23 травня 2014, 10:12

Небезпека: дитмайданчики від кандидатів до Київради

Під час боротьби за Біличанський ліс дуже хотілось встановити дитмайданчик на галявині. Це і від забудовників може допомогти, й гомаді користь.

Як правило місцева влада дає забудовникам повний карт-бланш і не вимагає розвитку соціальної інфрастуктури. Один з таких скандалів стався на останній сесії нашої селищної ради. Тут забудовнику віддали все, а натомість не отримали нічого конкретного.

Перемовини з забудовниками – це як вибори до будь-якої з рад. Спершу обіцяють все, депутати голосують, а потім громада нічого не має.

Як правило, від забудовників пост-фактум для громади навіть з судами вже нічого не виб'єш. Потім немає ані обіцяних дитсадків, ані квартир. Така ситуація в нас складась на Пономарьова з будинком 2/2. Тут депутати ще й дали добро на знесення дитсадка.

Але ми не з тих, хто здається. Ще восени разом із активістом Андрієм Скіпальським, який до речі до майдану і не думав іти до Київради, зустірлись з представниками "Біонік Хілл". Цьому забудовнику Київрада віддала землю колишньої військової частини в Біличанському лісі.

До цього забудовника ми поставили низку вимог. Ставили фактично пост-фактум.

Тепер у нас є дитмайданчик з прекрасними квестовими елементами.Це особливо дивно, бо, повторюсь, пост-фактум після отримання дозволів щось отримати для громади від будь-якого забудовника – це майже завжди нереально.

Під час монтажу розговорилась із земляками з Приірпіння, які зводять такі комплекси і як журналіст почула для себе багато цікавого про чинних кандидатів до Київради.

"Я б таких як ви повбивав би половину," – говорить мені чоловік.

"Журналістів?" – питаю (не напрацювалась, на щастя, депутатська ідентичність).

"Та ні! депутатів! Вони ж нічого не роблять, зате перед виборами як почнуть ставити дитмайданчики дітям. У нас з понеділка по суботу все розписано. Від неділь заледве відбиваємось," – бідкається Олег.

(Олег ще гуманіст, бо, як на мене, то 50 % – малувато...)

Ну, думаю, принаймні після виборів залишиться для громади хоч щось, окрім макулатури у поштових скриньках.

"Вони нас змушують жилетки одягати агітаційні, але ми не даємось," – запевняє інший чоловік – Максим.

І тут хлопці наввипередки почали мені розповідати найцікавіше...

"Їм ж безпека не головне. Їм головне картинка. От наприклад ми зараз змонтуємо каркас гойдалки, але саму гойдалку не скоро повісимо. Бетон має застигнути.Те ж саме стосується каруселі. Заливаємо основу, а потім за 10 днів не менше приїдемо, щоб встановити," – розповідає Олег.Агітаційний період доволі обмежений. Замовленого майданчика треба чекати. Тим більше, що попит під час виборчої кампанії різко зростає. Тому часу в штабів на всі оргзаходи дуже мало.

"Їм техніка безпеки – до лампочки. От якщо вони вирішили відкрити майданчик в такий-то день, запросили клоунів, надули кульки, кандидата привели – то треба ставити з порушенням правил безпеки. Ми змушені ставити, бо так каже замовник, але в них ми беремо розписку про те, що вони далі до нас претензій не мають," – додає Олег.

І от на цих останніх можливих агітаційних вихідних (наголошую – останніх!) кандидат до Київради – Андрій Вавриш відкрив у парку от такий дитмайданчик.Його геть не бетонували.

"По-перше, це не побудоване, а поставлене. Є велика різниця між побудованим і посталвеним. І той, хто це здійснив – це злочинці, які повинні відповідати," – пояснює журналістам СТБ Георгій Духовичний, віце-президент київської організації Національної спілки архітекторів України.З Вавришем колись мала зустірч, зокрема щодо ініціативи про вуличні піаніно (Play me I'm yous), яку він тоді реалізовував й позиціонував себе як європейський політик.

