільки на депутатське звернення надати додаток до рішення з прізвищами так і не відповіли.

Щойно призначили нового прокурора, журналісти пішли до Верховної Ради просити народних депутатів втрутитись в ситуацію, оскільки тисячам гектарів рекреаційному ресурсу України загрожує приватизація і подальше часткове або повне винищення.

Після депутатських звернень до Генпрокуратури, прокуратура Ірпеня винесла протести на прийняті перед виборами селищною радою рішення. На сесію приїхав заступник прокурора Ірпеня Роман Кимлик, щоб особисто роз'яснити депутатам законодавче обґрунтування протестів.

Зі сцени він зачитав людям, що для того, щоб місцева влада роздавала землі, треба мати генплан, який затвердить і облрада і Верховна Рада. А генплан Коцюбинського у встановленому порядку не зареєстровано.

Зараз же в обліковій картці селища на сайті Верховної Ради площа становить менше 100 гектарів, а роздали вже понад 600 гектарів лісу.

За Фрейдом, депутати, що виступають за дерибан визнають, що роздають ліс.

"Ми на цю територію претендуємо. Була зустріч з губернатором. Це територія спірних інтересів, 4 тисячі гектарів лісу... не лісу, території, віддати," – пояснює ситуацію депутат селищної ради Владислав Євстифеєв.

Депутати, які виступали проти свавільної роздачі лісу, були здивовані, дізнавшись, що сесія буде не в селищній раді, а в будинку культури, куди зігнали людей.

"У людей була повна відсутність інформації про те, що тут будуть розглядати протести прокурора на рішення, якими роздали землю цим кооперативам. Хто засновник цих кооперативів навіть депутатам на сесії не оголосили. Мені дехто з присутніх в залі розказав, що до нього телефонував депутат і казав прийти в клуб, бо приїде прокурор забирати ділянки, які їм пообіцяли дати," – розповідає Ігор Домбровський, мешканець, який прийшов на збори, бо перестрів провладну групу депутатів, які сказали йому, що сесія буде в клубі.

"А прокурору треба було починати не з виголошення того протесту, яким роздали землю невідомим особам, бо люди одразу ж подумали, що то їхня земля. А треба було починати з тих кооперативів. На мою думку, це свідомо провокативний хід селищного голови, який домовився з прокуратурою, щоб це питання читали на загал першим, хоча порядковий номер був цього протесту останнім," – додає він.

Ті депутати, які виступають за захист лісу обурені, що їм не повідомили про те, що сесія переноситься до будинку культури й туди скликають тих, кому пообіцяли земельні ділянки.

"Наша депутатська група була абсолютно не проінформована про це. Якби ми знали про такий хід, то ми б привели ту частину громади, яка має іншу точку зору і дійсно є соціально незахищена. Бо скільки тих людей, кому пообіцяли землю? В моєму окрузі є 400 зареєстрованих мешканців гуртожитків. Вони подавали заяви, бо люди, коли їм обіцяють – вірять в казку. Перед виборами одиниці з цих сотень отримали надію в рішеннях селищної ради," – розповідає депутат Микола Ільницький.

"То як Ви думаєте, хто ж отримає сотні гектарів лісу і хто є засновниками і членами тих кооперативів? Навряд чи хтось з цих депутатів, які підтримують розподіл лісу, захищає законне право виборців, простих жителів селища," – додає він.Пенсіонери вершать долю майбутніх поколінь

В будній день на 14:00 зібрались в селищній раді переважно пенсіонери. Ці люди не бажали слухати інформацію про те, що комусь, а не їм дістанеться земля.

У залі ті, хто були молодші, знали, як виправдати дерибан для кооперативів. Якщо дати роздерибанити ліс – знайдеться той, хто кілька соток все ж дасть про людське око.

"Для того, щоб виготовити генплан треба копійка. Прийшли нормальні люди і сказали, що дадуть землю, але треба їм враховувати і свої інтереси. Ми ж не платимо. Але ми хочемо. Нехай нам відріжуть три пальці, але два нам залишиться," – виступила від імені мешканців з місця присутня в залі Любов Малишко, депутатка попереднього скликання.

Голосування за відхилення протестів прокурора було поіменним. Лише п'ятеро депутатів із тридцяти проголосували проти (Бомба, Ільницький, Магей, Салівонов, Федорів) і один утримався (Бігун). Двоє депутатів (Римаренко і Харченко) були відсутні й не брали участі в голосуванні.

