25 червня 2014, 13:54

Біличанський ліс дерибанитимуть через облраду

Коли в.о. Президента України підписав указ про присвоєння Біличанському лісу природоохоронного статусу 1 травня, ми розуміли, що за ліс ще треба буде повоювати.

Прокуратура досі судиться із тими власниками землі, які вже встигли скупити в підставних осіб ділянки. Аби зрозуміти масштаби дерибану достатньо лише одного факту: з 501 ділянки майже 100 опинились в руках депутата Коцюбинської ради Олександра Євстифєєва. І йому не соромно на комітеті ВРУ виголошувати промови: "земля крестьянам"!

І завтра перед сесією облради депутати Коцюбинської та Гостомельської рад примусово звозять працівників бюджетної сфери, аби з голосу внести на розгляд ради генплан селища Коцюбинського, де ліс іде під забудову. Для окозамилення нацпарком просять залишити лише невеличку площу насаджень.

"Що це робиться? Ви мені можете пояснити? Зараз примусово за наказом селищного голови Садовського і секретаря Ковтача обдзвонюють дитсадки, школи, поліклініки. Кажуть, що завтра треба їхати щось пікетувати, щоб нам лишився ліс. А кому нам? Нам кажуть: думайте, як ви далі тут будете працювати! Уявіть? Можете сказати, що це я вам сказала з поліклініки – я не боюсь," – говорить працівниця медзакладу селища Коцюбинське.

Депутати Гостомеля теж діють за аналогічною схемою. Секретарка Олена Кислиця розіслала смс майже всім депутатам з проханням прийти підтримати Коцюбинське.

До слова, керівництво Гостомельської ради організовувало разом з пані Кислицею антимайдан.Для розуміння у Коцюбинського з Гостомелем у дерибані спільна межа.

Про те, що питання тягнутимуть з голосу кажуть джерела в облраді.

"Це депутатка Наталія Семко й екс-"регіонали" мутять воду," – пояснює джерело в облраді.

До слова? Семко – член комісії з питань екології. Але екологія її цікавить менше, аніж можливість подерибанити землю столиці. Нагадаю, саме вона проводила агіт-компанію Петра Мельника у 2012 році й підприємство її чоловіка отримало від облради за це хороші переваги.Протягують питання, з слів джерел в облраді через людину Губського – Корбана. Він працює заступником голови КОДА.

Один з екологів сьогодні зачувши, що планують під облраду зганяти бюджетників, аби про лобіювати дерибан Біличанського лісу сказав: "Може їм подзвонити й сказати, що приміщення заміноване? Ну як ще з ними боротись, якщо вже підписаний президентський указ".

Додатком до цього указу є чіткий картографічний матеріал із визначенням меж нацпарку.Голова КОДА Шандра все погодив.І зазначив лише одну примітку: просить залишити Коцюбинську селищну раду як орган місцевої влади. Простою мовою: я проти, аби Коцюбинське приєднували до Києва.

Але зараз мова не йде про приєднання селища до столиці, хоча результати соцопитування довели, що кількість тих, хто хоче приєднатись до столиці – більша.

Мова йде про чергову спробу вернути назад дерибан або перед місцевими виборами просто запіаритись.

Один з депутатів облради телефоном зі мною говорив про цю колізію й от що зазначив:

"Ви розумієте, 6 з гаком тисяч гектарів для нацпарку – то забагато. Це хтось про лобіював так... а було б непогано дати 4 тисячі Коцюбинському. Нехай 2 тисячі буде нацпарк, а 2 тисячі пустимо на розвиток".

Хочеться таким "чоловікам"-депутатам сказати: не на базарі. Є державний інтерес і дерибан ніхто не дасть прикрити. Це верх цинізму після того, як за зміни в країні люди поклали життя.

А для розуміння широкого загалу пояснюю:

У 2008 році відбувся дерибан і 501 ділянку завели депутати на себе і підставних. Були видані акти права власності. Відбувся системний перепродаж. І десь 100 ділянок потрапило до рук депутата Євстифєєва, пару десятків депутату облради Вадиму Башуну, який лобіює теж це питання.

У 2010 році перед місцевими виборами, коли громада дізналась про масштабний дерибан, вона обурилась. І дери банники спробували заманити громаду думкою: а дістанеться і вам! От побачите! І що? Жодна людина не отримала жодного акту, бо це було по суті протизаконно. От Вам і передвиборча локшина.

