24 липня 2018, 14:15

#Зрада. Чому відставка Карплюка збіглася в часі з відставкою прокурора області Чібісова?

Карплюк подав у відставку. Зранку почула привітання з тим, що мер Ірпеня таки це зробив. Вітати можна тоді, коли з посади мера Володимир Карплюк після вироку суду йде до в'язниці, а не тоді, коли фігурант антикорупційних розслідувань йде з посади мера по недоторканність у парламент, щоби уникати відповідальності.

Що він буде робити в парламенті, окрім того, що здобуде недоторканність? Піде в комітет, де сидять нардепи-забудовники і пиляють закони під свій бізнес? Зауважу, що нещодавно Карплюк заявив, що повернеться у бізнес. Як можна повернутися туди, звідки забудовник ніколи й не виходив? І чого ще кілька місяців тому він казав про те, що повернеться в бізнес, а йде в парламент?



Бо в парламенті він буде робити все для розвитку свого бізнесу.

На кого Карплюк залишає Ірпінь?

На себе. Він нікуди не дівається. Земля Приірпіння і далі буде приносити гроші його бізнесу.

В Ірпені він залишає абсолютну ручну секретарку ради – злиденну депутатку "Нових облич" Анастасію Попсуй, яку так активно пропихав у проекті "Нові лідери". А також депутата "Нових облич" Олександра Маркушина. Як твердять мої джерела в Ірпені, сам Карплюк ще не визначився, на кого залишить місто зі схемами, які мають працювати на бізнес.

Дві ці кандидатури абсолютно лояльні до мера Ірпеня. Попсуй стала секретарем Ірпінської ради лише після того, як засвідчила вірність Карплюку кайданками. Вона прикувалася ними під прокуратурою до турнікету.



Попсуй влаштувала правоохоронцям небачене видовище – танці на захист мера Ірпеня.

.

Депутата Маркушина, який очолює комунальне підприємство Ірпеня – водоканал, в робочий час теж бачили на пікетах у підтримку мера. Карплюк ніколи не робить ставку на 1 людину. Так у Коцюбинському він визначався на кого зробити ставку на виборах мера – на Богдана Слюсаренка чи на Сергія Даніша й замовляв для прийняття рішення соціологію. Аналогічно він буде думати над кандидатурами Попсуй і Маркушина.

За інформацією моїх джерел у правоохоронних органах, зараз розгорівся конфлікт між екс-регіоналом Дмитром Христюком, який є заступником мера Ірпеня, та самим Карплюком. Христюк нібито не хоче залишати посаду заступника і може мати свої амбіції в Ірпені. Заступник, для розуміння, тримає в руках адмінресурс, який так потрібний на виборах.

Насправді в Карплюка в раді є більшість і заступника можна легко зняти. Але не виключено, що колишній соратник Карплюка Олексій Зіневич, який з ним розсварився, спробує похитнути більшість тоді, коли Карплюк подав у відставку.

Чому відставка Карплюка відбулася фактично одночасно з відставкою прокурора Чібісова?

Прокурора Київської області Дмитра Чібісова звільнили і натомість призначили нового.

Ротація не кадрова, а політична. Вона була дуже потрібна для того, щоб мер Ірпеня, якому обласний рівень БПП, за інформацією моїх джерел, дав гарантії недоторканності, почувався в безпеці. Натомість Карплюк пообіцяв перед президентськими виборами дати свою сітку на користь кандидата в президенти Петра Порошенка. Я дуже сумніваюся, що в Адміністрації Президента знають про такий політичний бартер на користь покриття одного з найкорумпованіших регіонів.

У штабі БПП на обласному рівні Карплюку повірили і вирішили загальмувати справи в прокуратурі, по яким уже вручені підозри. Карплюк відповідно має плани йти по мажоритарці на 95 окрузі (Приірпіння+Києво-Святошинський район). Округ зіллють під мера Ірпеня, аби він отримав недоторканність.

З боку коаліції в парламенті ніхто й не думає скасовувати мажоритарну систему, щоб до влади проходили такі скомпрометовані кандидати як Карплюк і їхніми голосами можна було доформатовувати більшість. Тобто виборчу реформу, яку обіцяли після Революції Гідності планомірно завалюють.

Хто такий прокурор Чібісов?

Чібісов – це прокурор, якому вистачило сміливості діяти по закону і вручити меру Ірпеня Володимиру Карплюку і депутатам Приірпіння низку підозр, зокрема щодо створення ОЗУ.



Карплюк тікав і від прокурора, і з країни, і потім несподівано повернувся. [URL=https://ukranews.com/ua/news/562500-genprokuratura-zakryvaye-ochi-na-irpinske-chykago-zmi]

Під час однієї зі втеч він обіцяв оприлюднити статтю про те, що на нього нібито здійснюється тиск з боку Адміністрації Президента.



Але цієї статі з 2016 року ми так і не побачили. Пройшло 2 роки. Тобто це була гра на публіку. А зараз, після заяви, що Карплюк збираєтсья в парламент, якщо прокуратура почне будь-які дії – він кричатиме про те, що його тисне система як опозиційного кандидата.

Як відомо, одну зі справ по Карплюку, по якій вже була вручена підозра, після його повернення, передали на Чернігівщину, де її успішно закрили. Навіщо було забирати справи від прокурора Чібісова, який дав їм хід?

Це дає підстави стверджувати, що відбулися домовленості. Чібісову в цих справах намагалися поставити політичну блокаду, але він дотримувався у цій справі принципової позиції.

Чібісов – це прокурор, який врятував Коцюбинське від вимерзання восени 2017 року, коли ми не могли включити опалення через те, що ТОВ "Мастер-Енерго", яке перебуває у змові з партіцями мера Ірпеня, відмовилося від лімітів на газ і хотіло відібрати у громади наше майно – котельні. Прокуратура допомогла повернути майно громаді. Чібісов знайшов юридичний шлях, щоб це зробити. Облдержадміністрація зі свого боку (президентська виконавча вертикаль) не змогла добитися результату.

По табору Зоркий в Ірпені, який захотіли забудувати висотками, Чібісов готував і апеляцію, і касацію. Готувалася також скарга до Верховного Суду і активісти в Ірпені шоковані кадровим рішенням. Аналогічна ситуація по Кампі в Бучі.

"Під особистим керівництвом прокурора Чібісова впродовж 2016-2017 років команді Стопкора надавалась систематична допомога у порушенні та активізації кримінальних проваджень щодо злочинних угрупувань, які займались незаконним видобутком корисних копалин (піску) у Київській області, що завдавало сотні мільйонів збитків державі. Без керівної ролі прокурорів області навіть порушені кримінальні провадження поліцією не велись належним чином та закривались безпідставно. Після втручання прокуратури відбувався арешт дорогої техніки на місцях видобутку, піску, призначались відповідні експертизи", – наголошує Роман Бочкала, який представляє "Стопкор".

Два джерела, яким я довіряю на 100%, повідомили мені, що кадрове рішення відбулося без участі голови обласного осередку БПП Ігоря Кононенка. Особисто перепитати в Ігорня Кононенка в мене не вийшло. Але його позиція, яку він озвучив своїм колегам полягала в тому, що Генпрокурорр, який приймає кадрові рішення, не та людина, на яку можна натиснути. Дійсно, у справах, які стосуються Приірпіння у Юрія Луценка була завжди жорстка позиція і Чібісов працював, щоб в Приірпінні запрацювали закони.

Прокуратура в Приірпінні, яке Генпрокурор Юрій Луценко називав гангстерським Чикаго, була Мисом останньої надії. Поліція в цьому регіоні давно злива інтерес громади в угоду Карплюку. Тут немалу роль зіграв "Народний фронт".

Я не знаю, якою буде якість новопризначеного прокурора Київської області Максима Киричука, але я сподіваюся, що він буде діяти в інтересах народу України і згідно з Законом. Але хто б не очолив прокуратуру області – новому керівнику треба час, щоб увійти в курс справ. А часу нема – парламентські вибори за рік і дві інстанції пройти в судах, щоб вирок набув сили – нереально.

Що дасть союз БПП з Карплюком?

Приірпіння – пристолична земля, яка вкрита лісами, які є ласим шматком для дерибанників і організаторів схем. Рекреаційна зона, де відбувалися дерибани за участі місцевих "батьківщинівців". За 4 роки влади жодного корупціонера і дерибанника не посадили. Незаконний дерибан лісу – це політичний товар, який допомагає домовитися на місцевому рівні представникам навіть тих політсил, які на національному рівні конфронтують. Оскільки за 4 роки жодного дерибанника не притягнули до відповідальності – рейтинг БПП в регіоні дуже низький.

На одній з останніх сесій облради, де БПП могло б зняти голову облради представницю "Батьківщини" Ганну Старикову, депутати з партії мера Ірпеня "Нові обличчя" були в списку, який надала Старикова на прохідну, повним складом.



Тобто "Батьківщина" використала їх як сіру масовку. Це при тому, що, за моєю інформайцією, вже давно відбувалися перемовини Карплюка з обласним рівнем БПП. Також Старикова була під ГПУ, коли Нові обличчя разом з комунальниками Карпюка пікетували відомство.



Та й Тимошенко приїздила відкривати парк в Ірпені з Карплюком.



Карплюк буде грати і з БПП, і з "Батьківщиною" до президентських виборів. Більше того, про нььго тепло відгукується навіть ідейний натхненник "Основи" Сергій Тарута.

Після результатів виборів Карплюк все одно буде грати далі з переможцем – навіть якщо це буде хтось третій. Це ж матьорий учень свого прекрасного вчителя – екс-регіонала Петра Мельника, для якого 95 округ був вотчиною.



Після Революції Гідності Карплюк мав бажання очолити осередок БПП в регіоні. Але завдяки принциповій позиції нардепа Володимира Ар'єва цього не сталося. Карплюк помстився Ар'єву хвилею чорнухи.

Зараз здорове крило фракції БПП в парламенті не має впливу на політику обласного осередку. Депутата Ірпінської ради від Нових облич Юрія Денисенка навіть зробили застпуником голови ОДА. У нього є такі компетенції на виборах, які зараз, вочевидь, дуже потрібні.

І залишається питання, чи знає АП про те, якою ціною йдуть домовленості на рівні обласного осередку і корумпованого регіону, яке Луценко назвав гангстерським Чикаго.

Це загрожує зливом кримінальних справ по Карплюку. І в результаті закінчиться провалом для всіх, хто досяг домовленостей з Карплюком, і перемогою одного Карплюка. Він працює лише на себе і на свій бізнес-інтерес. Він кинув навіть свого кума – мера Бучі екс-регіонала Анатолія Федорука, коли тікав від обшуків. Мало того, що він не попередив кума, так він його зрікся. Зрікся людини, з якою стояв до хреста і хрестив дитину. Але комусь хочеться вірити, що він переможе наперсточника.

Тим часом наперсточник буде їздити по 95 округу і засівати його в кращих традиціях екс-регіонала Петра Мельника.

Можливо, хтось скаже мені, що це повна маячня і конспірологія. Якщо це так, то ми просимо про зустріч, з Генпрокурором Юрієм Луценком, щоб він пояснив громаді, яка була необхідність в тому, щоб заміняти ефективного прокурора Чібісова і які завдання стоять перед новим прокурором Київської області.



Громаді ж треба шукати єдиного і сильного кандидата, який зможе перемогти фігуранта антикорупційних розслідувань у 95 окрузі, якщо парламент завалить виборчу реформу. Виборча реформа – це порятунок для всієї України, щоб такі як Карплюк не могли потрапити до парламенту і сховатися за недоторканністю.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Інтерв'ю Шуляк для ''Поваги''. Що з цим не так і чому з Шуляк ліплять лідеркиню?

Для України зараз критично важливо розвивати жіноче лідерство. Значна кількість чоловіків пішла на фронт, є, безумовно, й жінки і вони воюють на рівних...

Що активісти захищали у Києві та областях України і що захищатимуть 2025 року?

У війну культурну спадщину, археологію та зелені зони треба боронити не лише від окупантів, а часом і від місцевої влади та забудовників...

Верховний Суд. Чому у голови Кравченка відсутня медіагігієна і чому він демонструє неповагу до суду?

Голова Верховного Суду Станіслав Кравченко дав інтерв'ю "Судово-юридичній газеті". Перше питання, яке виникає: навіщо давати інтерв'ю виданню, чий Telegram-канал увійшов до кремлівської мережі за аналізом репостів, яка нищить бренд Верховного Суду та репутацію суддів? Нагадаю, що репости пов'язують цей канал з анонімним каналом "Под мантией"...

Науковий колабораціонізм. Кузнєцова видала наукову статтю в москві у 2022 році

У середу парламент мав розглянути законопроєкт спікера Руслана Стефанчука (6013) . За інформацією, яку вдалося отримати від нардепів, розгляд поки вдається перенести...

ЙР гатить по судовій гілці влади. Що мав би робити Верховний Суд і чому бездіє?

Низка телеграм каналів, зокрема канал адвоката не України Ростислава Кравця, знецінюють Верховний Суд як інституцію, доброчесних суддів та громадські організації, для яких судова реформа важлива...

Іменем Бабанли: як керівництво Верховного Суду протидіє фейкам?

В умовах екзистенційної війни критично важливо не просто зберегти державність у тому стані, в якому вона є, а й посилювати її. Тому міць судової гілки і судова реформа, яка має вибудувати довіру громадян до судів, важливі...