Схема з дерибаном землі за допомогою кооперативів нова для Коцюбинського, але не нова для Києва.

Аналогічна схема, за словами правників, була застосована в Києві 2007 року, коли кооперативам надали земельні ділянки загальною площею кілька сотень гектарів, в тому числі і за рахунок островів Муромця та Жукового. Засновниками були від 3 до 5 студентів.

В Ірпені наприкінці тижня теж розглядали протести прокурора.

За цією ж кооперативною схемою тут роздерибанили сотні гектарів лісу. Але депутатам і міському голові вистачило здорового глузду аби ці протести прийняти.Оскільки більшість депутатів селищної ради Коцюбинського та селищний голова проголосували подібні протести відхилити, то прокуратура Київської області на наступний же день письмово повідомила журналістів:

"Після надходження до прокуратури м. Ірпеня належним чином зареєстрованих рішень селищної ради про відхилення протестів, прокуратурою буде оскаржено їх в судовому порядку," – йдеться в листі за підписом заступника прокурора області О. Ричка.

У прокуратури 15 днів з дня отримання рішень про відхилення протестів, щоб подати позов з належною доказовою базою та обґрунтуванням.

І з досвіду справа може затягтись на кілька років.

powered by lun.ua
Коментарі — 6
Alexandrww _ 05.07.2011 13:46
IP: 213.133.167.---
Добрый день!
Ну когда же Вы научитесь читать между строк, особенно коцюбинчане. Постоянно слышны речи,что мол у коцюбинчан лес забрали и срежут его. И тут же пишут,что этот лес принадлежит Киеву и его незаконно роздали. И где же правда? На чьей стороне писаки?? Пишут для того чтоб лес в самом деле забрали в Киев, а потом раздеребанили? Ведь коцюбинчане потом уже не смогут выступать против дерибана,т.к. лес то уже не их). Я был на "громадських обговореннях", и слушал развитие региона и выступавших депутатов и представителей с институтов,разрабатывающих генплан. Всё доходчиво объяснили.И основное по поводу леса. Разработана такая стратегия,что б лес оставался не тронутым. Ведь здравомыслящему человеку должно быть понятно,что из всего леса есть только часть здорового леса и его никто рубить не собирается.
VladDd _ 03.03.2011 02:35
IP: 194.143.145.---
вот как это было в Чехии 18 века:
Дворец Гольц-Кинских не стоит в одной линии с соседними зданиями, он находится немного ближе к площади. Легенда говорит, что муниципалитет не хотел разрешать особенное расположение дворца, это нарушило бы традицию. Поэтому граф подкупил трех членов совета, чтобы получить разрешение. Ему это удалось. Когда другие члены совета заметили положение дворца, он был почти закончен, и никто не захотел разрушать его. Однако графа вызвали в суд. Поскольку у него в руках было разрешение этих трех членов совета, он был освобожден. Но члены совета были повешены перед дворцом.

может быть поэтому сейчас чехи и живут лучше?
VladDd _ 03.03.2011 02:23
IP: 194.143.145.---
Сталина – фтопку!

Имущество, в данном случае, не государственное, а самое что ни есть народное.

Лес – главное, что есть в Коцюбинском, самое ценное и вечное. В демократической стране (напр. США 19 века) голова вместе с теми депутатами, которые проголосовали за его уничтожение уже болтались бы на тех самых деревьях, которые они пытались обречь на гибель. А жители, которые из поддержали, стояли бы привязанные, опять же, к деревьям, напротив и принудительно любовались этим зрелищем – так, на пару суток, для профилактики. Если мы так не можем, то нам горе и позор!
Denis Bigunov _ 02.03.2011 20:31
IP: 77.52.83.---
Это конечно позорище, но я смотрю дерибан – это святое.
Борисович _ 02.03.2011 19:11
IP: 92.49.222.---
Сталин бы просто обнёс Коцюбинское колючей проволокой и построил большую лесопилку, на которой бы перерабатывали лес воры, позарившиеся на государственное имущество.

Это же надо: практически всё село – воры и мошенники, включая прокурора и сельского голову!
welder1985 _ 02.03.2011 16:13
IP: 193.107.108.---
Как Партия Регионов уничтожает Донбасс:
http://www.youtube.com/watch?v=E8KwtfUugmw
Уряд реформ406 Корупція1348 Зеленський30 Україна та Європа1094 Aтака Путіна1232
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter