"Нові лідери". У лідери виривають особи з сумнівною репутацією
Готуючи матеріал про проект "Нові лідери" вирішив подивитись, а хто ж бере участь у цьому конкурсі. Знаю, що серед моїх ФБ-друзів є такі, що подавалися. Але хотілося більш чіткої картини. Ну і поліз я на сайт проекту у пошуках інформації про цих "нових лідерів".
Завтра якраз завершується он-лайн голосування. Мають обрати ТОП-50, які пройдуть до наступного етапу. Ще 50 оберуть громадські організації.
ЧИТАЙТЕ: Не про Льовочкіна і Пінчука. У чому проблема проекту "Нові лідери"
Спочатку загальної статистики.
Свої анкети на участь у конкурсі подали майже 1400 осіб. Після перевірки анкетних даних організатори визначили 857 осіб.
Виборцями зареєструвалися більше 124 тисяч. Кожен з них міг віддати свій голос лише за одного "лідера". При цьому 41% від усіх голосів виборців отримали ТОП-50 "лідерів".
Майже на кінець голосування 75% "лідерів" мають підтримку менше 50 голосів. І лише 8 – перетнули позначку в 1000 голосів.
І ось тепер пропоную подивитися на ТОП-5 "нових лідерів".
Позначки "голоси перевіряються" означають існування підозр, що голоси для цього кандидата накручувались. Організатори запідозрили деяких "лідерів" у махінаціях з он-лайн голосуванням. Так на деяких сайтах з'явилися оголошення про плату за голосування за конкретного учасника. У таких оголошеннях фігурували суми 0,5-3,0 грн за один голос.
Лідером он-лайн голосування є Анастасія Попсуй.
Вона – секретар Ірпінської міськради. На вибори йшла як представниця партії "Нові обличчя". У 2016-му дослідження руху "Чесно" виявило, що Попсуй є найбіднішим депутатом міськради – у своїй річний декларації вона не вказала жодної копійки доходу.
Доходи нижче прожиткового мінімума не завадили їй купити авто Honda CR-V 2007 року випуску.
Також вона засвітилася на акціях під прокуратурою в підтримку мера Ірпіня Володимира Карплюка.
Попсуй є помічником нардепа від "Народного фронту" Олени Масоріної.
На опозиційному до мера Ірпеня сайті тиждень тому вийшов матеріал про примушення освітян голосувати за Попсуй в проекті "Нові лідери".
На другому місці перебуває Женя Лашко.
У досвіді роботи вона вказала, що є спеціалістом з агітаційних питань. А з сайту Черкаської облради стає відомо, що вона – помічник голови фракції "Укроп" Андрія Сегеди.
Третій – Дмитро Ковбасюк.
До Комінтернівської райради Одеси він обрався від партії "Відродження". Тоді його агітацій увійшла до десятки найбезглуздіших плакатів кандидатів за версією "Вголос".
У 2015-му пройшов співбесіду з Саакашвілі на посаду глави району, але через громадський резонанс так і не був призначений. Усе через роботу в "Рів'єра Девелопмент", яка зводила 16-поверхівку в центральній частині Одеси по вул. Велика Арнаутська.
Четверта – Ганна Давиденко.
Деякий час вона була лідером он-лайн голосування. Це депутат Вінницької міськради від "Батьківщини". Її батько у кількох скликаннях був помічником нардепа Олега Зарубінського.
Рік тому з нею стався скандал, коли у міськраді постало питання про виділення 10 соток землі її батьку. На це звернули увагу місцеві активісти. У відповідь Давиденко порадила їм займатися владою, а не опозицією.
У 2015-му вона балотувалася і до облради, і до міськради Вінниці. Вибори до облради завершилися скандалом всередині "Батьківщини". Давиденко у суді довела, що протоколи на кількох дільницях були сфальшовані на користь її однопартійця. Це дозволило йому випередити Давиденко у партійному рейтингу. Проте справи до кінця вона не довела, вирішила працювати у міськраді, до якої обралася одночасно.
Замикає п'ятірку Мар'ян Заблоцький.
Він є головою одразу двох ГО "Українське товариство економічних свобод" та "Центр ефективного законодавства". У попередньому скликанні Верховної Ради значився помічником нардепа Володимира Пилипенка (входив до фракції Партії регіонів, а потім – групи "Економічний розвиток"), у поточному скликанні – помічник нардепа БПП Олексія Мушака.
Цікаво, що у своєму блозі на УП Заблоцький написав: в рамках його програми для проекту "Нові лідери" він пропонує три напрями реформ, які "ліквідують монополію олігархів".
Мій особистий висновок з аналізу ТОП-5 "лідерів": лише один з них є людиною, яка може якісно змінити політикум. Десь таке співвідношення і щодо інших "лідерів" з ТОП-50.
Зокрема, серед них можна побачити осіб, які перетворювали вибори в Одесі в цирк, були псевдоволонтерами та псевдоАТОвцями, намагалися за будь яку ціну потрапити до органів влади, ще в свої молоді роки встигнули змінити кілька партій.
Отже, до другого етапу може потрапити значна частина "лідерів", які дискредитують саму ідею проекту. І от цікаво, як з ними поведуться організатори?
Протягом літа про кожного "лідера", який потрапить до другого етапу, мають підготувати сюжет для новин телеканалів ICTV та СТБ. І от яка буде дилема для чесних та незалежних журналістів. Чи показувати мудаків мудаками? Кожен подібний сюжет буде паплюжити увесь конкрус, давати грунт для чергової поріції критики на адресу організаторів. Тож останні будуть зацікавлені у піарсюжетах про своїх учасників.
І це буде черговий виклик для громадських організацій, які увійшли до Наглядової ради проекту: як надати можливість журналістам робити збалансовані сюжети про всіх "лідерів"?