3 квітня 2018, 11:22

Полювання на антикорупціонерів: як я купила квартиру по 59$ за м2

Сама була шокована, коли дізналася, що так мені поталанило:)

У моїй декларації, оприлюдненій на сайті НАЗК, наразі зазначено, що 31 грудня я купила квартиру в Коцюбинському за суму, яка дійсно для грудня 2017 року є мізерною. Маю пояснити: квартиру, про яку йдеться, я придбала 12 років тому, а на сайті НАЗК під час подання декларації стався збій. Це відбулося через те, що сайт НАЗК, на жаль, не досконалий: якщо з якихось причин не зберігається внесена власноруч дата набуття права власності, то система АВТОМАТИЧНО проставляє останній день року декларування.

Так сталося не лише в моєму випадку, а й в сотнях інших випадків. Google в поміч.



"Сенсацію" про мою нібито новеньку дешевеньку нерухомість "під ялинку" швидко поширили ірпінські "зливні бачки", а також передрукували кілька загальнонаціональних видань. Якби журналісти мали на меті справді висвітлити це питання і докопатися до істини, то будь-який неупереджений фахівець шукав би мене для того, щоби взяти коментар і отримати роз'яснення на сенсаційну тему. А знайти мене дуже легко: і телефон, і e-mail, і навіть домашня адреса є в інтернеті. Якщо і так важко – то завжди можна звернутись за офіційними контактами Громадського руху ЧЕСНО, вказаними на сайті.

Але мої роз'яснення не цікавили ресурси Приірпіння, які контролюються мером Ірпеня Володимиром Карплюком – дерибанником Біличанського лісу, з яким я воюю не один рік за збереження зелених легенів Київщини (і про це всім в регіоні відомо). Саме з його подачу зараз у Коцюбинському відбувся незаконний переворот влади.

Нема проблем з тим, щоби декларувати свої статки і майно. Це я пояснювала всім – і депутатам, і активістам. Саме тому я публічно оприлюднила свою декларацію за 2014 рік у 2015 році, коли вирішила після Революції Гідності і 10 років роботи на загальнонаціональному телеканалі перейти й допомагати громадському сектору своїми знаннями.

Тоді закон не зобов'язував оприлюднювати дані про майно ані депутатів, ані антикорупціонерів. Я це зробила добровільно.

Громадський сектор розумів: декларацій боятися не варто. Варто боятися лише того, що корумповані політики використають ці декларації для розправи над активістами.

На відміну від активістів, у політиків є свої ресурси. Відповідно, удар по репутації вони зможуть завдати значний.

Зрештою, якщо не пошкодувати кілька десятків гривень, то можна все перевірити в єдиному реєстрі власників нерухомості.

Але найгірше те, що "зливні бачки" Приірпіння прекрасно розуміли, що це квартира, де я живу більше десяти років, і що на сайті НАЗК стався збій.

Отже, коли я купила квартиру?

Інвестиційний договір був підписаний у 2005 році. Право власності набуте в 2007 році. Квартиру по вулиці Меблевій я купувала фактично на етапі початку будівництва і була інвестором. Зрозуміло, що курс долара був абсолютно інший, ніж зараз. Тобто квартира обійшлася майже в 45 000 $.

Ті, хто звинувачує мене в мінімізації податків – помиляються. Я попросила компанію, в якої придбала цю квартиру понад 10 років тому, надати мені підтвердження, яку ж я насправді суму внесла на рахунок цілком офіційно.



Для 2005 року і для тогочасного курсу долара це цілком нормальна сума для житла передмісті, яке будувалося з нуля.

Меншу суму в декларації я вказала помилково, орієнтуючись на акт прийому-передачі, де була вказана оціночна номінальна ціна, а не реальна сума оплати. Це мені пояснили працівники фірми, що зводила будинок, які теж оселилися в цьому ж будинку, що і допомогли мені розібратися з документами через 12 років після укладання договору. Сам договір я наразі знайти не можу, бо пройшло багато часу, тому довелось писати компанії офіційний запит із проханням вказати точну суму, яку я частинами вносила в якості оплати за квартиру.

Мої сусіди, які теж були інвесторами і купували квартиру в забудовника, підтверджують, що я дійсно тут проживаю досить давно.



Хто і чому почав розганяти фейк навіть після того, як я надала докази?

Окрім сайтів, які контролюють політики Приірпіння, до процесу інформаційного цькування долучилися представники Радикальної партії, зокрема й народні депутати. Чого б це раптом "радикали" взялися за мене? Таке відбувається лише в тому випадку, коли є "взаємна любов" між активістом і політиками.

У випадку з радикалами у нас вона є. Якщо по цей бік лісу, де я живу, я воюю з двічі підозрюваним мером Ірпеня Карплюком,то по інший бік лісу підтримую мою колегу Віту Думанську, яка воює за ліс і за озеро, на яке накинули оком радикали з їхнім ГО "Біличанський рибалка".



Тому абсолютно закономірно, що мене з любов'ю поливали зразу з двох партійних гі...мінометів – "Нових облич" і Радикальної партії.

Чим же тоді те, що робить Рух ЧЕСНО, відрізняється від того, що зробили в ЗМІ та Facebook деякі політики?

Мені кажуть: а що ви хотіли! Як ви про політиків – то можна, а як вони про вас – то не можна?!

Різниця є. І навіть не в тому, що політики мають доступ до бюджетних коштів, а антикорупціонери – ні.

Ми маємо методологію аналізу е-декларацій, про яку пишемо публічно. Із 1 квітня в рамках кампанії "Стеж за грошима" ми інформуємо винятково про те, хто подав декларації, а хто не подав. Тобто констатуємо факт, хто порушив закон, і все одно беремо у чиновників коментарі, щоби довідатися, що стало причиною – проблеми з сайтом НАЗК, забудькуватість чи небажання декларуватися.

Лише після 7 квітня Рух ЧЕСНО починає аналізувати зміст декларацій, оскільки закон дає декларанту 7 днів з моменту крайнього терміну подачі декларації на те, щоби у разі помилки внести виправлену інформацію.

І найголовніше: перед тим, як публікувати наш аналіз, ми намагаємося взяти у декларанта коментар. Якщо не виходить в самого депутата чи мера – тоді в прес-служби або голови фракції.

Так було і тоді, коли ми знайшли в декларації депутата Ірпінської міської ради від Нових облич 586 квартир у декларації сукупною площею більше, ніж стадіон у НСК "Олімпійський".



Представники партії мера Ірпеня б'ють рекорди за кількістю квартир в декларації, і ми намагаємось дізнатись про джерело коштів на майно у самих декларантів.

Останнє і найважливіше: Рух ЧЕСНО – це не боти, не роботи, а живі люди, які можуть допустити помилку. Ми завжди публічно визнаємо власні помилки в разі, якщо декларант чи наші читачі вказали нам на неточність у статті і змогли це довести документально.

Які ризики несе декларування для антикорупціонерів?

Банальна системна помилка сайту НАЗК – і #зрада понеслась соцмережами. Політики та їхні ЗМІ не будуть дотримуватися якихось стандартів чи методології. У них головне завдання – зробити так, щоб дискредитувати антикорупціонерів в очах суспільства. Мовляв – дивіться, вони такі ж, як і ми. У громадського сектору доступ до ЗМІ значно менший. Та й кого цікавитиме те, що в системі НАЗК сталася помилка?

Ми спостерігали за тим, як розганяли цю зраду в Facebook. І на це купилася не одна людина. Хтось робив це несвідомо. А хтось свідомо і просто нищив коментарі чеснівців і банив мешканців селища, які намагалися пояснити, що у своїй квартирі на вулиці Меблевій я живу більше 10 років.

Те, що видалялися коментарі і банилися люди, які намагалися роз'яснити ситуацію, свідчить, що після 1 квітня всі механізми ботів, тролеферм і фейкометів були направлені на активістів-мішені.

Але те, що хтось вчасно помітив збій у моїй декларації на сайті НАЗК, мені дуже допомогло. Я маю 7 днів на те, щоб виправити інформацію. І обов'язково це зроблю. Сподіваюся, що система НАЗК не дасть збій цього разу.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Іменем Бабанли: як керівництво Верховного Суду протидіє фейкам?

В умовах екзистенційної війни критично важливо не просто зберегти державність у тому стані, в якому вона є, а й посилювати її. Тому міць судової гілки і судова реформа, яка має вибудувати довіру громадян до судів, важливі...

Забудовники тиснуть. Але мовчати ніхто не буде. Що ж вивідує ексмер Ірпеня Карплюк у ''Главкома''?

Редакція "Главкома" отримала від ексмера Ірпеня і забудовника Володимира Карплюка листа. Фігурант антикорупційних журналістських розслідувань цікавиться, чи платить мені "Главком" кошти за публікації і чи видання мені будь-коли платило кошти як фізособі чи підприємцю, чи є у мене журналістське посвідчення і т...

''Вікна можливостей'' для забудовників. Хто пропонує ринкову компенсацію за повернення роздерибанених ділянок?

Якщо місцева рада протиправно роздала ділянки лісу під забудову і прокуратура їх повертає громаді, то тим, хто отримав землю, мають сплатити з бюджету ринкову вартість такого майна...

Деколонізація: як слуги-адепти ''московського патріархату'' намагаються зірвати голосування за важливу постанову

18 вересня парламент має розглянути постанову (11188), яка має фіналізувати етап дерусифікації. Мова йде про перейменування 333 географічних імперських та радянських назв-покручів...

Фейки з боку Кремля та забудовників. Чим це загрожує громадському сектору та політичній системі

Під час війни масована атака фейків відбувається на громадський сектор як із боку Кремля, так і з боку недоброчесних забудовників, які лобіюють вигідні для себе правила відбудови...

Хто в Київській обласній адміністрації лобіює інтереси дерибанників Біличанського лісу?

У столиці маленьке селище Коцюбинське намагається забрати половину Святошинського району. Тут розташований Біличанський ліс, боротьба за який триває з 2008 року...