Кандидат, який відкрив майданчик на цих вихідних, щоб уже катались діти, пояснює – роботи прийме лише у вівторок. Після виборів.

Але помпезне відкриття майданчику тоді – не буде мати сенсу – вибори продуть.

Це нічим не краще, аніж випадок з Петром Мельником перед виборами у 2012, коли ми принесли результати СЕС щодо непридатності озера для купання, а він запевняв, що купатись можна і що він відкрив пляж.Тоді й всіх отців запросили для посиленої агітації – це ж богоугодне діло, бо "всяка влада від Бога". І дітей, і батьків запевнили – купатись можна.

Мельнику підтакувала місцева влада і документ СЕС тоді селищний голова назвав "плітками", навіть не вивчивши.Перед виборами владі завжди треба картинка, якій повірить більшість людей. А люди в нас довірливі.

Повертаючись до майданчиків, то монтажники кажуть, що такі халатно змонтовані дитмайданчики зараз зробили по всьому Києву. Відповідно управлінню з питань благоустрою зараз є чим займатись.

Тому не поспішайте радіти, якщо під вибори у ваших дворах починають монтаж дитмайданчика. Краще прослідкуйте, аби гойдалки і каруселі – найбільш травматичні елементи – були встановлені за всіма правилами – спершу залили, не менш, ніж за тиждень.

"Знаєте, в Європі, наприклад, за стандартами не вішають гойдалки такі, як в нас. Там гойдалки з ланцюгами, бо якщо, не дай Бог, гойдалка зривається, то металева за інерцією може травмувати дитину. Але гойдалки на ланцюгах не на багато, але дорожчі, тому вибирають більш небезпечні, дешевші, які нашими стандартами не заборонені," – розповідає Богдан, менеджер однієї з фірм, які продають та встановлюють майданчики.

Більше того, на новозмонтованому майданчику треба виставляти вартових. Ми цієї першої ж ночі після встановлення дитмайдан, так і зробили. Спершу майдан вартували свідомі молоді мами, а вже по темному, хоча в лісі заїдали комарі, наш місцевий "демальянсівець" Олексій Кузьменко тримав варту.

"Ви розумієте, що бетон ще не застиг, а лазити почнуть одразу ж діти. Якщо, приміром, хтось гойдалку похитає, то далі вже вона буде постійно хитатись. Це небезпечно," – говорить монтажник.

Але передвиборча агітація такі нюанси не враховує. Так у четвер, чи не в останній день агітації, ще один одіозний кандидат по 31 оболонському округу Вадим Столар удень почав монтаж майданчику, а о 18:00 призначив його відкриття.Таким чином діти, які масово прийшли на відкриття розхитають основи гойдалок та інших елементів.

Змонтовані на виборах і похапцем майданчики можуть вбити дітей. Але навіть якщо техніка безпеки була дотримана є інша небезпека, про яку не дбає майже 100 % штабів.

Це – обов'язкова передача на баланс всіх подібних елементів. Особливо це стосується гойдалок, за якими мають стежити комунальники.

Коли ви черговий раз побачите монтаж політиком дитмайданчика з гойдалками та каруселями, – згадайте 8-річну дівчинку, яка загинула в Бердичеві під гойдалкою, яку встановила тоді кадидатка в депутати Анжеліка Лабунська.

Що ж тепер кажуть в міліції?

"Ця гойдалка нікому не належить. Ніхто її не взяв на баланс.Зараз тривають експертизи, їх дуже багато й вони ще всі не пройшли, встановлено фірма, яка виробляла і фірма, яка проводила установку, але зараз ми не маємо ще остаточних результатів," – повідомили в прес-службі міліції Житомирської області.