Після цього на слуханнях самі ж Коцюбинчани підтримали промову Скіпальського про те, що мешканці Коцюбинського хочуть нацпарк.Тобто громада на відео аплодувала ідеї нацпарку, а не Садовському, Євстифєєву чи Ковтача.

І ми зібрали 15 тисяч підписів. Ще 2 роки боротьби і зрештою отримали указ.

Виникає питання, чого не йметься дерибанникам???

Відповідь проста. Через рік вибори. Що вони за ці 4 роки зробили, крім того, що обіцяли землю?Ось вулиця, яку навіть до виборів не зробив Петро Мельник.

Це значить, що асфальт тут буде не скоро. Перевізники фактично знищують новий транспорт. В народі цю вулицю називають бульваром Садовського.

Кажуть, що Коцюбинському нема куди розширюватись? Чергова брехня. Новий ЖК "Коцюбинський" – кілька тисяч мешканців і буквально нещодавно дали дозвіл на забудову ДОК-у "Атланту", який будує житло для ще 6 тисяч. Жодної соціальної інфраструктури від забудовників селище не отримало.Для порівняння 15 тисяч населення, а буде ще + 2 тис + 6 тис. Тобто селище збільшить населення в 1,5 рази. І це немає розвитку? А де соціальна сфера? А про неї – ніхто не дбає.

Екс-"регіоналу"Садовському дуже треба знов перемогти, бо це по суті його будівництво, яке розпочалось з порушенням всіх вимог закону – без зміни цільового призначення і т д. Він має домовленості з забудовниками.

Тому зараз бюджетників залякують, тих кому можна – обіцяють ділянки. Робиться приціл на місцеві вибори у 2015 році.

Ну і не без того, щоб відбити собі ті ділянки, на які вже є акти. Бо Євстифєєву, Башуну та іншим не хочеться втрачати те, що забрали в народу.

Оскільки завтра примусово звозять бюджетників, наші активісти, зокрема Андрій Скіпальський, збирає на 10:15 активістів. Ми просимо всіх небайдужих доєднатись.

Більше того, шановні бюджетники, ви всі точно знаєте, в яких умовах живете в селищі Коцюбинському. Якщо Вас привезуть на акцію – наша буде поруч. Не стидайтесь переходити. Влада екс-"регіонала" Садовського вже на волосині. У якій країні житемемо ми і наші діти – залежить від нас.

Я особисто звертаюсь до всіх колег журналістів – не дайте їм протягнути на сесії те питання, яке ми виборювали 5 років. Кому цікаво з 8:30 ранку збирають бюджетників під селищною радою Коцюбинського.

Киян та мешканців Київщини прошу про максимлаьний репост. Це наші легені. І справа честі.

Інститут громадянського суспільства заявив про тиску з боку Мінвідновлення. Що відбувається?

Є в нас досить дивне міністерство. На його сайті стоїть логотип – Мінвідновлення, насправді його офіційна скорочена назва – Мінінфраструктури...

Що знову задумали нардеп Горобець і дерибанники Біличанського лісу?

Верховний Суд вже виніс рішення у справі щодо Біличанського лісу. І там прописано чорним по білому, що Коцюбинське – це анклав. Біличанський ліс – територія міста Києва...

''Ліси України''. Що планують робити з оцінкою впливу на довкілля? UPD

Комітет відголосував за варіант законопроєкту, який запропонував голова комітету Олег Бондаренко за основу. 14 березня засідає комітет з питань екології Верховної Ради...

Лобізм без правил. Хто і як лобіює ініціативи голови "Слуг" Олени Шуляк?

Під гаслом "Все для відбудови" забудовники через своїх лобістів намагаються протягнути низку законопроєктів, які треба їм, але точно не суспільству...

Як спрут Медведчука в адвокатурі замовив ''чорнуху'' проти адвоката Донця з ЗСУ

Я писала про кремлівський спрут а адвокатурі України. Там соратниця Медведчука – Лідія Ізовітова – тримає у кріпацтві всіх адвокатів України...

Адвокат Медведчука може посісти одну з керівних посад в комісії Київради

Наприкінці минулого року Київрада заледве знайшла голоси, аби позбутися на керівних посадах у комісіях депутатів, які пройшли від забороненої партії ОПЗЖ...