Цікава історія... Хтось же її в когось придбав, є фірма-виробник і напис, що від Лабунської. Відповідно, якщо вона нікому не передана, то вона належить тому, хто купив. А якщо ніхто не купував, то тому, хто виготовив... Що тут можна розслідувати вже 2-й рік?

Місцева влада, на щастя, після слідчих дій демонтувала гойдалку.

До того, як монтувати в лісі майданчик, як депутат звернулась до Святошинського ЛПГ й вони мене спрямували до КМДА. В КМДА попросили, щоб благодійник, тобто "Біонік Хілл" надав документи й чеки як додаток до офіційного звернення.Ці всі документи дійсно будуть передані нами в КМДА, бо ми усвідомлюємо, що є процедура, яку не можна оминати. Це може коштувати комусь життя. Й саме комунальні служби мають нести відповідальність за підтримання цих елементів у належному стані.

Ми навіть гойдалки обирали більш безпечного типу, щоб були не суцільнометалеві, а більш легкі – на ланцюгах.

Штаби ця бюрократична тяганина з КМДА аж ніяк не цікавить, але вона має цікавити Вас, батьків. Й на відкритті майданчику ми маємо перевіряти не лише безпеку, а й наявність балансоутримувача.

Є ще один дуже бажаний нюанс. Як правило, штабам байдуже, що ліпити на майданчику й вони дають те, що пропонують. А що пропонують? Стандартні елементи, які є чи не в кожному дворі.

Вони, як правило є на складі. А кандидатам в умовах 2-місяців агітації треба завжди чимшвидше. Такі елементи навряд чи будуть цікавими для дітей, які це бачать в кожному дворі.

Краще проявити творчий підхід й взяти спортивні, розвивальні або рольові елементи.

Монтажники, які зводили елементи, замовлені технопарком, були здивовані вибором, бо таку спортивну констурукцію їм замовили вперше.Так, це не лежало на складі. Так, це довелося чекати. Але дозвілля наших дітей має бути безпечним, здоровим і цікавим.

А депутатів Київради треба контролювати ще на стадії кандидатів. І не давати спуску.

ПС (Ми звернулись до керівництва держави негайно відреагувати на таку проблему і заборонити безконтрольне встановлення майданчиків. А ті, що вже втановили – негайно перевірити, привести в норму з стандартами безпеки та взяти на баланс. Профільне міністерство після сюжету на СТБ вже вивчає це питання).

Інститут громадянського суспільства заявив про тиску з боку Мінвідновлення. Що відбувається?

Є в нас досить дивне міністерство. На його сайті стоїть логотип – Мінвідновлення, насправді його офіційна скорочена назва – Мінінфраструктури...

Що знову задумали нардеп Горобець і дерибанники Біличанського лісу?

Верховний Суд вже виніс рішення у справі щодо Біличанського лісу. І там прописано чорним по білому, що Коцюбинське – це анклав. Біличанський ліс – територія міста Києва...

''Ліси України''. Що планують робити з оцінкою впливу на довкілля? UPD

Комітет відголосував за варіант законопроєкту, який запропонував голова комітету Олег Бондаренко за основу. 14 березня засідає комітет з питань екології Верховної Ради...

Лобізм без правил. Хто і як лобіює ініціативи голови "Слуг" Олени Шуляк?

Під гаслом "Все для відбудови" забудовники через своїх лобістів намагаються протягнути низку законопроєктів, які треба їм, але точно не суспільству...

Як спрут Медведчука в адвокатурі замовив ''чорнуху'' проти адвоката Донця з ЗСУ

Я писала про кремлівський спрут а адвокатурі України. Там соратниця Медведчука – Лідія Ізовітова – тримає у кріпацтві всіх адвокатів України...

Адвокат Медведчука може посісти одну з керівних посад в комісії Київради

Наприкінці минулого року Київрада заледве знайшла голоси, аби позбутися на керівних посадах у комісіях депутатів, які пройшли від забороненої партії ОПЗЖ...